Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WITAM WSZYSTKICH:)

W tym roku idę na studia i dostałam się na UWM na studia dzienne o kierunku PEDAGOGIKA, jednak ta wiadomość mnie nie usatysfakcjonowała i zarejstrowałam się na UJK, spowodowane było to między innymi odległością, jak rówienież tym iz wiele moich znajomych narzekało na UWM. Dlatego postanowiłam spróbować na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Mam tylko małe pytanko, czy na UJK jest się w miarę łatwo dostać i czy poziom jest w miarę? Bo cokolwiek chciałabym wynieść z tych studiów. Na UJK również składałam na PEDGAGOGIKĘ, jednak tu zachęciły mnie specjalność, ktorych nie ma na UWM.

Wszystkich, którzy studiowałi na UJK albo cokolwiek wiedzą o tej uczelni proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

teraz na UJK łatwo się dostać, bo po pierwsze jest mniej młodzieży, niż np. jak ja szłam na studia, gdzie był rocznik z wyżu, a po drugie teraz wszyscy z Kielc biją na Kraków i w Kielcach mało osób składa papiery

ja jak składałam tu na anglistykę, to było 600 chętnych na 40 miejsc i się nie dostałam z 95% z matury rozszerzonej... oczywiście jakieś 2 lata później już bym się spokojnie dostała...

pedagogika na UJK myślę, ze jest ok, ja kończyłam filologię polską akurat, ale wielu wykładowców z UJK jest znanych w środowisku pedagogicznych, tworzą różne publikacje, niektórzy moi byli wykładowcy są autorami książek dla dzieci do szkoły

Jeśli skłaniasz się bardziej ku Kielcom, no to zapraszam do mojego rodzinnego miasta ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 10:33 przez pauli05.

O dzięki :) zachęciłaś mnie tą odpowiedzią... :) Bo na Uniwersytet Warminsko - Mazurski nie chcę iść oj nie... :) W sumie od domu byłabym 300km jak dostałabym się do Kielc:) ale na szczęście są tam ludzie, którzy pomogą mi się odnaleźć :)

Dziękuję na pewno i będę miała dzieki tej wypowiedzi większą mobilizację:)

uwr jest najlepszy, poza tym pedagogika to oklepany kierunek

Mam sporo znajomych co studiują tam pedagogikę i sobe chwalą, takż myślę że jest ok:) też studiuję w Kielcach, ale na Wszechnicy Świętokrzyskiej:)

Może i oklepany, ale jeśli się bierze doradztwo zawodowe w specjalości to w sumie może robotę znajdę. Bo teraz w każdej szkole ponad podstawowej jest potrzebny doradca zawodowy.

W sumie się sama sobie dziwię dlaczego chcę iść na pedagogikę skoro skończyłam technikum w zawodzie architektury krajobrazu... ale to juz inna sprawa:)

moja koleżanka studiuje pedagogikę na UJK...nauki praktycznie nie ma, na zajęcia chodzi kiedy chce, ogólnie luz tam mają PODOBNO

Ja studiuję na UJK (administrację), moja koleżanka też na UJK, pedagogikę. Dostać się nie jest trudno, poziom też raczej nie jest zbyt wysoki, z niektórych przedmiotów nawet nie miała kolokwiów, za samo chodzenie na ćwiczenia dostawali zaliczenia... Ona dużo się uczyła, więc ma bardzo dobre oceny (ale trochę jej brakło do stypendium). Jednak myślę że mało się ucząc też można spokojnie wszystko pozaliczać.

Cytat
amnestiaa
łatwo się dostać i łatwo utrzymać

mam kolezanke tam i naprawde maja tam luzy

Ja studiuje w Kielcach ale na Poltechnice, swego czasu skladalam tam takze (na UJK) na chemie ale zrezygnowalam na szczescie. Poziom jest naprawde bardzo marny... Chociaz mowia ze podobno pedagogika jest akurat jedna z lepszych w kraju. Ale ogolnie latwo sie dostac, latwo utrzymac latwo obronic:) Ludzie uciekaja z Kielc wlasnie przez slaby poziom tej uczelni. W semestrze ni robia tam kompletnie nic;D nawet kolosow nie maja;) a sesja trwa chyba tydzien i juz maja wakacje:) Ja ogolnie nie polecam ale chyba bardziej kierunkow scislych, a jak napisalam pedagogika jest tam podobno wysoko z reszta sprawdz w rankingach.
http://www.students.pl/studia/kultura/details/50363/Ranking-uczelni-pedagogicznych-2011 znalazlam z 2011;) UJk na 2 miejscu wic mialam racje;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-30 14:39 przez Waszka20.

tak samo jak większość ucieka z Ostrołęki... Zachęcają iść na studia ale jest marnie z poziomem w Olsztynie o ile słyszałam też.. I dlatego chciałam dopytać co inni sądzą o UJK... zeby móc uciec stąd gdzie mieszkam;)

ale jak słyszę, że wcale poziomem ta uczelnia nie grzeszy to zaczynam się zastanawiać:)

Cytat
marlenaxd
Ja studiuję na UJK (administrację), moja koleżanka też na UJK, pedagogikę. Dostać się nie jest trudno, poziom też raczej nie jest zbyt wysoki, z niektórych przedmiotów nawet nie miała kolokwiów, za samo chodzenie na ćwiczenia dostawali zaliczenia... Ona dużo się uczyła, więc ma bardzo dobre oceny (ale trochę jej brakło do stypendium). Jednak myślę że mało się ucząc też można spokojnie wszystko pozaliczać.

ja tez na administracje od tego roku;)

Polecam UJK studiowalam geografie ;)
Kielce to świetne miasto ja przyjechałam na studia i tak już tutaj zostałam ;)
Jakbyś miała pytania to pisz na prv ;)

Cytat
bta92
Cytat
marlenaxd
Ja studiuję na UJK (administrację), moja koleżanka też na UJK, pedagogikę. Dostać się nie jest trudno, poziom też raczej nie jest zbyt wysoki, z niektórych przedmiotów nawet nie miała kolokwiów, za samo chodzenie na ćwiczenia dostawali zaliczenia... Ona dużo się uczyła, więc ma bardzo dobre oceny (ale trochę jej brakło do stypendium). Jednak myślę że mało się ucząc też można spokojnie wszystko pozaliczać.

ja tez na administracje od tego roku;)

I ja na administrację idę;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fizjoterapia w WSZ w Gdańsku!