Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 191
Ostrzeżenia: 3/5

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

16 gru 2011 - 21:26:04

Hej ;) W przyszłym roku zdaję maturę. Nie mam kompletnie pomysłu na studia, zawsze chciałam studiować zarządzanie. Studiuje któraś z Was ten kierunek? Czym różni się od zwykłego zarządzania marketing i zarządzanie? Ciężko jest się dostać? Co trzeba zdać na maturze? I jak kiepsko idzie mi z matmą dam radę? Kiedyś chciałabym otworzyć może jakąś własną firmę albo być Panią manager:P Interesuje mnie ten kierunek zaocznie w Krakowie. Bardzo proszę o pomoc studentki, nie tylko z krakowskich uczelni;)
Dodam jeszcze przez myśl przeszła mi też psychologia, co wiecie też o tym kierunku?:)
Dziękuję i Pozdawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-16 21:27 przez misia987.

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

16 gru 2011 - 21:57:36

i tak to wszystko to jest pic i lipa. wszyscy skończymy na kasie w biedronce jak się za siebie nie weźmiemy :D

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

17 gru 2011 - 23:12:44

xD dokładnie. Ja studiuję zarządzanie i marketing ze specjalizacją zarządzanie przedsiębiorstwem. Troche lipny kierunek ;/ chociaż... dobrze zrobić sobie z tego licencjata, a późnie <tak jak ja planuje teraz> na mgr zrobić coś innego. Ja zamierzam iść na zarządzanie ryzykiem ;)

Zazwyczaj na 1 roku masz Matematkę <macierze, ciągi, pochodne, całki> jeśli będziesz mieć dobrego wykładowce to luz. A nawet jeśli nie to dałabyś sobie radę ;) Na necie jest dużo analizy matematycznej jak i algebry. Opisane przykładu krok po kroku ;)
Statystyka jest jakoś na 2 roku. Przynajmniej ja tak miałam. Nie jest trudna. Mnóstwo liczenia. Ale daje rade ;)
Matematyka finansowa- jest spoko. Bardziej na logikę
No i rachunkowośc xD trochę matmy tu jest ale jest w miarę prosta

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:23:45

ja studiuję zarządzanie i powiem Ci tak: ja w tym odnajduję jakieś powołanie :) z matmą nie jest ciężko, wystarczy trochę poogarniać. poza tym mieliśmy jeszcze statystykę z takim głupim dziadem za przeproszeniem, ekonometrię (pikuś ;), finanse przedsiębiorstw, rachunkowość...takie podstawy, żadnych konkretów. więc ogółem radzę jeśli już to na zaoczne.
ale najlepsza heca jest taka: jaki zawód będziesz mieć po zarządzaniu? zarządca? dyrektor? :D można powiedzieć, że specjalista ds. zarządzania czymś tam co sobie wybierzesz. ale ponieważ jest to mało konkretny kierunek, to na magisterkę radzę iść na coś innego. ja wybieram się na logistykę.

Mnie studia na zarządzaniu nauczyły dwóch rzeczy: jak pisać czy mówić o czymś opierając się na już stwierdzonych faktach czy opiniach tak, jakbyś to właśnie przed chwilą wymyślił oraz że wszyscy ludzie od zarządzania to imprezowicze i cwaniaki :D

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:28:54

to może wybierz zarządzanie zasobami ludzkimi

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:30:01

żeby dostać sie na zarządzanie w Lublinie na UMCS liczyło się : j.polski ang i matma/geografia. No i kwestia matmy... Jeżeli w liceum masz trudności na studiach będzie jeszcze gorzej bo są trudniejsze rzeczy. Na pewno bedziesz miała semestr lub 2 matematykę, do tego dochodzi statystyka i chyba ekonometria (ostatniego jeszcze nie miałam ale mi się obiło o uszy).

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:31:01

ja też studiuję zarządzanie nigdy nie lubiłam matmy a tu polubiłam , jest trochę liczenia ale jeżeli przysiądziesz to dasz rady. jest tam dużo przedmiotów związanych z marketingiem i reklamą - to musisz albo wykuć albo czuć tak po prostu jak Cię zainteresuję to wystarczy raz notatki przeczytać. Uważam ze jest to dobry kierunek studiów ponieważ można po jego skończeniu pracować w wielu zawodach np.nieruchomości , księgowość , szkoła , marketing, administracja państwowa(gmina urząd , starostwo ) najlepiej zrobić licencjat z zarządzania a magistra na uniwersytecie technologicznym z zarządzania jakością i wtedy masz gwarancje stałej i dobrze płatnej pracy. A jeżeli interesuję się także psychologia to doskonale sprawdzisz się w PR

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:31:36

Nie wiem jak jest teraz, za moich czasów była i statystyka i ekonometria.
Oba przedmioty dla mnie masakra.

zweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:38:54

Ja studiuję psychologie i zarządzanie. To drugie to najnudniejszy kierunek świata dla mnie, w ogóle się nie równa z psychologią. Ale z drugiej strony na psychologię dużo trudniej się dostać. Matmy trochę jest, później chyba też statystyka, ale wysokim poziomem trudności to bym tego nie nazwała. Wszystko do zdania.
Na psychologi na pierwszym roku było sporo biologii, z czym można mieć spory problem, no i zależnie od uczelni na 3 roku psychometria, które jest dla większości bardzo ciężka do przejścia. Pojawia się też statystyka, ale akurat z tym nie ma jakiś dużych problemów.
No i ja pisałam maturę z matmy, która pozwoliła mi iść na oba kierunki.

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:39:12

Ja polecam zarządzanie i inżynierie produkcji ;) Po pierwsze zamiast licencjata masz tytuł inżyniera( a to naprawde na rynku pracy więcej znaczy). Licencjatów od marketingu to mamy podobno w Polsce na pęczki. Po drugie jak nie chcesz zarządzać, możesz zostać konstruktorem ;) bo masz połowę przedmiotów zarządzaniowych i połowę technicznych ;) Jestem na pierwszym roku, mi się spodobało. Matma jest do ogarnięcia, podobno wszyscy straszą statystyką, ale to jeszcze przede mną. A po trzecie zastanów się dokładnie co sprawia Ci przyjemność, w czym byś mogła się w przyszłości realizować itd.

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:45:27

lepiej weź się za psychologię, jestem po zarządzaniu i marketingu... to kierunek dla bezrobotnych ;) chyba że ktoś jest mocno zaradny i ma cel założyć firmę, a i tu studia nie są do niczego potrzebne. Bawi mnie to, że ja po studiach siedzę w domu a koleżanki po zawodówkach pracują niejednokrotnie większe pieniądze i maja przede wszystkim pracę...

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:50:13

Ja robię Zarządzanie na Politechnice Wrocławskiej. W zeszłym roku obroniłam licencjat i teraz jestem na uzupełniających magisterskich. Moim zdaniem nie opłaca się iść na tego typu studia. Za dużo ludzi je kończy i trzeba naprawdę mieć do tego dryg żeby żeby zrobić karierę w zawodzie. Lepiej już wybrać całkowicie humanistyczny kierunek.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

05 sty 2012 - 15:59:25

Ja studiuję zarządzanie w Rzeszowie,i lipaaa jest. Jak ktoś wyżej pisał to kierunek dla bezrobotnych. No chyba że założysz własną firmę lub masz znajomości. Inaczej w najlepszym wypadku będziesz w spożywczaku pracować. Ja jestem teraz na 3 roku i nawet w spożywczaku mnie nie chcą bo 'mam za wysokie kwalifikacje' no i weekendy jestem w szkole,natomiast do biura itp mam za niskie kwalifikacje.Więc sama widzisz szkoda gadać.

niezweryfikowana
Posty: 205
Ostrzeżenia: 2/5

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

09 sty 2012 - 10:09:16

Niestety żadne studia nie dają ci pełnych kwalifikacji do pracy. Dlatego warto zainwestować w kursy podnoszące kwalifikacje, np. takie jak te http://www.axon-global.pl/axon_business/#/szkolenia , w CV od razu lepiej wygląda.

zarządzanie-studia? pomozcie...;/

16 sty 2012 - 16:31:44

Nie ma znaczenia jakie zarządzanie wybierzesz- to wszystko jest to samo. I nie oszukuj się że po studiach zostaniesz panią menedżer- owszem, można, ale będziesz musiała przez 15 lat uczestniczyć w wyścigu szczurów by w końcu awansować. Jeśli chcesz otworzyć własną firmę to liczy się pomysł a nie dyplom zarządzania- w niczym to Ci nie pomoże. Wiem, krytykuję, a sama jestem na tych studiach. Cóź, nie miałam innego pomysłu, a magistra trzeba mieć:) Studiuje się lekko i przyjemnie, z dostaniem się też nie powinnaś mieć problemów, progi są strasznie niskie. W Poznaniu np przyjmowali 600 osób... :/. Matury trzeba zdawac z ang, matmy i geogr lub hist. Chociaż jedno powinnas zdac na poziomie rozszerzonym. :) Miłego studiowania !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Definicja współczynnika tarcia