Obecnie rozmawiamy o:

grzejnik do łazienki

gorący temat

hala łukowa

16 minut temu

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:40:40

Czy ktoras z Was uczeszcza do szkoly policealnej?
Jesli tak to moglybyscie mi przyblizyc jak wyglada nauka w takiej szkole i co sie po niej ma?
Dziekuje i pozdrawiam:)

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:44:22

Zależy na jakim kierunku.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:44:56

też jestem ciekawa, bo sama się do takiej wybieram

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:45:34

Ja chodziłam do dwóch szkół policealnych. Były to 2-letnie technika dla dorosłych. Mam tytuł technika informatyki i tytuł technika logistyki. Jak wygląda nauka??? Heheheheheh...prawie jak wakacje:-)
Myślę, że to zależy od szkoły i nauczycieli:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:45 przez paulina27-1984.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:47:13

Pewnie zależy jak trafisz, ale jak mój mąż poszedł dodatkowo - oprócz studiów - to w sumie nic nie robił. Pisali referaty na zaliczenia i uczyli banalnych rzeczy. Na tyle, że wstyd było mu wpisać tą szkołę w CV. Chyba nawet dyplomu nie odebrał.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:48:07

Normalnie wygląda. Godziny zajęć jak w liceum. Ja chodziłam na dzienne, nauki baaaardzo dużo, ale to ze względu na kierunek. A ma się po niej technika. Np. technik bhp, dietetyk itd. No i oczywiście bardzo dużo godzin praktyk miałam (nie wiem, ale to chyba zależy od szkoły), więc mam co wpisać w CV.
Aha jeszcze na koniec szkoły musisz zdać egzamin, teorie i praktykę.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:48:09

Przeważnie szkoły policealne są zaoczne więc nie można narzekać:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:49 przez Grazynna.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:49:26

Ja chodzę w systemie zaocznym.Według mnie nie można się tam niczym wykazać.

zweryfikowana
Posty: 928
Ostrzeżenia: 1/5

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:50:05

ja własnie wybieram się do cosinusa w Krakowie.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:53:14

Cytat
nasty_89
Pewnie zależy jak trafisz, ale jak mój mąż poszedł dodatkowo - oprócz studiów - to w sumie nic nie robił. Pisali referaty na zaliczenia i uczyli banalnych rzeczy. Na tyle, że wstyd było mu wpisać tą szkołę w CV. Chyba nawet dyplomu nie odebrał.

Zgadzam się z Tobą. Też tak miałam. Żeby zdać musiałam z przedmiotu jedną pracę napisać w szkole...gdzie korzystałam z notatek (koleżanki zresztą,bo mnie w tej szkole to prawie nie było) i internetu,a drugą pracę napisać w domu. Miałam jeszcze egzamin ustny na którym losowałam 3 pytania..oczywiście odpowiedzi na nie nie znałam..ale za to wykładowca znał..tak więc odpowiedział..ocena 4 i rok zaliczony. Dlatego też nie wpisuję nawet tych szkół na CV,bo obciach. Dodam, że to był system zaoczny,więc szkoła była w piątkowe i sobotnie popołudnie

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:55:27

Cytat
magda1901
ja własnie wybieram się do cosinusa w Krakowie.

Odradzałabym Cosinusa, naprawdę. Jak już chcecie iść do policealnej to lepiej do normalnej, w sensie dziennej albo chociaż niech będzie państwowa. Bo te cosinusy, żaki i co tam jeszcze wymyślili to maskara. Papier będziesz miała, ale w głowie nic. I pracodawcy też na to patrzą, nie raz słyszałam, jak mówią, ze po żaku by nikogo nie przyjęli itd.

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:55:29

zalezy w jakiej szkole i gdzie
ja mam technika kosmetycznego, praktyki mialam sporo i nacisk na dermatologie
reszta przedmiotow na wiekszym luzie, aczkolwiek sporo wynioslam z praktycznych rzeczy, przynajmniej umiem wszystko sobie dobrac i zrobic profesjonany masaz relaksacyjny :>
po takiej szkole masz uprawnienia do wykonywania zawodu, czyli laczysz nauke z praktyka i jestes przygotowana do podjecia pracy nie tak jak studia
niech mnie jedzie kto chce, ale mam wiecej znajomych pracujacych w zawodzie z technikiem w papierach nizeli po studiach, przepraszam po studiach chyba nie znam nikogo pracujacego w wyuczonym zawodzie :P

ja jestem zadowolona, dodatkowo mozna zrobic roczne kursy, certyfikaty ale te jakosciowo dobre nie wszystko co popadnie
no i przede wszystkim uprawnienia,
ja mysle ze na lato lub po lecie jak w pracy bedzie spokojniej zrobie uprawnienia na makijaż permanentny

szkola jest zawsze zaoczna, cyzli zajecia co drugi weekend (nie jest to regula, sama wiem po sobie)
ogolnie mysle zeby zrobic jeszcze technika dietetyki to bedzie juz caly zakres kosmetyki od zewnatrz i wewnatrz :D
wiadomo ze to szkola biedna jesli chodzi o nacisk edukacyjny
ale dobry nauczyciel bedzie chcial przekazac wiedze to to zrobi
nasz nauczyciel od praktyki kosmetycznej wiele nas nauczyla, na kazdych zajeciach powtarzalysmy zabiegi by sie ich dobrze wyuczyc
a pozniej w pracy zdobywa sie reszte doswiadczenia

nie powiem przedmioty jak psychologia, biologia czy chemia kosmetyczna to byla bieda na calej linii heh, chociaz znam kilka przepisow na domowe kosmetyki wlasnie z chemii ale nic wiecej :D

ogolnie nawet na plus jak dla mnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-24 14:59 przez Nowelka.

zweryfikowana
Posty: 294
Ostrzeżenia: 1/5

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 14:57:09

Ja obecnie chodzę do policealnej na kierunek ratownik medyczny. Zajęcia w trybie dzienny, bezpłatnie, ale powiem szczerze że nie spodziewałam się tyle nauki... Wszystko zależy od kierunku kształcenia i od nauczycieli. :)

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 15:00:59

hmm czy mozna isc do szkoly policealnej zaocznej jezeli chodze do liceum ogolnego zaocznego dla doroslych jezeli nie zdam matury?? nie zamierzam do niej podchodzic;/;/ patownik medyczny?? jest taki kierunek zaoczny??? fajny kierunek..

zweryfikowana
Posty: 294
Ostrzeżenia: 1/5

Szkola policealna;)

24 kwi 2012 - 15:08:32

Bez matury możesz chodzić do policealnej. Niestety ratownika medycznego nie ma w trybie zaocznym tylko w trybie dziennym czyli tak jak byś normalnie do szkoły chodził/a. Natomiast w trybie zaocznym np. w mojej szkole jest kilka fajnych kierunków np. opiekun medyczny, opiekun osoby starszej czy też asystent osoby niepełnosprawnej. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PO NIEMIECKU.KTO POMOŻE?