Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 15:47:48

Witam wszystkich :)
Jestem ciekawa czy są tutaj jakieś studentki bądź studenci UP w Krakowie?
W tym roku zdaję maturę i chciałabym właśnie tam kontynuować moją naukę, w związku z tym mam wiele pytań dotyczących tej uczelni. Byłabym wdzięczna gdyby znalazł się ktoś, kto byłby w stanie rozwiać kilka moich wątpliwości. :)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 15:50:48

Nie pomogę, bo ja studiuję na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie :) Ale chociaż podbiję :)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 15:50:50

Ja jestem;) Studiuję Pedagogikę stacjonarnie;)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 16:50:13

O!
Też myślałam o pedagogice, ale jednak zmieniłam zdanie na administrację.
A ciężko jest się tam dostać? Za późno sprawdziłam kiedy są dni otwarte i teraz nie jestem za bardzo zorientowana wiem jedynie, że liczy sie j.polski i angielski..

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 16:54:42

Ja też jestem, filologia:)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 16:58:22

O ja też w tym roku zdaję maturę i jestem zainteresowana administracja na up;)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:04:25

Cytat
Upstream
O ja też w tym roku zdaję maturę i jestem zainteresowana administracja na up;)

To właśnie tak jak ja ;)
a jakie masz wyniki matur? I czy wiesz może jaki jest próg punktowy przejęcia na UP ? Może Ty się bardziej orientujesz ;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-06 17:05 przez paja2.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:20:02

No właśnie też nie wiem nic za bardzo o progach.. ;/ jak są jakieś fora to tylko z 2009 roku albo wcześniej czyli nieaktualne.. no a z próbnej matury to miałam po 70% z rozszerzonego polskiego i angielskiego, ale pewnie trzeba więcej żeby się dostać..

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:24:02

Ja studiuję pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na UP w Krakowie, niestacjonarnie.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:26:46

Cytat
Upstream
No właśnie też nie wiem nic za bardzo o progach.. ;/ jak są jakieś fora to tylko z 2009 roku albo wcześniej czyli nieaktualne.. no a z próbnej matury to miałam po 70% z rozszerzonego polskiego i angielskiego, ale pewnie trzeba więcej żeby się dostać..

dokładnie, żałuje też, że za późno dowiedziałam sie o dniach otwartych ;/
Ale napisałam maila na podany adres na stronie uniwersytetu, jeśli czegoś się dowiem to dam Ci też znać ;)
To i tak masz dobrze napisane ja polski miałam koło 50 % a angielski koło 60% więc nie wiem jak to będzie dlatego też jestem ciekawa jak to jest własnie z dostaniem się na uczelnie..

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:28:41

ja też jestem zainteresowana, jestem z Poznania i myślę nad UP. cięzko się dostać?

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 17:36:59

Ja byłam tylko na tych targach edukacyjnych 2 tygodnie temu, ale niczego się właściwie nie dowiedziałam.. na początku chciałam iść na uj bo tam mają fajne specjalizacje, ale tam się na pewno nie dostanę... więc jak będziesz coś wiedzieć na temat UP to przekaż proszę :)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 18:13:59

Studiowałam na UP w krk. Teraz jestem na innym uniwersytecie i porównując, to UP wypada baaardzo słabo.

Jako, że chcesz studiować Administrację, to wylądujesz w Instytucie Politologii - chyba najładniejsza część całego gmachu:)

Bardzo łatwo się dostać - może teraz te progi są wyższe - oby, bo czasami w grupach są wyjątkowe tłuki.

Jak dla mnie niski poziom - egzaminy w przeważającej części pisemne i rzecz jasna - testy jednokrotnego wyboru, bardzo dużo przedmiotów jest zaliczane za obecność, bądź zrobienie jakiegoś referatu, którego i tak nikt nie czyta - ale jeśli ktoś czyta, to nie radzę korzystać z Wikipedii:) zatem wszystko bez problemu zdasz w pierwszym terminie:)

Niektóre przedmioty, nie tylko w moim przekonaniu, były chyba organizowane na siłę - czyli zwyczajnie były niepotrzebne. Poza tym jeden z wykładowców wyjątkowo olewał studentów i pojawił się tylko na pierwszym wykładzie, a potem zwyczajnie nie przychodził (nawet nie raczył powiadomić o tym, że go nie będzie) - spotkaliśmy go dopiero na egzaminie - który skończył się tym, że wszystkim wpisał 3.0, a gdy jedna koleżanka się wyłamała zadał jej pytanie z kosmosu i nie zdała..

I panie w dziekanacie wyjątkowo nieuprzejme:) wyglądają i zachowują się jakby za karę tam siedziały..

jedyne perełki tego Instytutu to: dr Stach, dr Murzyn, prof. Kiljan, prof. Kochnowski, prof. Pach, dr Zweiffel i postrach studentów prof. Łabędź:)

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 18:18:19

Cytat
blackalice
Studiowałam na UP w krk. Teraz jestem na innym uniwersytecie i porównując, to UP wypada baaardzo słabo.

Jako, że chcesz studiować Administrację, to wylądujesz w Instytucie Politologii - chyba najładniejsza część całego gmachu:)

Bardzo łatwo się dostać - może teraz te progi są wyższe - oby, bo czasami w grupach są wyjątkowe tłuki.

Jak dla mnie niski poziom - egzaminy w przeważającej części pisemne i rzecz jasna - testy jednokrotnego wyboru, bardzo dużo przedmiotów jest zaliczane za obecność, bądź zrobienie jakiegoś referatu, którego i tak nikt nie czyta - ale jeśli ktoś czyta, to nie radzę korzystać z Wikipedii:) zatem wszystko bez problemu zdasz w pierwszym terminie:)

Niektóre przedmioty, nie tylko w moim przekonaniu, były chyba organizowane na siłę - czyli zwyczajnie były niepotrzebne. Poza tym jeden z wykładowców wyjątkowo olewał studentów i pojawił się tylko na pierwszym wykładzie, a potem zwyczajnie nie przychodził (nawet nie raczył powiadomić o tym, że go nie będzie) - spotkaliśmy go dopiero na egzaminie - który skończył się tym, że wszystkim wpisał 3.0, a gdy jedna koleżanka się wyłamała zadał jej pytanie z kosmosu i nie zdała..

I panie w dziekanacie wyjątkowo nieuprzejme:) wyglądają i zachowują się jakby za karę tam siedziały..

jedyne perełki tego Instytutu to: dr Stach, dr Murzyn, prof. Kiljan, prof. Kochnowski, prof. Pach, dr Zweiffel i postrach studentów prof. Łabędź:)

dziękuję bardzo za wiadomość :D Mam nadzieje, że przynajmniej z dostaniem się nie będie trudno, tzn. progi punktowe nie będą jakoś zbytnio wygórowane, jeszcze muszę przemyśleć to ale najprawdopodobniej wybiorę właśnie ten uniwersytet..
Cytat
kasmka12
ja też jestem zainteresowana, jestem z Poznania i myślę nad UP. cięzko się dostać?

Też administracja? : )
Sama jeszcze nie mam pojęcia jak z dostaniem się na UP..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-06 18:25 przez paja2.

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

06 kwi 2012 - 20:04:26

wszystko zależy od wydziału. Koleżanka wyżej mówi, że poziom jest niski, że niektóre przedmioty są bezsensowne - tak jest na wszystkich uczelniach:) zawsze znajdą się jakieś "wypełniacze". Egzaminy są łatwiejsze i trudniejsze - prosta sprawa wszystko zależy od wykładowcy, od pytań, od sposobu zaliczania itd. Dostanie się zależy jedynie od tego czy na dany kierunek jest dużo chętnych. Jeżli tak to normalne, że biorą najlepszych i wtedy próg się podwyższa. Co roku zapewne jest od inny, nie pamiętam jaki jest minimalny. I polecam zgłoszenie się na kilka kierunków - nie warto liczyć na jeden. No i mamy teraz piękny nowy budynek wydziału biologii:) ja zapraszam serdecznie, jest bardzo fajnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Metodologia badań - pedagogika