Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:51:49

Ja zdawałam 3 lata temu, babka mi zadała dwa pytania na które sama sobie odpowiedziała, a 3 pytanie było od babki nie z naszej szkoły. Zdałam na 19/20 :) Trzeba mówić, pokazać, że ma się pojęcie, nawet jeśli nie znasz odpowiedzi, improwizuj. 'Matura to bzdura' - po wszystkim pomyślisz, że to było naprawdę łatwe :)

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:57:29

Ja mam ustną we wtorek. A jeszcze nic nie umiem.. NIe wiem jak to będzie, bo za nic mi nie chce wejść to do głowy :/

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:59:48

pamiętam jak ja się stresowałam przed maturą. teraz się śmieje z tego bo wiem co to są sesje i obrony i przy tym matura wydaje się tak banalna że aż się chce śmiać :) Myślę, że ciężko jest nie zdać ustnej matury z polskiego jeśli się samemu pisało pracę, trzeba być wybitnie nieogarniętym i mało inteligentnym :)

MATURA USTNA - POLSKI

12 maj 2012 - 15:12:12

kochane czy ktoras z was wie co to jest TRAKTAT MORALNO -FILOZOFICZNY?

MATURA USTNA - POLSKI

28 lut 2013 - 22:01:58

Sprzedam prace maturalne:

1.Literatura faktu. Dokonaj analizy i interpretacji tego zjawiska kulturowego XX wieku na wybranych przykładach.
2. Bunt, jego odmiany i funkcje w literaturze. Przedstaw temat, interpretując wybrane utwory z różnych epok.
3. Wyjaśnij określenie “bohater tragiczny”, przedstawiając w swoich rozważaniach różne typy kreacji bohaterów z trzech epok literackich.
4. Dramat obozów. Ukaż problem na przykładzie trzech – czterech wybranych tekstów literackich XX wieku.
5. Kobiety o miłości. Przedstaw problem interpretując wybrane teksty.
6. Sen jako inspiracja. Temat literatury i sztuki. Przedstaw funkcjonowaniemotywu snu, analizując wybrane teksty kultury.
7. Wpływ wojny na psychikę człowieka, omów temat odwołując się do wybranych utworów literatury polskiej.
8. Obrazy stolicy w literaturze. Porównaj różne realizacje tego motywu w literaturze XIX wieku.

Zainteresowanych proszę o kontakt na ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
cena: 100 zł

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szkola policealna- jaki kierunek??