Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

szkola policealna- jaki kierunek??

06 lip 2012 - 12:12:42

Cytat
GaBrYsiAa1996
ja policealną robię ASYSTENTKĘ STOMATOLOGICZNĄ :) a oprócz tego studiuję :)
Cytat
asiunnkaa
o właśnie zgadzam się z katrtix ! w szkołach policealnych najlepiej znaleźć pracę jak się ukończyło jakąś fryzjerkę, kosmetyczkę, farmaceutkę, asystentkę farmacji itp. Ja kilka miesięcy temu zrezygnowałam z technika rachunkowości ponieważ nie dość że nie dałam rady objąć wszystkiego tego co facet mówił a wiadomo są to osoby bardzo dobrze wyszkolone i myślą że jak się już idzie na dany kierunek to już coś się wie. Ja nie miałam żadnej wiedzy na temat rachunkowości i po prostu nie dałam rady. Facet na lekcjach opowiadał tak jakbyśmy już wszystko wiedzieli i on tylko nam to powtarzał...

A swoją drogą to dlaczego chcesz iść do szkoły policealnej a nie na studia ? studia dzienne są za darmo a za szkołę policealną od 2012 trzeba bulić 100zł za miesiąc albo za semestr.

niektóre szkoły policealne są darmowe, według mojej wiedzy nawet większośc :)

Już nie od września zmiana prawa w tym temacie :) I trzeba płacić :) Nie wiele ale jednak trzeba.


Ja jestem po t.rachunkowości - nie szukam pracy, moj cel to własna działalność. Hobbistycznie uczę się t.usług kosmetycznych - ale to jako poszerzenie własnych zainteresowań, nie pod kątem pracy raczej.
Jeśli chcesz coś wiedzieć więcej - pisz ;)

szkola policealna- jaki kierunek??

06 lip 2012 - 22:25:11

Cytat
sylus9
Szkoła policealna ok, ale nie ten kierunek!! Chyba, że tak o chcesz zrobić, bo pracy NA PEWNO nie znajdziesz!!!
Opłacalne kierunki to: technik usług kosmetycznych, fryzjerskich, dietetyka, asystentka stomatologiczka(jak potem chce sie dalej rozwijać w tym kierunku), dekorator, tech.usług gastronomicznych. takie nietypowe, a nie oklepane administracje, zarządzanie, BHP po którym gwarantuje Ci ze pracy NIE DOSTANIESZ! Po studiach w tym kierunku jest cięzko a co dopiero studium.

dokładnie :) tyle osób studiuje teraz administracje i ciężko z pracą..

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

szkola policealna- jaki kierunek??

21 wrz 2012 - 22:25:09

A czy któraś z Was moze kończyła coś w Cosiunusie ?
jestem ciekawa Waszych opinii, bo tak myslałam zeby moze i tam sobie zrobić kosmetykę...

szkola policealna- jaki kierunek??

21 wrz 2012 - 22:46:10

Cytat
asiunnkaa
od września 2012 jak się idzie do pierwszej klasy to się płaci ci którzy są już w 2 idą dalej za darmo.Przepisy się zmieniły bo za dużo osób przychodziło do szkół państwowych darmowych, większość po to żeby mieć między innymi jakieś ręty, rodzinne, alimenty itp.

Bzdura! wlaśnie sie zapisalam do szkoly policealnej Żak i jest zupelnie za darmo! 0 wpisowego,0 oplat za czesne, 0 za egzaminy. Oczywiscie sa takze kierunki płatne ale i mozna wybierac miedzy nieplatnymi.
A wracajac ja zapisalam sie na technika BHP, zdaje sobie sprawe ze z praca to raczej lipa;> ale studiuje dziennie na politechnice wiec mysle ze taki technik zawsze sie przyda;] Robił ktoś może?? Chetnie poczytałabym jakies opinie:)

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

szkola policealna- jaki kierunek??

01 paź 2012 - 21:03:14

No widzisz, to dokładnie tak samo masz w Cosinusie, sprawdzałam. Ale do tego masz jeszcze większy wybór kierunków, zwłaszcza takich na czasie.

szkola policealna- jaki kierunek??

01 paź 2012 - 21:06:58

ja ostatnio czytałam, że jest przesyt ludzi, którzy ukończyli ten kierunek. Lepiej wybrać coś innego. Ja zaczęłam BHP, polecam

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lis 2012 - 13:44:26

Ja kończę teraz kosmetykę w OMEGA, moja siostra też kończyła tą szkolę i zaraz po znalazła prace w zawodzie - skończyła administracje - ja wybieram się jeszcze na weterynarie - fajny i darmowy kierunek- jeśli zaś o samą szkołę chodzi to polecam - OMEGA- fajni nauczyciele , profesjonalni - fajni ludzie, małe grupy. Polecam!!

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lis 2012 - 19:16:04

Cytat
julik66
ja chodziłam do policealnej administracja
myślę ze warto, technika po ty sie ma a szkoła taka że w ogóle uczyć się nie trzeba;) potem zrobiłam licencjata z administracji ale nie mam pracy w zawodzie:(

Rekomendacja po prostu genialna :D

"Nie nauczysz się niczego i nie znajdziesz pracy, ale tak - warto" :D

szkola policealna- jaki kierunek??

19 sty 2013 - 12:06:43

Witam,
ja właśnie kończę I semestr weterynarii w Omedze w Sosnowcu. Bardzo fajne zajęcia, wysoki poziom - myślę, że po takim kierunku nie będzie problemów z pracą. Polecam OMEGĘ!

szkola policealna- jaki kierunek??

19 sty 2013 - 12:11:25

Moja kuzynka chodziła 2 lata i żałowała że nie poszła na studia w tym kierunku bo po szkole poliecalnej nie mogła długo znaleźć pracy. Kierunek tak ale studia. W urzędach itp. wymagają przeważnie studia.

szkola policealna- jaki kierunek??

19 sty 2013 - 12:18:05

skoro nie masz w planach studiów to warto zrobić cokolwiek, a po tej policealnej masz przynajmniej tytuł technika ;)

zweryfikowana
Posty: 434
Ostrzeżenia: 2/5

szkola policealna- jaki kierunek??

19 sty 2013 - 12:21:49

ja chodze na administracje i szczerze to nie polecam... jesli cie to nie interesuje to po prostu marnujesz czas. za tydzień mam odpowiadac z prawa pracy a jakoś ciężko mi sie za to zabrać... ja chodze tylko ze względu na zaświadczenie do zusu.

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lut 2013 - 11:53:37

Ja uczę się na kierunku rachunkowość w szkole policealnej w Mysłowicach - Omega - kierunek jest za darmo po dwóch latach tytuł technika - więc wszystko ładnie pięknie :P
Jestem zadowolona z wyboru a pierwsze zajęcia tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu :)

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lut 2013 - 12:07:31

Ja chodzilam na roczne w Teb ale to zlodzieje,nie dosc,ze 225 zl za miesiac to dodatkowo naliczyli sobie oplaty za wrzesien i czerwiec,gdzie szkola trwala od pazdziernika do maja,strata czasu.zaluje tylko,ze certyfikatow nie zrobilam z informatyki i angielskiego:(oczywiscie tez odplatnych.heh zenada

szkola policealna- jaki kierunek??

27 lut 2013 - 12:11:39

Sama sie zapisalam na ten kierunek, nie wiem jak bedzie, zobaczymy... A ludzie nie obiecujcie jej kokosow po studiach bo teraz po studiach ludzie sa bezrobotni. Teraz licza sie kursy staze doswiadczenia. Nie wiem jak w Twojej szkole, ale w mojej szkole są rozne kursy.
Papier to papier, u mnie ludzie po takich szkolach znalezli prace, w Urzedach Pracy sami powiedzieli Wykształcenie jest malo wazne, liczy sie doświadczenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-27 12:14 przez dzina55.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

technologia żywności i żywienia człowieka na sggw