Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:26:39

Hej
Czy ktoś z Was studiuje lub studiował inżynierie środowiska? Czy jestto opłacalny kierunek? ( jesli mozna mowic wogole o oplacalności studiow). czy łatwiej dostac prace niz np. po technikum? Kolejne pytanie. Czy jest to bardzo ciężki kierunek? Jak z mikroekonomia i tymi wszystkimi matemtycznymi przedmiotami? Poza tym jestem noga z matmy i chciałabym wiedziec jakie m,niej wiecej działy wystepuja na studiach. Iść na to czy szukac dalej?
Proszę o porady.

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:28:51

No to ochrona czy inżynieria środowiska? W tytule masz jedno, a w poście drugie. To są dwa zupełnie różne kierunki.

zweryfikowana
Posty: 546
Ostrzeżenia: 2/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:29:40

ja niestetyy nie wiem :(

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:31:08

Z tego co słyszałam kierunek fajny dla ludzi po biol-chemach, którzy nie chcą jednak się wciągać w zaawansowaną chemię i biologię.
Perspektywy takie jak po wszystkich kierunkach czyli marne ;)
Ludzie ogólnie zadowoleni, są zajęcia terenowe i czas na imprezy, podróże... :)
Mówię o inżynierii, natomiast ochrona to dla mnie wyjście pt. 'nie wiem na co iść, pójdę sobie postudiować ochronę'.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 13:31 przez Dafcia.

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:32:17

Bardziej inzynieria mnie interesuje, na tym kierunku tez wystepuje taki przedmiot jak ochrona. Zapomniałam w poście dodac czy lepiej na ochrone czy na inzynierie, przepraszam za zaniedbanie. Może coś z zarzadzaniem mediami, tylko nie chce byc milionowym z kolei "zarzadca" i dlatego troszke boje sie iść na kierunek ktory ma w sobie " zarzadzanie".

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:37:51

Tak jak z ekonomia i zarządzaniem w tych czasach. Lepiej idź i przebaluje te kilka tysięcy które wydałabyś na studia .

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:38:26

Wszystkie kierunki są o kant tyłka rozbić, jeśli nie będziesz naprawdę chciała tego studiować. Jestem prawie na finiszu i rzucam studia, bo ich nienawidzę. Przemyśl to dobrze.

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:40:08

Cytat
Zrudziala
Tak jak z ekonomia i zarządzaniem w tych czasach. Lepiej idź i przebaluje te kilka tysięcy które wydałabyś na studia .
Wychodzi na to, że najlepeij sie chyba oplaca byc po zawodowce ;/. Smiech na sali zeby fryzjerka zarabiałą wiecej niz osoba po studiach. Ale powracajac do tematu, czy jest jakis kierunek, ktory warto studiowac?

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:43:07

Cytat
-malutka99115-
Cytat
Zrudziala
Tak jak z ekonomia i zarządzaniem w tych czasach. Lepiej idź i przebaluje te kilka tysięcy które wydałabyś na studia .
Wychodzi na to, że najlepeij sie chyba oplaca byc po zawodowce ;/. Smiech na sali zeby fryzjerka zarabiałą wiecej niz osoba po studiach. Ale powracajac do tematu, czy jest jakis kierunek, ktory warto studiowac?


No tak, lepiej się wykwalifikować na ślusarza. Taka prawda.

Ale można jeszcze znaleźć pracę poi studiach. Trzeba znaleźć niszę w swojej miejscowości. A ten kierunki co podałaś hmmm to lepiej siedzieć w domu niż stracić 5 lat.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 13:43 przez Zrudziala.

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:46:44

Cytat
Zrudziala
A ten kierunki co podałaś hmmm to lepiej siedzieć w domu niż stracić 5 lat.

A wiesz w ogóle co się robi po inżynierii środowiska?

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:47:07

Hmm Moja wypowiedz bedzie oparta jedynie na tym co powiedział mi mój kuzyn, który skończył ten kierunek dziennie, we Wroclawiu.
Nie jest jakoś mega ciężko, ale trzeba sie przyłozyć. mój kuzyn niestety odpuscił sobie i jeden semestr miał nie zaliczony, musiał powtarzać. Prawda jest taka, że nie poświcał od dużo czasu nauce, ciut wieksze zaangazowanie i udałoby mu się. Nie mniej jednak- studia skończył. Pracy szukał własnie w Wrocławiu, oraz na sląsku (Katowice i okolice) i nie ma nic dla niego...
Generalnie on tych studii nie poleca, jednak decyzja jest Twoja.
Mało kierunków jest takich które są na prawdę polecane przez studentów, gdzie to studenci są zadowoleni potem :)

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:49:26

Cytat
Zrudziala
Cytat
-malutka99115-
Cytat
Zrudziala
Tak jak z ekonomia i zarządzaniem w tych czasach. Lepiej idź i przebaluje te kilka tysięcy które wydałabyś na studia .
Wychodzi na to, że najlepeij sie chyba oplaca byc po zawodowce ;/. Smiech na sali zeby fryzjerka zarabiałą wiecej niz osoba po studiach. Ale powracajac do tematu, czy jest jakis kierunek, ktory warto studiowac?


No tak, lepiej się wykwalifikować na ślusarza. Taka prawda.

Ale można jeszcze znaleźć pracę poi studiach. Trzeba znaleźć niszę w swojej miejscowości. A ten kierunki co podałaś hmmm to lepiej siedzieć w domu niż stracić 5 lat.
Studia na tej uczelni trwaja 3 lata. Także 2 na szukanie pracy :D
Cytat
Justink
Hmm Moja wypowiedz bedzie oparta jedynie na tym co powiedział mi mój kuzyn, który skończył ten kierunek dziennie, we Wroclawiu.
Nie jest jakoś mega ciężko, ale trzeba sie przyłozyć. mój kuzyn niestety odpuscił sobie i jeden semestr miał nie zaliczony, musiał powtarzać. Prawda jest taka, że nie poświcał od dużo czasu nauce, ciut wieksze zaangazowanie i udałoby mu się. Nie mniej jednak- studia skończył. Pracy szukał własnie w Wrocławiu, oraz na sląsku (Katowice i okolice) i nie ma nic dla niego...
Generalnie on tych studii nie poleca, jednak decyzja jest Twoja.
Mało kierunków jest takich które są na prawdę polecane przez studentów, gdzie to studenci są zadowoleni potem :)
Tak na prawde nie warto na chwile obecna studiowac, ale kto wie co bedzie za 5 lat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-04 13:51 przez -malutka99115-.

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:51:38

to zalezy czy jestes dobra z chemi,biologi,fizyki bo tam bedziesz miala przedmioty z tym zwiazane.wiem bo sporo moich znajomych mialo takie przedmioty jak gleboznastwo,agrometeorologia,agrofizyka,botanika i sporo innych,takze sie dobrze zastanow.

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:53:01

Cytat
AgataBatycka
Cytat
Zrudziala
A ten kierunki co podałaś hmmm to lepiej siedzieć w domu niż stracić 5 lat.

A wiesz w ogóle co się robi po inżynierii środowiska?
Bardzo dobre pytanie :D Napewno nie pracuje sie w swoim zawodzie :)

Studia - ochrona srodowiska.

04 cze 2012 - 13:53:04

Cytat
AgataBatycka
Cytat
Zrudziala
A ten kierunki co podałaś hmmm to lepiej siedzieć w domu niż stracić 5 lat.

A wiesz w ogóle co się robi po inżynierii środowiska?

Z tobą kobieto nie rozmawiam. Za dużo mówisz za mało wiesz. Już kilka razy to udowodniłaś.


Ale niech ci będzie, wiem .

To samo co po ekonomi i zarządzaniu - siedzisz w domu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

rekrutacja, studia!