Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

operacja oczu

9 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:19:58

Cytat
misguide
Pomysły dziewczyn są jak najbardziej trafione, nie będę dublować ich wypowiedzi, uderzę z innej strony. Nie pomyślałaś, żeby zrobić sobie rok przerwy i w tym czasie zarobić na wymarzone studia w większym mieście, np. Gdańsku własnie? Pozdrawiam, życzę powodzenia, mocno trzymam za Ciebie kciuki :)

No właśnie. Gap year na zachodzie jest bardzo popularny.

Piszecie o tym akademiku, jakby to było szalenie dziwne rozwiązanie i autorka na pewno by na to nie wpadła.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-03 22:21 przez AgataBatycka.

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:22:58

zycie.. popracuj rok , odloz pieniadze i za rok na studia :)

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:34:46

heh to jest niemoc jeśli nie można nawet zacząć, bo nie ma gdzie spać ale widzę, że cokolwiek przynajmniej próbujesz i bardzo szkoda żebyś nie poszła na studia

w większych miastach są tzw agencje pracy tymczasowej, w których na legitymację szkolną ważną w twoim przypadku do października możesz znaleźć pracę tymczasową (na umowę zlecenie), w której wypłata może być co tydzień, trzeba poszukać cierpliwie- w zależności od tego w pobliżu jakiego miasta jesteś mogę ci pomóc, napisz na priv



trudno znaleźć lepszą/ludzką pracę wysyłając jedynie CV bez chodzenia osobiscie, nie ma powodu żebyś nadmiernie się frustrowała z powodu tego, że tej pracy nie ma, bo nie tędy biegnie droga do jej znalezienia, zwlaszcza ze piszesz, ze masz dość daleko do wiekszego miasta wiec wielkiego wyboru tam gdzie żyjesz pewnie nie ma

kredyt studencki to masa formalności na początku i tak naprawdę wątpliwa sprawa, ale jeśli teraz w wakacje uda ci się zarobić coś na rozpoczęcie studiów to przynajmniej sama myśl, że istnieje coś takiego jak kredyt studencki czy stypendium socjalne pozwala z większą śmiałością iść na te studia, przestań się tak bać:) totalne przygłupy ze zdanym polskim podstawowym na 33% studiują sobie beztrosko etnografię tudzież turystykę i rekreację z wielkimi pretensjami

stypendium socjalne przyznawane jest od max 600zł na osobę w rodzinie (wliczają się też dochody pracującego rodzeństwa)

jeśli chodzi o ten start teraz, bo to jest dla ciebie moment zaporowy, to noclegi w najtańszych hostelach w salach wieloosobowych kosztują po 20 zł za osobę za dobę w większych miastach , pomijając warszawę
ale np Kraków, łódź, Wrocław - mogę dać ci adresy
zresztą, myślę, że udałoby mi się znaleźć ludzi, którzy mogliby cię przenocować

nie wiem, 200-300 zł musiałabyś mieć na początek żeby wyjechać, ale jak tylko będziesz je miała to nie wahaj się
możesz sprzedaż łaszki na szafie
i apel do dziewczyn - kupujcie
mam spory ruch na szafie więc daj znać i dodam je do swoich półek do ulubionych

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:38:14

Wyniki Ci nie przepadną,jak nie pojdziesz w tym roku na studia to mozesz isc w przyszlym.Do tej pory mozesz poszukac pracy,dla chcacego nic trudnego!najlepiej byloby gdybys wyjechala za granice,zarobila pieniazki ,odlozyła i juz bys miala na start ,gydbys juz rozpoczela te studia moglabys w miedzyczasie szukac czegos doryczego,bardzo wiele studentow dziennych pracuje! Pozatym mozesz ubiegac się o stypendium,skoro dobrze się uczysz to mozliwe ze je otrzymasz:) Kolejna opcja,na Twoim miejscu zajełabym się proponowaniem ludziom korepetycji z matmy.Z tak zdaną maturą na pewno potrafisz nauczyc,nawet za przykladowe 20 zł:)

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:40:15

Nie łam się.. Wiem jak to jest mieć problem z pieniążkami.. ale jak znajdziesz pracę , wynajmiesz pokój (koszt ok 400-500 ) albo akademik.. bądz pokój z jedną dziewczyną to już koszt ok 200zł . Więc na początek chwytaj się wszystkiego i będzie dobrze! Nie poddawaj się. Nie każdy ma od początku z górki.. Moi rodzice też nie mieli pieniędzy żeby mi pomóc i sama do wszystkiego dochodziłam.. pracowałam.. odkładałam.. i chociaż mam dopiero 22 lata to już w wieku 18 lat się wyprowadziłam i zarabiałam na siebie! tak więc głowa do góry . Co Cię nie zabije to Cię wzmocni kochana.. będzie dobrze!

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:40:49

Jakbyś przesiedziała rok w pracy za granicą to miałabyś kasę na całe studia.

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:47:51

Znam ten ból. Ja co miesiąc zamiast 500 płacę 600 zł. Pracy ani widu ani słychu - tym bardziej takiej za której wynagrodzenie mogłabym opłacić studia i przeżyć co miesiąc. Przez co muszę dojeżdżać, bo niestety zainstalowanie się na stałe nie wchodzi w grę:(

Studia a brak pieniędzy.

03 lip 2012 - 22:50:01

Cytat
AgataBatycka
Jakbyś przesiedziała rok w pracy za granicą to miałabyś kasę na całe studia.
I wybierając takie rozwiązanie, swoją drogą, uniknęłaby teraz całej tej szarpaniny, o której pisałam wyżej

Studia a brak pieniędzy.

23 maj 2018 - 20:45:21

ja miałam bardzo podobną sytuację, kiedy miałam zaczynać studia. 0 oszczędności. Wyjechałam do Warszawy z 200 złotymi w portfelu. Zatrzymałam się u koleżanki i za jej sugestią poszukałam pracy jako kelnerka ze względu na napiwki. Po 3 dniach chodzenia od knajpy do baru, od restauracji do food tracków dostałam pracę w małym pubie. I od dnia do dnia, udało mi się zarobić kasę na opłaty na studia, trochę odłożyć i zaryzykowałam też i studia dzienne zaczęłam na Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Dostałam też stypendium socjalne. i dzięki pracy popołudniami i w weekendy jakoś sobię radzę. ;) Najtrudniej jest zacząć, zwłaszcza jak się nie ma wizji, ale jak się już wystartuje i ma się konkretny cel prze sobą, warto zacisnąć zęby!

Studia a brak pieniędzy.

03 wrz 2018 - 16:04:29

Nie masz żadnych oszczędności, tak?
Ktoś wyżej poradził Ci pracę sezonową w wakacje. Myślę, że to dobry pomysł. Zdarzają się oferty wraz z zakwaterowaniem, wyżywieniem. We Władysławowie, Łebie i okolicznych miejscowościach jest tego pełno, uwierz mi.

Studia a brak pieniędzy.

25 wrz 2018 - 14:02:14

Każdy student boryka się z brakiem pieniędzy... No... może prawie każdy. Jeśli natomiast chodzi o tanie wyjazdy studenckie, to polecam spojrzeć na http://okiemturysty.pl/porady/grecja-dla-studentow-tanie-kokkino-nero/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-27 17:31 przez piczar.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Studia a brak pieniędzy.

28 wrz 2018 - 11:05:01

ogórki w niemczech

Studia a brak pieniędzy.

09 paź 2018 - 08:24:20

Przecież wiele osób doskonale radzi sobie pracując oraz studiując.

Studia a brak pieniędzy.

09 paź 2018 - 15:32:57

Zależy na jakich studiach, każde studia są inne, jedne wymagają mało zaangażowania (powiedzmy sobie szczerze), inne więcej.

Studia a brak pieniędzy.

17 sty 2019 - 11:22:04

Cytat
Laerdi
Zależy na jakich studiach, każde studia są inne, jedne wymagają mało zaangażowania (powiedzmy sobie szczerze), inne więcej.
No właśnie, np. jak ktoś studiuje medycynę to lepiej żeby siedział i się uczył niż pracował, niedosypiał, ledwo zaliczał egzaminy a potem miał nas leczyć :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

obrona licencjta - jak wyglada?