Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 08:28:10

witam :)
chcialam was dziewczyny zapytac : czy warto isc do szkoly policealnej na technika administracji ?
odrazu mowie ze studia odpadaja ;] moze kiedys... ale teraz chcialabym isc do policealnej, sama nie wiem na jaki isc kierunek ale wydaje mi sie ze administracja jest wlasnie bardzo przydatna. duzo czytam na forum opinie itd ale wiekszosc ludzi odraza i uwaza ze najlepiej na studia bo po policealnej nic nie bd miala.

a wy chodzicie do policealnej ? jesli tak ale na inny kierunek to piszcie czy wam sie podoba i czy łatwo w znalezieniu pracy :)

czekam na odpowiedzi :))

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 08:38:11

ja Podbijam bo tez mi się to teraz bqardzo przyda :)

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 09:52:00

hallo hallo ! zadna z was nie chodzi do policealnej na ten kierunek ? :)

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 09:57:26

ja chodziłam do policealnej administracja
myślę ze warto, technika po ty sie ma a szkoła taka że w ogóle uczyć się nie trzeba;) potem zrobiłam licencjata z administracji ale nie mam pracy w zawodzie:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-12 09:59 przez julik66.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 09:58:55

ja zapisałam się po studiach po to żeby mieć zniżkę na ZTM, także nie pomogę. ;-)
na chwilę obecną przy tak popularnych kierunkach ani szkoła policealna, ani studia nie dadzą Ci gwarancji podniesienia Twoich szans na znalezienie dobrej pracy. liczy się przede wszystkim praktyka w zawodzie i coś co wyróżnia Cię na tle innych pracowników, np. certyfikaty jężykowe lub inne umiejętności, skończone i przydatne kursy komputerowe.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:01:51

Nie żartuj sobie nawet z tym technikiem administracji, w większości konkursów wymagane jest wykształcenie wyższe. Chyba, że chcesz tam iść ze względu na rentę itp.
Ja wybrałabym coś bardziej sprecyzowanego, np. technik farmacji, asystentka stomatologiczna lub archiwista.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:04:57

Ja byłam na techhnik administracji i szału ni było.Jak chcesz wiedzieć coś więcej to napisz na PRIV

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:07:10

Ja własnie za 3 tyg kończę Technika Administracji ;))) JEst super!! :)

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:15:21

Szkoła policealna ok, ale nie ten kierunek!! Chyba, że tak o chcesz zrobić, bo pracy NA PEWNO nie znajdziesz!!!
Opłacalne kierunki to: technik usług kosmetycznych, fryzjerskich, dietetyka, asystentka stomatologiczka(jak potem chce sie dalej rozwijać w tym kierunku), dekorator, tech.usług gastronomicznych. takie nietypowe, a nie oklepane administracje, zarządzanie, BHP po którym gwarantuje Ci ze pracy NIE DOSTANIESZ! Po studiach w tym kierunku jest cięzko a co dopiero studium.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:18:23

o właśnie zgadzam się z katrtix ! w szkołach policealnych najlepiej znaleźć pracę jak się ukończyło jakąś fryzjerkę, kosmetyczkę, farmaceutkę, asystentkę farmacji itp. Ja kilka miesięcy temu zrezygnowałam z technika rachunkowości ponieważ nie dość że nie dałam rady objąć wszystkiego tego co facet mówił a wiadomo są to osoby bardzo dobrze wyszkolone i myślą że jak się już idzie na dany kierunek to już coś się wie. Ja nie miałam żadnej wiedzy na temat rachunkowości i po prostu nie dałam rady. Facet na lekcjach opowiadał tak jakbyśmy już wszystko wiedzieli i on tylko nam to powtarzał...

A swoją drogą to dlaczego chcesz iść do szkoły policealnej a nie na studia ? studia dzienne są za darmo a za szkołę policealną od 2012 trzeba bulić 100zł za miesiąc albo za semestr.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:20:45

Z farmaceutą też ciężko dostać się na staż do apteki, trzeba mieć fuksa:P ale jak już się dostanie, to tylko się strasznie cieszyć;D

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:23:24

Nie myślałaś o techniku archiwiście?
W Polsce wciąż mamy mało archiwistów, bo kursy są bardzo drogie.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:23:37

ja policealną robię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ :) a oprócz tego studiuję :)

Cytat
asiunnkaa
o właśnie zgadzam się z katrtix ! w szkołach policealnych najlepiej znaleźć pracę jak się ukończyło jakąś fryzjerkę, kosmetyczkę, farmaceutkę, asystentkę farmacji itp. Ja kilka miesięcy temu zrezygnowałam z technika rachunkowości ponieważ nie dość że nie dałam rady objąć wszystkiego tego co facet mówił a wiadomo są to osoby bardzo dobrze wyszkolone i myślą że jak się już idzie na dany kierunek to już coś się wie. Ja nie miałam żadnej wiedzy na temat rachunkowości i po prostu nie dałam rady. Facet na lekcjach opowiadał tak jakbyśmy już wszystko wiedzieli i on tylko nam to powtarzał...

A swoją drogą to dlaczego chcesz iść do szkoły policealnej a nie na studia ? studia dzienne są za darmo a za szkołę policealną od 2012 trzeba bulić 100zł za miesiąc albo za semestr.

niektóre szkoły policealne są darmowe, według mojej wiedzy nawet większośc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-12 10:26 przez GaBrYsiAa1996.

szkola policealna- jaki kierunek??

12 maj 2012 - 10:38:07

od września 2012 jak się idzie do pierwszej klasy to się płaci ci którzy są już w 2 idą dalej za darmo.Przepisy się zmieniły bo za dużo osób przychodziło do szkół państwowych darmowych, większość po to żeby mieć między innymi jakieś ręty, rodzinne, alimenty itp.

szkola policealna- jaki kierunek??

06 lip 2012 - 11:59:53

ja myślę, że fajne kierunki to te związane z informatyką albo z kosmetologią :) teraz w TEBie jest fajna promocja, ale kończy się w niedzielę - jak się zrekrutujesz do niedzieli to dostajesz tablet :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

matura HISTORIA