Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Przedszkole

55 sekund temu

Podnoszenie kwalifikacji

41 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Teraz juz duzymi krokami zbliza sie matura, a zaraz po niej wybor studiow.

Zostal opublikowany ranking najlepszych i najgorszych kierunkow studiow, maturzystkom na pewno to sie przyda.

RANKING
Ale jakie Wy (studenci, czy absolwenci) macie zdanie na ten temat?
Ja studiuje inzynierie materialowa, wiec jak widac, jest na I miejscu, co mnie cieszy, bo nauki jest od chusteczki. Ale pamietam, ze stalam przed wyborem: europeistyka, czy inzynieria materialowa. Jeden kierunek na I miejscu, drugi na ostatnim. Chyba dobrze wybralam, ale nie nalezy sie sugerowac tylko placa. Jezeli kieruja nami pobudki czysto pieniezne, to prawdopodobnie nie damy rady na kierunku. Cos o tym wiem, bo mialam chwile zwatpienia, czy to aby dobre wyjscie... :-)


Zapraszam do dyskusji!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 09:44 przez meow-meow.

zweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 1/5

teraz wybierając się na studia trzeba patrzeć czy bedzie w tym kierunku praca a nie kto co lubi.Teraz jest większość wyszkolonych bezrobotnych życie

Z jednej strony masz racje, ale z drugiej trzeba na to uwazac. Z mojego kierunku po miesiacu zniklo 7 osob, bo bylo JUZ CIEZKO...

Żadna nowośc,że inżynier to świetny zawód... tylko nie każdy ma do tego łeb niestety ;) humaniści mają trochę gorzej.

hehe europeistyka na ostatniej pozycji, a studiowałam to przez 3 lata:/ na szczęście odbiłam w inną stronę...

Ja wybieram się na psychologię i patrząc na ten ranking nie jest źle- jest w 1 połowie. Jednak ja bym się czymś takim nie kierowała,co z tego,że na 1 miejscu jest inżynieria jeżeli ja jestem umysłem typowo humanistycznym i na takich studiach bym się chyba skichała? Pomijając fakt, że nawet by mnie tam nie przyjęli z tróją z matmy :) Trzeba patrzeć realnie to raz,a dwa wolę zarabiać 1200zł i byś szczęśliwą sprzątaczką niż 5 tysięcy i nie móc zmusić się do pracy i tylko odliczać dni do emerytury..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 10:00 przez ecri16.

No mój niby na 5 miejscu ale wiadomo... wszystko zweryfikuje życie. Mnie te rankingi mało obchodza, wybrałam to co lubiłam, nigdy bym nie poszła na jakiś kierunek na siłe, bo jest najlepszy... Fakt, nie każdy ma łeb do bycia inżynierem, humaniści też są potrzebni w naszym kraju

o mój kierunek jest na 5 miejscu NICE!!

No i bombell masz racje, tak samo ecri16.

Powiem szczerze, ze bardziej mnie ciagnie do historii, niz do fizyki, ale zawsze chcialam stworzyc COS, wiec zostawilam historie na hobby, a nauke na sposob na spelnienie marzen :-)

Widze, ze finanse i rachunkowosc wysoko szczytuja, a mowili kiedys, ze po tym nie ma pracy...

ja zarządzanie i inżynieria produkcji....

Cytat
meow-meow

Powiem szczerze, ze bardziej mnie ciagnie do historii, niz do fizyki, ale zawsze chcialam stworzyc COS, wiec zostawilam historie na hobby, a nauke na sposob na spelnienie marzen :-)

A mnie zawsze historia sztuki :) i tez ją sobie zostawiłam jako hobby...

Aktualnie ja i moi znajomi jesteśmy w trakcie studiów, więc na razie nie wiem jak sobie poradzą po skończeniu studiów, a studiują geografię, pedagogikę, filologie... a więc te niższe w rankingu.. zobaczymy

Te kierunki na pewno nie są uporządkowane od najbardziej przyszłościowego do najmniej przyszłościowego, przykładem może być filozofia która jest wyżej niż filologie (tutaj nie sprecyzowano), fizyka i historia (historyków z prawdziwego zdarzenia brakuje więc mimo, ze są humanistami są potrzebni).

Czy przyszlosciowo? A czemu nie? Przeciez filozof ma wiele mozliwosci, wystarcza specjalizacje, ewentualnie doksztalcenie sie z konkretnej dziedziny. To jest ogolnikowy kierunek, ktory otwiera duzo ofert pracy, ale trzeba byc wybitna jednostka.

A czy inzynier materialow nie jest przyszlosciowy? Watpie. Jest jeszcze tyle nieodkrytych materialow, substancji, pierwiastkow do zbadania, ze praca zawsze bedzie. W dodatku to poczatkowy etap produkcji, wszedzie, gdzie odbywa sie proces produkcji, tam potrzebny jest ktos od materialow.

Ja studiuję stosunki międzynarodowe (spec. samorząd terytorialny) i jestem baardzo zadowolona, jednak na mgr wybiorę coś innego (może administrację), ponieważ specjalności na mojej uczelni są nieciekawe. Uczę się trzech języków, na zajęciach, mamy prawo, historię, ekonomię.. Niby duży rozrzut, ale czuję się wszechstronnie rozwinięta :D No i zawsze mam o czym rozmawiać z ludźmi, bo to, co dzieje się na świecie, niezwykle mnie interesuje. Nauki jest sporo, często teoretycznej, ale mam czas na kino, kręgle itp., czego nie mają moje koleżanki z Politechniki;] Obecnie mam praktyki w urzędzie konsularnym i nie było problemu ze znalezieniem ich:) Gdybym miała jeszcze raz wybierać studia, nie zmieniłabym decyzji. Moja uczelnia ma też specyficzny klimat (wojskowa, chociaż moje studia są akurat cywilne) - przyciąga studentów :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 10:39 przez Goszk.

Cytat
j_ulka
o mój kierunek jest na 5 miejscu NICE!!
w niebieskich paskach - jest ok, z tym że u mnie 12 miejsce (a myślałam, że kończyłaś inżynierię - chyba tylko to daje możliwość uprawnień w instalacjach)
w ostatnich dniach ciągle słyszę o zwolnieniach w branży



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-20 10:35 przez Yucca.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co po technikum logistycznym?