Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:57:30

te wszystkie "kolczaste"liscie to od dębu tylko różne gatunki

Zielnik liście

03 lis 2011 - 20:02:51

Cytat
leniszcze
te wszystkie "kolczaste"liscie to od dębu tylko różne gatunki

Mylisz się . Jest to jeden gatunek , lecz rożne odmiany . Generalnie jest to dąb czerwony I...a - różne odmiany ...b- ta sama odmiana , lecz liscie zdeformowane przez co wydają się różne .

Zielnik liście

03 lis 2011 - 20:05:22

a ja tam widze ze jest dab blotny ;)jak i czerwony:)

Zielnik liście

03 lis 2011 - 20:07:40

Cytat
all_day
omg mieszkam na wsi, ale nie wiem xd
ja to samo, oglądam te liście z otworzoną buzią i mam wrażenie że te liście widzę po raz pierwszy w życiu:D:D

Zielnik liście

03 lis 2011 - 20:07:45

Cytat
tvister_girl
Cytat
agusia_oo
Cytat
tvister_girl
Cytat
dinana
Cytat
tvister_girl
Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.


jezus mario...

yy Co ?? Raczej się nie pomyliłam... Jeśli tak popraw mnie :)

To jest raczej reakcja na twoją wiedzę ;D lipa szerokolistna- zgadzam się, ale jarzębu niestety nie widzę..


ten ostatni liść . Nie mówie Tutaj o znanej nam wszystkim jarzębinie Sorbus aucuparia , a raczej o jego miejskiej odmianie Sorbus aria (jarząb mączny) . Dodatkowo masz tam rodzaj Alnus , a wiec olsza . Podejrzewam ,ze jest to olsza czarna , tylko powiedz mi w jakim biotopie wystepowała , czy było to jakieś bagnisko , teren podmokły ??Jesli nie będzie to olsza omszona . Chociaz mam 90% pewności iż jest to jednak czarna.

Na terenie podmokłym nie byłam. Liście "dębu" są z lasu a reszta zebrana na cmentarzu, w drodze ze szkoły.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oświadczenie o prowadzeniu oddzielnego gosp