Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:17:52

Hej :) Proszę was bardzo o pomoc w przetłumaczeniu tekstu na język polski, ponieważ sama nie mogę złożyć tego w jedną sensowną całość;/ Z góry dziękuję za poświęcony czas :D

The world's great rainforests

1.The world's great rainforests are all near the equator, in south-east Asia. Africa an South America. These are huge areas of thick forest with very tall trees, where it rains almost every day.

2.They are home to millions of kinds of exotic animals, birds, reptiles and insects, strange plants and beautiful flowers. Three quarters of the world's species live in rainforests. If we destroy their habit, many of them will not survive.

3.The rainforests are important in other ways, too. They help to reduce pollution levels in the atmosphere, and affect the weather around the world. Without rainforests, our whole planet might not survive!

4.We know this – but we continue to destroy 30 000 hectares of rainforest every single day. Logging companies cut down trees to sell the wood, farmers, clear the land to grow crops, and we build towns and roads where the forest used to be.

5.The biggest and most important of these forests is the Amazon rainforest in South America. Experts say that there are rare animal species in the forest which we have never seen. They also believe that plants from the forest could give us many important new medicines, such as cures for cancer and AIDS.

6.The Amazon rainforest is disappearing very quickly, though Experts are afraid is disappearing very quickly, though. Experts are afraid that many wonderful plant and animal species will become extinct before we have a chance to discover them.

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:21:40

Prawde mówiąc nie sądze, że ktoś odwali robote za Ciebie... Słownik w ręke czy tam tłumacz google jak nie możesz sama dać sobie rady i do roboty:)

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:23:45

skopiowane oczywiście z tłumacza google więc niektóre stwierdzenia tak ja przynajmniej uważam, nie mają sensu ;D

Wielkich światowych lasy deszczowe

1.W wielkich światowych lasy są w pobliżu równika, w południowo-wschodniej Azji. Afryka Ameryka Południowa. Są to olbrzymie obszary gęstego lasu z bardzo wysokich drzew, gdzie pada prawie codziennie.

2.They są domem dla milionów gatunków egzotycznych zwierząt, ptaków, gadów i owadów, roślin dziwnych i kwiaty piękne. Trzy czwarte światowych gatunków żyje w lasach deszczowych. Jeśli zniszczymy swój nałóg, wielu z nich nie przeżyje.

3. lasy deszczowe są ważne w inny sposób, też. One przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń w atmosferze, a wpływa na pogodę na całym świecie. Bez lasów deszczowych, cała nasza planeta może nie przeżyć!

4.We wiedzą o tym - ale nadal zniszczyć 30 000 hektarów lasów deszczowych każdego dnia. Firm pozyskujących wycinać drzew na sprzedaż drewna, rolnicy, oczyścić ziemię pod uprawę zbóż i budujemy miasta i drogach, gdzie las kiedyś.

5.Składnik największym i najważniejszym z tych lasów jest Amazonia w Ameryce Południowej. Eksperci twierdzą, że są rzadkie gatunki zwierząt w lesie, który nigdy nie widział. Wierzą także, że rośliny z lasu może dać nam wiele nowych leków, takich jak leczy raka i AIDS.

6.Okres Amazon Rainforest znika bardzo szybko, choć Eksperci obawiają się, znika bardzo szybko, choć. Eksperci obawiają się, że wiele wspaniałych gatunków roślin i zwierząt wyginą zanim mamy szansę aby je odkryć.

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:24:29

Bez przesady,przecież to nawet nie jest trudne..
Tutaj raczej nikt zadania za Ciebie nie odwali..

niezweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:29:42

Ja nikogo do tego nie namawiam :)

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:36:46

Tekst wydaje mi sie nie byc trudny. nie wierzę,że musisz tłumaczyć kazde słowo. A jeżeli już to nie wpisuj całego tekstu tylko po zdaniu. No i sama staraj się to gramatycznie po polsku ułożyć. Internetowy słownik nie jest tak mądry,on przetłumacza raczej w tym stylu: "Kali jeść,Kali pić"

Cytat
bumcykcyk16
skopiowane oczywiście z tłumacza google więc niektóre stwierdzenia tak ja przynajmniej uważam, nie mają sensu ;D

Wielkich światowych lasy deszczowe

1.W wielkich światowych lasy są w pobliżu równika, w południowo-wschodniej Azji. Afryka Ameryka Południowa. Są to olbrzymie obszary gęstego lasu z bardzo wysokich drzew, gdzie pada prawie codziennie.

Mają sens jeżeli trochę pomyślisz. Translator przetłumacza prawie każde słowo oddzielnie,a więc zamiast wielkich światowych lasy deszczowe napisz wielkie swiatowe lasy deszczowe. Trudne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-19 22:41 przez moni1224.

niezweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:44:29

Dziękiii za rady :D

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:48:22

<ściana>
a słowniki to już wycofali ze szkół czy mamy problem z alfabetem?

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:49:44

jeju dziewczyny, zajęło mi to 5 min, a przy tym poznałam dwa nowe słowa :P

pomóżcie czasem :) może nie jest to jakoś super gramatycznie przetłumaczone, ale proszę ;-))) niektóre słowa tutaj mnie zaskoczyły haha :D



Lasy deszczowe

Lasy deszczowe znajdują się w pobliżu równika, w płd wsch Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Są to ogromne obszary gęstego lasu z wysokimi drzewami. Deszcz pada tutaj prawie codziennie.

Są one domem milionów gatunków egzotycznych zwierząt, ptaków, gadów i owadów, dziwnych roślin i pięknych kwiatów. Trzy czwarte gatunków żyje w lasach deszczowych. Jeżeli zniszczymy ich nawyki (???) wiele z nich nie przetrwa.

Lasy deszczowe są bardzo ważne również w innych sprawach. Pomagają ograniczać poziom zanieczyszczenia w atmosferze i wpływają na pogodę na całym świecie. Bez lasów deszczowych nasza planeta mogłaby nie przetrwać.

Wiemy, o tym, ale nadal niszczymy 30000 hektarów lasów deszczowych każdego dnia. Firmy zajmujące się wycinką drzew na sprzedaż, rolnicy oczyszczający ziemie pod uprawy, budowanie miast i dróg tam gdzie powinny być lasy.

Największym i najwazneijszym z lasów deszczowych jest Amazoński las deszczowy w Ameryce Południowej. Specjaliści twierdzą, że w tych lasach są rzadkie gatunki zwierząt, których nigdy nie wiedzieliśmy. Oni też sądzą, że w tych lasach są rośliny, które dadzą nowe leki, np. do leczenia raka. Czy AIDS.

Amazoński las deszczowy znika bardzo szybko , eksperci myślą, że on znika bardzo szybko (?? haha). Boją się, że wiele cudownych roślin i zwierząt wymrze zanim je odkryjemy.

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 22:55:51

Cytat
kaaaami
jeju dziewczyny, zajęło mi to 5 min, a przy tym poznałam dwa nowe słowa :P

pomóżcie czasem :) może nie jest to jakoś super gramatycznie przetłumaczone, ale proszę ;-))) niektóre słowa tutaj mnie zaskoczyły haha :D



Lasy deszczowe

Lasy deszczowe znajdują się w pobliżu równika, w płd wsch Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Są to ogromne obszary gęstego lasu z wysokimi drzewami. Deszcz pada tutaj prawie codziennie.

Są one domem milionów gatunków egzotycznych zwierząt, ptaków, gadów i owadów, dziwnych roślin i pięknych kwiatów. Trzy czwarte gatunków żyje w lasach deszczowych. Jeżeli zniszczymy ich nawyki (???) wiele z nich nie przetrwa.

Lasy deszczowe są bardzo ważne również w innych sprawach. Pomagają ograniczać poziom zanieczyszczenia w atmosferze i wpływają na pogodę na całym świecie. Bez lasów deszczowych nasza planeta mogłaby nie przetrwać.

Wiemy, o tym, ale nadal niszczymy 30000 hektarów lasów deszczowych każdego dnia. Firmy zajmujące się wycinką drzew na sprzedaż, rolnicy oczyszczający ziemie pod uprawy, budowanie miast i dróg tam gdzie powinny być lasy.

Największym i najwazneijszym z lasów deszczowych jest Amazoński las deszczowy w Ameryce Południowej. Specjaliści twierdzą, że w tych lasach są rzadkie gatunki zwierząt, których nigdy nie wiedzieliśmy. Oni też sądzą, że w tych lasach są rośliny, które dadzą nowe leki, np. do leczenia raka. Czy AIDS.

Amazoński las deszczowy znika bardzo szybko , eksperci myślą, że on znika bardzo szybko (?? haha). Boją się, że wiele cudownych roślin i zwierząt wymrze zanim je odkryjemy.

Pomagam. Ja ktoś podsuwa jej pod nos gotowy przetłumaczony tekst to co ona z tego zapamięta? Jak sama przetłumaczy to z pewnością w głowie jej utkwią te słowa,które musiała znaleźć w słowniku i przetłumaczyć. Nie wiem w której ona jest klasie i jakiej szkole,ale na maturze słownika nie ma i nikt też raczej jej tekstu nie przetłumaczy.

Angielski ...

19 cze 2012 - 23:01:55

widzisz sama, napisała, że nie potrafi sama tego zrobić więc widocznie ma jakiś problem, wolę przetłumaczyć jej to niż żeby wypisywała jakieś głupoty, tak jak mówię zajęło mi to 5 minut i na pewno więcej zyska jak przeczyta to ze dwa razy niż jak będzie jęczeć nad słownikiem albo co gorsza translatorem, że nie potrafi:)

Angielski ...

19 cze 2012 - 23:05:20

Tak z ciekawości zapytam. W której jesteś klasie?

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 23:09:28

Ja wyraziłam tylko swoje zdanie. Moim zdaniem można komus pomóc tłumacząc mu coś np matme czy gramatyke,cokolwiek niż odrabianie za niego prac. Nigdy nikt mi niczego nie robił,jak nie umiałam to prosiłam kogoś o wytłumaczenie,a tekst przetłumaczyć to nie trzeba być geniuszem. Skoro nie umie to nigdy się nie nauczy jeżeli ktoś będzie za nią to robił. Ale to moja opinia na ten temat.

Angielski ...

19 cze 2012 - 23:09:42

Cytat
kaaaami
widzisz sama, napisała, że nie potrafi sama tego zrobić więc widocznie ma jakiś problem, wolę przetłumaczyć jej to niż żeby wypisywała jakieś głupoty, tak jak mówię zajęło mi to 5 minut i na pewno więcej zyska jak przeczyta to ze dwa razy niż jak będzie jęczeć nad słownikiem albo co gorsza translatorem, że nie potrafi:)

nie rozśmieszaj mnie :) przeciez nawet tlumaczac slowo po slowie, nawet w bezokoliczniu wyjedzie 'Kali jeść Kali pić', a przekształcić je zgdonie z polskimi zasadami gramatycznymi powinien umiec kazdy obywatel naszego kraju :)
l-e-n-i-s-t-w-o

niezweryfikowana
Posty: 462
Ostrzeżenia: 2/5

Angielski ...

19 cze 2012 - 23:21:48

Cytat
kaaaami
widzisz sama, napisała, że nie potrafi sama tego zrobić więc widocznie ma jakiś problem, wolę przetłumaczyć jej to niż żeby wypisywała jakieś głupoty, tak jak mówię zajęło mi to 5 minut i na pewno więcej zyska jak przeczyta to ze dwa razy niż jak będzie jęczeć nad słownikiem albo co gorsza translatorem, że nie potrafi:)


Dziękuję :D Zdaję sobie sprawę, że nie jest to dla mnie korzystne, ponieważ jak mówicie nie zapamiętam żadnych słówek, ale większości znam znaczenia, tylko nie potrafie złożyć tego w jedną całość. Jestem bardzo wdzięczna koleżance za pomoc. Ps. maturę zamieżam zzdawać z innego języka, który umiem można powiedzieć wystarczająco dobrze. A angielski leży ...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STUDIA drugi kierunek płatny?