Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 20:57:45

Ale na studia później? -Oczywiscie,że się da
Ja jestem w lo teraz idę do 2 kl :D
I powiem Ci,że troszkę żałuję,że poszłam do LO ;]
Bo po tym nic nie ma ;] NIe wiadomo jak się los potoczy.. A po technikum chociaż zawod sie ma,a jak nie zdasz maturki np. a będziesz w technikum to zawod i tak będziesz miała :) Przemyśl to sobie:) ^^

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 20:58:58

Cytat
xagness
Cytat
_naatalia_
jeżeli wiesz co chcesz studiować i w takim kierunku jest tez technikum to wybierz technikum. Ja też ukończyłam i jestem bardzo zadowolona! A to, że jest egzamin to od razu ma być powód żeby tam nie iść?! Po liceum pozostają Ci tylko studia bo nic nie masz, a kończąc technikum zdobywasz technika a to już coś. Dla mnie technikum jest zdecydowanie lepsze.
chce iść na turystykę a w technikum to mam profil tech. architektury krajobrazu da się po tym iśc na turystykę?

myślę, że tak. Chodź nie musi być technikum i studia na 100% zgodne, lecz dla mnie to było ważne skończyłam ekonomika a specjalizację chce z rachunkowości i mam o wiele łatwiej, bo już dużo więcej wiem niż studenci, którzy nie mieli z tym do czynienia ;)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 20:59:46

kurcze sama już nie wiem :( zabrakło mi jedynie 1pkt do liceum ehh :( ale jak mówicie ze dobrze jest też po technikum to może zostanę a tym bardziej że moge iść po tym na turystykę :) jejkuuu mam jeszcze całe wakacje na przemyślenie. . . :]

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 20:59:48

tak, tylko dzis bez matury to jak bez jednej nogi;// trzeba chociaz mature zrobic;// bo inaczej cale zycie beda wazac za glupa=]

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:00:33

a poza tym wydaje mi się ze architektura krajobrazu to bardzo fajny profil:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-30 21:01 przez madziap.

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:00:37

ja miałam podobny dylemat:) dostałam się do wszystkich z wybranych szkół i miałam problem z wyborem:) ale wybrałam technikum, mam teraz tytuł technika, fajną pracę i ogólnie nie mam na co narzekać;) na studia zawsze później możesz iść, przynajmniej masz jakieś "zaplecze" zawodowe jakby co, łatwiej prace znaleść i w ogóle:)
a egzaminy zawodowe wcale nie są takie trudne, wystarczy mieć głowę na karku i troszkę dobrych chęci ;)
polecam technikum:)
powodzenia w wyborze:)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:00:43

myślę, że tak. Chodź nie musi być technikum i studia na 100% zgodne, lecz dla mnie to było ważne skończyłam ekonomika a specjalizację chce z rachunkowości i mam o wiele łatwiej, bo już dużo więcej wiem niż studenci, którzy nie mieli z tym do czynienia ;)[/quote]
też bedę w ekonomiku :)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:01:39

Ja pracuję w zespole szkół gdzie jest technikum i liceum:) Osobiście doradzam technikum. Masz 2 w 1. Zdajesz maturę i egzamin zawodowy. Masz także możliwość kontynuowania nauki na studiach. Myślę, że warto poświęcić ten dodatkowy rok, bo to zaprocentuje na Twoją korzyść:)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:03:22

to może jednak wybiorę technikum ale zapewne i tak zmienie zdanie :)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:03:33

Idź,do technikum:) ^^
Ale licz się z tym,że łatwo nie będzie :) ^^
1 punkt tylko,tak czasem bywa,niestety :P

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:05:44

Cytat
Dajana26
Idź,do technikum:) ^^
Ale licz się z tym,że łatwo nie będzie :) ^^
1 punkt tylko,tak czasem bywa,niestety :P
no ale chyba łatwiej niż w liceum :)

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:07:11

Cytat
kredka
jak chcesz isc na studia idz do liceum, jak nie zabardzo to zostan w technikum... bedzies zmiec zawod chociaz=]

a to po technikum nie można iść na studia? czemu nie za bardzo? tak samo jak po liceum, też masz maturę, masz jeszcze technika i lepsze przygotowanie praktyczne co na studiach bardzo się przydaję..
ja chodzilam do liceum, było bardzo fajnie, w technikum na pewno też, szkoła jak każda inna:D

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:07:12

Nic cie nie poradze bo sama teraz bede musial podjac decyzje gdzie skladac papiery bo ja bym bardzo chciala do liceum no ale nie wiem czy sie dostane bo ocen za rewelacyjnych to tez nie mam... nie sa tragiczne no ale wiekszosc 3 i czasem 2... technikum mnie przeraza a azeta to juz totalnie... ja chce do liceum co ja mma teraz zrobic?? jeszcze rok w gimnazjum i szkola srednia a ja nie wiem nawet co chce robic w zyciu...;( a na fotografa to gdzie i na jakie kierunki i w oglle/?

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:07:50

Cytat
xagness
Cytat
Dajana26
Idź,do technikum:) ^^
Ale licz się z tym,że łatwo nie będzie :) ^^
1 punkt tylko,tak czasem bywa,niestety :P
no ale chyba łatwiej niż w liceum :)

liceum jest przereklamowane, a profilowane u nas w szkole np. wszystkie usunęli, bo szło im kiepsko.

liceum czy technikum?

30 cze 2009 - 21:08:44

jakbym miala jeszcze jedna szansę to poszłabym do technikum, miałabym poprostu juz jakis zawód, a na studia zawsze mozna isc po wszytkim , a ten 1 rok wiecej , taki system .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dla studentek Zootechniki