Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:24:29

Hej! W poniedziałek mam maturę ustną z polskiego i mam bardzo dużego stresa. Tak niefortunnie wybrałam sobie temat, że mimo tego, że wiem o co w nim chodzi pewnie będę miała problemy z odpowiedzią na pytania. Dlatego zastanawiam się czy jeśli nie odpowiem na pytania to i tak mam jakieś szanse zdania? czy w zasadzie żadnych?:D

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:26:41

Za samą prezentacje pracy masz 5 pkt, a żeby zdać 6. Wszystko zależy od pytań. Musisz coś tam odpowiedzieć. jesli masz lektury to zwróc uwagę na symbolike np



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 22:27 przez sabkasabka.

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:28:30

jasne że tak :) żeby zdać ustną musisz mieć tylko 6 pkt więc nie masz się czym martwić. Za powiedzenie samej prezentacji dadzą ci pewnie z 9 punktów;)

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:28:39

o, wielkie dzięki:) już dopisałam wybór tematu do błędów życiowych no ale może uda mi się zdać.

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:30:01

Za samo przedstawienie prezentacji jest 5 punktów, a nieraz nie dają nawet tych 5, więc pytania są konieczne, żeby zaliczyć.

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:30:57

Nie dadzą 9. Właśnie to jest tak powiązane, ze zeby zdać to nie wystarczy samą prace przedstawić, bo byłoby to bez sensu, bo pytania każdy może olać. Tak samo jakby nie powiedziała pracy a odpowiedziała na pytania. Tak się nie da niestety ;)

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:31:52

to nie jest wcale takie trudne jak Ci się wydaje :) Dasz radę :)

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:32:35

nam babka od polskiego powiedziala ze jak nie odpowiemy na zadne odpowiedzi, to matura nie zdana ! nie ma szans, trzeba cokolwiek powiedziec...choc na minimum.

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:33:29

Dasz dasz. Ja swojej pracy połowę zapomniałam i przez to miałam 2/5 pkt za rozwinięcie tematu. A pytań miałam chyba z 6 ale wszystkie takie życiowe i odpowiedziałam i ostatecznie miałam 16/20 niby nic cudów ale dobre i tak

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:33:50

ja miałam ustanu polski w środę dziewczyna nie dość że nie powiedziała całej prezentacji bo zapomniała jednej lektury i nie zajeło jej to 15 minut, odpowiedziała na jedno pytanie i dostała 10 pkt. Osoby w komisjii rozumieją że możesz się zdenerwować i coś zapomnisz:)

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:37:11

musisz odpowiedziec na kilka pytan.
moj chlopak dzisiaj dostal 8 pytan na kilka odpowiedzial ai tak go oblali.

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:38:44

jak nie odpowiesz na żadne pytanie to nie zdasz.. niestety.
ja mam we wtorek i też strasznie się boję. no i nawet nie wiem jeszcze co powiem :P jutro się za to zabieram..
a jak nie zdołasz odpowiedzieć na żadne pytanie, to powinni dać Ci szansę i zapytać dlaczego wybrałaś ten temat. to już chyba ostatnia deska ratunku.
powodzenia!

Cytat
Marta5738
Za powiedzenie samej prezentacji dadzą ci pewnie z 9 punktów;)
Za prezentację można chyba tyle dostać, ale punkty za język itp oceniają dopiero jak odpowiesz na pytania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 22:41 przez wonderfully.

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:41:34

skąd takie wymnożenie pytań? nie ma ich być 3? słyszałam, że przy większym stresie jedno z pytań to uzasadnienie wyboru tematu więc na tym się nie polegnie

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:42:17

ja już jestem po, dzisiaj miałam ustną z polskiego i powiem tak. nie robiłam prezentacji, nie pisałam niczego, bo stwierdziłam, że bez sensu potem stresować się, że czegośnie powiedziałam. Miałam plan i się go trzymałam. z Tymże mówiłam za długo, no i za to poleciała mi kompozycja. ale miałam 15 pkt, a to daje 75%. leciałam na spontana :) jedynie wstępu się nauczyłam, by to miało ręce i nogi.


są 3 pytania. Ja miałam jedno dotyczące znaczenia tytułu książki, potem było opisać związek fotografii z tytułem książki, w której jest zawarta, a ostatnie było śmieszne, bo podano mi imię nazwisko kolesia, którego opracowywanie wykorzystałam i miałam powiedzieć, z czego skorzystałam. pamiętajcie, co macie w bibliografii napisane ;p



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 23:00 przez tailorshop.

MATURA USTNA - POLSKI

11 maj 2012 - 22:46:40

ja też się stresowałam, miałam ustną w środę a wyszło tak że miałam 20/20. dasz radę bez problemu!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szkola policealna- jaki kierunek??