Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

LSW Warszawa studia 2012/2013 OPINIE

05 lip 2012 - 19:36:56

czy któraś z Was uczyła się/uczy/ma zamiar się uczyć w Ligwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie, ulica Żelazna (róg ogrodwej/żelaznej)? bardzo proszę o opinie, jeśli są tu przyszłe, obecne studentki. interesuje mnie szczególnie temat filologii angielskiej, jak to wygląda, czy zajęcia są ciekawe czy takie na zasadzie "róbta co chceta", oczywiście chętnie też poczytam bardziej ogólne opinie. jeszcze raz zachęcam do napisania postu, przyda mi się pomoc doświadczonych osób :)

LSW Warszawa studia 2012/2013 OPINIE

09 gru 2012 - 10:48:24

Hej
I jak,rozpoczęłaś tam studia?bo ja się właśnie do nich przymierzam od lutego.
ale ja już mam jeden kierunek skończony,a teraz coś mnie podkusiło do dalszej edukacji ;-) Mam malutkiego synka,mam nadzieję,że dam radę ;-)

LSW Warszawa studia 2012/2013 OPINIE

13 sty 2013 - 00:22:28

Witam.
Osobiście studiuję w LSW w Warszawie i obecnie jestem na 3 roku. Będąc na pierwszym roku byłam bardzo zadowolona - bardzo sypatyczni wykładowcy,którzy potrafili dobrze wytłumaczyć, przedmioty wydawały się przyjemne i proste. Niby na początku pisze się test by zakwalifikować się go grupy na odpowiadającym nam poziomie.. lecz niestety nie jest to wcale adekwatne do wyrównanego poziomu wszystkich.. Dodatkowo bardzo często zmieniają się wykładowcy - ja osobiście od lektoratu w ciągu 3 lat miałam 3 różnych profesorów. Podejście większości wykładowców jest dosyć olewcze i jeśli jesteś np. osobą która wstydzi się wypowiadać głośna na tle grupy to możesz zapomnieć o jakim kolwiek zainteresowaniu.
Uważam że, ale to jest tylko moja opinia, LSW jest nastawione tylko na pieniądze, nie zapewniając przy tym godnych i adekwatnych do ceny za studia, warunków do nauki. Zajęcia z technologi informacyjnej na specjalizacji tłumaczeniowej odbywają się na starych laptopach, które w 90% nie działają, nie wspominając już o połączeniu z internetem - po całym semestrze przyswajania wiedzy jak komputer może być pomocny w pracy tłumacza dowiedziałam się tyle, że są odpowiednie programy pomocnicze.. ale jakie to już zapomniano nam powiedzieć...
Trzeba szczerze przyznać iż LSW samym wyglądem budynku nie zachęca do wejścia. Większość budynku ORGMASZ (w którym teraz mieści się szkoła) należy do LSW a mimo wszystko musimy wynajmować salę w pobliskiej podstawówce.. Dodatkowo: w lato w salach jest jak w piekle, ponieważ nie można otwierać okien - gdy zaryzykowaliśmy i jedno otworzyliśmy to szyba skończyła na podłodze, zaś w zime jest zimo i nie przyjemnie.
Co więcej, plany zajęć dostajemy z wyprzedzeniem ale należy je sprawdzać codziennie ze względu na nagłe i ciągłe zmiany, nigdy nie można być pewnym jakie zajęcia i gdzie będą się odbywały.
Panie w Dziekanacie są niezbyt sympatyczne i rozeznawe w tym co się na uczelni dzieje.
Dodatkowo doradzam by RZETELNIE przeczytać regulamin, pod kątem ewentualnych poprawek i warunków! Tu są małe nieścisłości w porównaniu do innych uczelni.

To moja osobista opinia, oczywiście nie każdy musi się z nią zgadzać. Ja osobiście odradzam tą uczelnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

technologia żywności i żywienia człowieka na sggw