Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 2/5

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 14:55:30

HEJ DZIEWCZYNY !
NIE MAM POJECIA JAKI KIERUNEK STUDIOW WYBRAC . CHCIALAM ISC NA FIZJOTERAPIE , MOJA MAMA POWIEDZIALA MI ZE JAK BEDE STUDIOWAC FIZJOTERAPIE 140 KM OD DOMU , ZEBYM LEPIEJ WYBRALA INNE STUDIA I BLIZEJ , BO I TAK BEZ ZNAJOMOSCI NIE ZNAJDE PRACY ... (POCIESZYLA MNIE ;d )
SAMA JUZ NIE WIEM CO STUDIOWAC ;/ NIE LUBIE ZA BARDZO MATMY , A ZEBY MIEC PRACE TRZEBA WYBRAC KIERUNEK Z NIĄ ZWIĄZANY ;/ CHCIALAM ISC NA PEDAGOGIKE , BO PO TYM KIERUNKU MOGLABYM ZNALEZC SZYBCIEJ PRACE , NIE TYLKO W SWOJEJ BRANZY .PO FIZJOTERAPI MOGE ZNALEZC PRACE TYLKO W TYM KIERUNKU ;/ MAM MALY DYLEMAT '/
MOZE JAKIES RADY DLA MNIE ?
<moderacja-wyłącz CAPS LOCK>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-10 15:08 przez moderator.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 14:59:43

Wybierz to, co Ciebie interesuje, to jest najważniejsze, bo jak będziesz zmuszona studiować coś, co Cię kompletnie nie interesuje i nie będzie sprawiało Ci przyjemności to będzie lipa na całej linii.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:03:37

nie sugeruj sie opinią mamy bo to TY masz pozniej pracowac i robic to co chcesz a nie ona.

Wybierz to co lubisz, to co idzie Ci najlepiej - po kazdym kierunku w zasadzie mozna znalesc pracę, zalezy od chęci.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:03:41

Ja bym na twoim miejscu jednak poszła na tą fizjoterapie. W tych czasach pottrzebni są tacy ludzie, którzy będa prowadzić rehabilitacje. A pedagogów i psychologów jest od groma. I na dodatek więcej zarobisz będąc fizjoteraupeutą. Praca związana ze zdrowiem zawsze się znajdzie. Ja tez sie zastanwiam czy nie iść na to, bo to opłacalana robota. Nie przejmuj się że aż 140 km od twojego miejsca zamieszkania, to na prawdę niewiele. Ja np. chciałabym studiować we Wrocławiu a mieszkam w Radomiu. Nie podoba mi się wcale mazowsze. A to że ktos ci mowi ze nie znajdziesz pracy to bzdura. Jezeli bedziesz miała chęci i bedziesz dobra w tym co robisz to znajdziesz ją.
Fizjoterapeuta pracuje z ludźmi, którym pomaga poprzez ćwiczenia ruchowe. Dlatego nie jest wystarczająca w tym zawodzie tylko wiedza o tym, jakie ćwiczenia należy wykonywać w konkretnych przypadkach. Ważna jest także wrażliwość na innych ludzi, wytrzymałość, chęć niesienia pomocy innym. Dobry fizjoterapeuta jest również psychologiem. Musi posiadać umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi, którzy w większości przypadków nie potrafią pogodzić się z tym, co ich spotkało. Czasami izolują się od świata, zamykają w sobie, albo obwiniają innych za swoje nieszczęście.
Fizjoterapeuta powinien posiadać zdolność empatii, umiejętność zrozumienia pacjenta, uszanowania jego uczuć i odczuć. Każdy pacjent jest inny, w każdym przypadku należy dobrać indywidualne ćwiczenia i zabiegi, co pewien czas je weryfikując. Równie ważna jest motywacja do ćwiczeń - niektórzy potrzebują pochwał, dobrego słowa, pocieszenia,



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-10 15:06 przez aSOS1451.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:04:15

w zasadzie to po którymkolwiek kierunku szanse na pracę się nie zmieniają...;p idź na to, co Cię interesuje ;)

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:04:29

140 km to jest daleko oO?
to ja złozylam papiery do Krakowa, a mieszkam na północy:D

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:07:23

Chłopak mojej przyjaciółki skonrzył fizjoterapię chyba 2 lata temu- nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Pracował i w dużym mieście i naszym małym, bo wrócił po studiach tutaj. Ogólnie jest bardzo zadowolony, pracuje w ośrodku, do tego prywatnie jeździ do klientów i na zarobki chyba nie narzeka :)

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:08:00

Tez chciałam isc na fizjoterapie, ale z tego co widzę duzy popyt na nią jest i trzeba zdawac testy z plywania, a ja nie umiem ;( Wiec chyba zrezygnuje. Wydaje mi się, że teraz jesli nie potrafisz dobrze matmy to nie masz czego szukać na studiach, pozostałe kierunki są do bani, no chyba że jeszcze lekarz, ale to tez kierunki scisle biologia chemia.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:11:45

Fizjoterapeutów jest w tej chwili tyle ze połowa z nich nie ma pracy :/

niezweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 2/5

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:13:44

Cytat
zakupoholiczka_93
Chłopak mojej przyjaciółki skonrzył fizjoterapię chyba 2 lata temu- nie ma żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Pracował i w dużym mieście i naszym małym, bo wrócił po studiach tutaj. Ogólnie jest bardzo zadowolony, pracuje w ośrodku, do tego prywatnie jeździ do klientów i na zarobki chyba nie narzeka :)

A MOZESZ POWIEDZIEC GDZIE SKONCZYL FIZJOTERAPIE? I MA MAGISTRA CZY TYLKO LICENCJAT/

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 15:42:15

Cytat
tina777
Tez chciałam isc na fizjoterapie, ale z tego co widzę duzy popyt na nią jest i trzeba zdawac testy z plywania, a ja nie umiem ;( Wiec chyba zrezygnuje. Wydaje mi się, że teraz jesli nie potrafisz dobrze matmy to nie masz czego szukać na studiach, pozostałe kierunki są do bani, no chyba że jeszcze lekarz, ale to tez kierunki scisle biologia chemia.

Na uczelniach medycznych studenci składają papiery na fizjoterapię jako ''awaryjny'' kierunek, w razie gdyby nie udało im się dostać na lekarski/stomatologię. Mam koleżankę, która skończyła fizjoterapię (3 lata) na UJ, a teraz jest na 1. roku stomy.

Jeżeli będziesz robić to, co kochasz, na pewno znajdziesz pracę, bo będziesz w tym dobra:)

Polecam kierunki medyczne, ale w te studia trzeba włożyć wiele wysiłku.

Jeśli chodzi o pieniądze: lekarz też nie ma łatwo, po 6ciu (od tego roku już tylko 5) ciężkich latach studiów zarabia grosze, na stażu zarabia najwięcej, później musi się specjalizować, żeby zarabiać więcej niż średnia krajowa. Zawód wymaga poświęcenia.

Stomatolog zarabia od razu po zakończeniu studiów, o ile jest dobry w tym, co robi. Studia równie ciężkie. Tylko teraz studia z 5letnich stają się 4letnie, także życzę powodzenia. Brak czasu na cokolwiek.

To tyle w tym temacie.
Cytat
sandrea16
140 km to jest daleko oO?
to ja złozylam papiery do Krakowa, a mieszkam na północy:D

Ja studiuję 500km od domu. 140km to mój kolega do liceum dojeżdżał:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-10 15:44 przez Carmen-M.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 19:25:36

Cytat
Carmen-M

Polecam kierunki medyczne, ale w te studia trzeba włożyć wiele wysiłku.

Jeśli chodzi o pieniądze: lekarz też nie ma łatwo, po 6ciu (od tego roku już tylko 5) ciężkich latach studiów zarabia grosze, na stażu zarabia najwięcej, później musi się specjalizować, żeby zarabiać więcej niż średnia krajowa. Zawód wymaga poświęcenia.

Stomatolog zarabia od razu po zakończeniu studiów, o ile jest dobry w tym, co robi. Studia równie ciężkie. Tylko teraz studia z 5letnich stają się 4letnie, także życzę powodzenia. Brak czasu na cokolwiek.

Ale jak można takie głupoty wypisywać? Lekarski nadal trwa 6 lat, a stomatologia 5 lat. Zlikwidowany został tylko staż podyplomowy który odbywało się PO studiach. W związku z tym zmieni się jedynie program studiow medycznych, a nie długość ich trwania.

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 19:28:54

fizjoterapeutow w moim regionie jest na peczki, pedagogow tez i z praca dla nich marnie, ale nie wiem jak u Ciebie, choc na pewno wieksze szanse masz po fizjoterapii, jak nie w Polsce to za granicą znajdziesz prace, a jak juz zawsze mozesz zalozyc wlasny gabinet

STUDIA ;/

10 cze 2012 - 19:32:43

Mówię o tym w prawie każdym wątku o studiach, więc powtórzę się znowu. Przejrzyj sylabus studiów obu kierunków! Potem zdecyduj który kierunek chcesz studiować i czy pragniesz pracować w tym zawodzie przez 40 lat do emerytury! Trąbię tak o tym, bo sama rzuciłam studia przed samym końcem, bo uświadomiłam sobie że nie chcę w tym zawodzie robić tyle lat. Poza tym szczerze je znienawidziłam. Studiuj coś, co naprawdę lubisz.

STUDIA ;/

11 cze 2012 - 13:55:22

ale fizjo jest spoko pomysłem i jak tylko cię to interesuje to ja bym szła.. teraz już nie jest tak, zę fizjoterapeuci pracuja po przychodnaich, etc.. teraz jak ktoś ma głowę na karku to idzie na swoje i oprócz tego, ze robi to co lubi to całkiem ładnie zarabia. Jak ost dla babci szukałam to w necie było nawet sporo ogłoszeń. I przez przypadek trafiłam na wpis http://praca.eniro.pl/2012/02/mobilny-rehabilitant-z-cyklu-historia-mojego-klienta/ jak koleś wymyślił sobie biznes niezły, mimo że studia niby nie takie "biznesowe" wybrał ;) branża dość podobna, to jak chcesz to przeczytaj i zawsze jakiś pogląd na to co może cię czekać będziesz miała. Tak czy inaczej powodzenia życzę i trzymam kciuki ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mam pytanie