Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:42:39

Witajcie dziewczyny.
Za półtora roku zdaję maturę, wydaje się, że to dużo czasu, ale strasznie szybko mija.
Chciałabym się dowiedzieć na jakich jesteście studiach i jak sobie radzicie.
Może doradziłybyście mi co mogłabym studiować zdając polski, angielski, matematykę na podstawie, oraz geografie i WOS na rozszerzeniu. Żałuję, że w gimnazjum nie przykładałam się do przedmiotów ścisłych, wiele bym dała żeby być na polibudzie.

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:46:00

bezpieczeństwo narodowe, ale odradzam, bo trudno o pracę po tym kierunku :)

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:46:54

Na większość kierunków polibudowych jest się naprawdę łatwo dostać. Kwestia utrzymania. Ale też nie ma co przesadzać :)
Lepiej zastanów się co chcesz robić i to naprawdę dobrze, bo to poważna decyzja i np. po 3 latach studiów możesz stwierdzić, ze to co studiujesz kompletnie do Ciebie nie pasuje...

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:47:37

Ja Ci radzę uczyć się matematyki i zdać bardzo dobrze na podstawie,przyłożyć się i startować na politechnikę. Jeszcze nie jest za pózno. Po Politechnice masz większe perspektywy,ja sama jestem na 2 roku i bardzo sobie chwale studia na polibudzie,dostałam się a zdałam matmę podstawową na 80% u biologię rozszerzona na 47%.

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:47:52

III rok pielęgniarstwa ;)

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:49:02

ekonomia:)

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:49:36

Ja studiuję Administrację samorządową i finanse publiczne. Maturę zdawałam z j.polskiego, j.angielskiego wos-u i historii. Studia nie są ciężkie no ale nie mam gwarancji, że po tym kierunku znajdę pracę.
Aktualnie jestem na 3 roku i bez problemu brnę do przodu :)

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:50:04

ja studiowałam na UW administrację prawną i robiłam specjalizację z zamówień publicznych - jest to wydzial prawa i administracji wiec uczysz sie głownie prawa,przydatne w życiu i wielu firmach,wiedza dość ogólna,obecnie pracuje w jednym z najwiekszych koncernów fmcg i czesto podczas rozmow rekruter chwali to iż wybrałam Uniwersytet,choć wiadomo że kierunki techniczne są w "większej"cenie,ale to już trzeba mieć do tego głowę:D

zweryfikowana
Posty: 294
Ostrzeżenia: 3/5

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:52:26

O, również skorzystam z porad. Co proponujecie po rozszerzonej maturze z bioli, podstawowej chemii?

Cytat
magdusia2508
Ja Ci radzę uczyć się matematyki i zdać bardzo dobrze na podstawie,przyłożyć się i startować na politechnikę. Jeszcze nie jest za pózno. Po Politechnice masz większe perspektywy,ja sama jestem na 2 roku i bardzo sobie chwale studia na polibudzie,dostałam się a zdałam matmę podstawową na 80% u biologię rozszerzona na 47%.

A na jakim kierunku jesteś?

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 20:55:22

TakieTam, moja koleżanka zdawała tak maturę i teraz na politechnice studiuje technologia chemiczna czy jakoś tak ;P

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 21:10:38

Kierunek Administracja samorządowa - już 3 semestry za mną. Z każdym semestrem coraz mniej przedmiotów, Na trzecim semestrze miałam prawie same prawo (np. prawo pracy, prawo administracyjne, prawo gospodarcze publiczne, prawo finansowe) oprócz 3 przedmiotów, w tym angielski. Nie jest tak źle jak się spodziewałam.

Na maturze zdawałam polski, angielski, biologia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 21:16 przez edyta2_1.

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 21:19:20

Cytat
dorothee
Na większość kierunków polibudowych jest się naprawdę łatwo dostać. Kwestia utrzymania. Ale też nie ma co przesadzać :)
Lepiej zastanów się co chcesz robić i to naprawdę dobrze, bo to poważna decyzja i np. po 3 latach studiów możesz stwierdzić, ze to co studiujesz kompletnie do Ciebie nie pasuje...

a na czym studiujesz? :)
na polibudę, chciałabym ale nie utrzymam się, wiem to, jest ciężko, w dodatku chcę iśc studiować do Gdańska

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 21:19:24

Cytat
TakieTam_
O, również skorzystam z porad. Co proponujecie po rozszerzonej maturze z bioli, podstawowej chemii?
Gospodarkę leśna, ochrona środowiska na UP w POZNANIU. ja narazie nie studiuje, ale chce zdawać właśnie z tych przedmiotów. I albo wybiorę się na jeden z powyższych kierunków, albo na coś związanego z późniejszą praca w policji.

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 21:24:59

Cytat
magdusia2508
Ja Ci radzę uczyć się matematyki i zdać bardzo dobrze na podstawie,przyłożyć się i startować na politechnikę. Jeszcze nie jest za pózno. Po Politechnice masz większe perspektywy,ja sama jestem na 2 roku i bardzo sobie chwale studia na polibudzie,dostałam się a zdałam matmę podstawową na 80% u biologię rozszerzona na 47%.

a na czym studiujesz? :)

niezweryfikowana
Posty: 1.835
Ostrzeżenia: 3/5

studia proszę o pomoc

09 lut 2012 - 21:27:16

bezpieczeństwo wewnętrzne - jeśli interesuje Cię praca w takich formacjach jak policja, straż graniczna, ABW czy np. biura detektywistyczne to polecam ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Akademia Morska w Szczecinie