Obecnie rozmawiamy o:

auto skup

gorący temat

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Cyfrowe menu

wczoraj o 19:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Za rok kończę studia, studiuje prawo , po studiach chce zrobić jakąś podyplomówke z nieletnich i pracować w zawodzie kuratora.Mam jednak spory obszar zainteresowań i już od dawien dawna poczytuje sobie o różnych kulturach , religiach, pochodzeniu człowieka itp.Jak miałam zajęcia okrawające o doktryny i filozofie to byłam wniebowzięta :-)dlatego tez myślę ,że fajnie byłoby postudiować sobie coś gdzie poruszano by te zagadnienia.Wiecie -tak dla samej siebie, nie dla zawodu, dla zgłębienia swoich zainteresowań i poszerzenia wiedzy na ten temat.Tylko myślę co?Może któraś z Was studiuje filozofię, etnologię, kulturoznastwo, teologie lub inny pokrewny kierunek?Jak jest?Czy to jest to czego oczekiwałyście?Czy są to czysto naukowe,książkowe zagadnienia(ogólnie jest sztywno) czy jest po prostu ciekawie i warto poświecić swój czas na dodatkowy kierunek?
Nie wiem, który odpowiadał by najbardziej moim zainteresowaniom,a mianowicie ogólnie człowiek- jego istnienie, pochodzenie, religia, kultura...

Studiuję etnologię i co śmieszne, przez pierwszy tydzień wydawało mi się że się zanudzę...aż mi się to wydaje niewiarygodne teraz ;) tylko pamiętaj że etnologia to nie tylko antropologia, którą się interesujesz sądząc z opisu, ale też "ludoznawstwo". Musisz zdecydować czy jestes w stanie przez to przebrnąć ;) czy lubisz historię, poznawanie tradycji ludowych itp. Ja na początku byłam sceptyczna, ale zauważyłam że wszystko zależy od wykładowcy ;) gdybym miała jeszcze raz wybierać to poszłabym drugi raz na etnologię :) można całkowicie inaczej zacząc patrzeć choćby na kultury pozaeuropejskie..lepiej zrozumieć zwyczaje innych, zobaczyć inne perspektywy, dowiedzieć się dlaczego współczesny świat wygląda tak a nie inaczej. Ja studiuję w Cieszynie. I jestem bardzo bardzo zadowolona :)

tradycja jak najbardziej, historia hmmm..fajnie się czyta-gorzej się uczy;-)

etnologia - NIEEEE bron sie nogami i rekami, a juz na pewno nie idz do cieszyna... :P

ja planuję etnologię.. ale nie wiem właśnie czy warto..:) ciekawi mnie to bardzo.. ale czy dam rade?..

u mnie w grę wchodzi tylko Toruń, Bydgoszcz;-)Czemu nie ?

o widze ze ktos z prawa rowniez ;) ee ja tam mysle zeby zrobic cos z kryminalistyki itp:D

radę dasz, tylko naucz się rozróżniać cepy chociaż... pare dni temu byłam świadkiem egzaminowania studentów 1. roku, którzy nie umieli odróżnić od siebie dwóch cepów i ich nazwać - porażka, a to nie jest takie trudne...

a czy warto... ja dziś mówię, że nie warto... wg mnie stara czasu... niestety... ale to zalezy od wykładowców - większość niestety nie potrafi zachwycić tematem... a te same książki mozna sobie przeczytać we własnym zakresie i tę samą wiedzę zdobyć...

takie jest moje zdanie.. ale jakby wszyscy sie mnie sluchali to byłoby nieciekawie... :P

pozdrawiam :P

ja zamierzam pójść na magisterkę na etnologię. czemu nie Cieszyn? koleżanka moja tam studiuje i sobie chwali :)_

a kolezanka jest na którym roku ?:P

chwali sobie ogólne nieróbstwo pewnie :) bo ogolnie to lenistwo tam jest straszne... i to mnie w tych studiach denerwuje... marnowanie czasu... tak mysle...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-06-27 16:10 przez hasna.

no ja mam do wyboru tylko warszawe..

a jaki wg. Ciebie kierunek jest warty studiowania?;D

Ja myślę nad kulturoznawstwem... Ale boję się, że po tych studiach skończę jako kasjerka biletów w teatrze z 1000zł miesięcznie albo jako kasjerka... w hipermarkecie... :p

Cytat
saaawiii
o widze ze ktos z prawa rowniez ;) ee ja tam mysle zeby zrobic cos z kryminalistyki itp:D

niestety nauki ścisłe nie są moją dobra stroną,a kryminalistyka o ile się nie mylę jest na biotechnologii i jeśli chodzi Ci o pogłębienie wiedzy z zakresu prawa to sie rozczarujesz:-)bo to sama chemia,biola, analiza medyczna, biotechnologia itp.

ja myślę o tych kierunkach ,że tak powiem - z zamiłowania- nie mylę o pracy zawodowej w tej dziedzinie

Cytat
pikipiki
no ja mam do wyboru tylko warszawe..

a jaki wg. Ciebie kierunek jest warty studiowania?;D

myślę, że studia nie są do szczęścia potrzebne. bynamniej mi :) ot moje zdanie:)

Cytat
hasna
etnologia - NIEEEE bron sie nogami i rekami, a juz na pewno nie idz do cieszyna... :P

a dlaczego nie do cieszyna?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odebranie wyników matur .?