Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:33:33

Cytat
Sobota_24
Może to Ci pomoże
http://drzewopis.w.interia.pl/

Tą stronę już przeglądałam jednak w niczym mi nie pomogła, ale dziękuję ;)
Cytat
szasa
Przyglądałaś się jak wygląda drzewo i jakie rosną na nich owoce oprócz liści ? Wtedy łatwiej jest ustalić. Do Polski sprowadzono sporo nieznanych dotychczas gatunków drzew i czasem to utrudnia identyfikację.
Nie masz tu np.znanego nam jesionu,wierzby, klonu.A te przypominające liście dębu to może być dąb czerwony.

Liście zbierałam jakiś tydzień temu więc owoców żadnych nie było. Są to liscie głównie z cmentarza i z lasu. Też mi się wydaje, że to są liście dębu, tylko jakiego....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 19:35 przez agusia_oo.

zweryfikowana
Posty: 1.486
Ostrzeżenia: 1/5

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:36:14

Nie możesz iść do jakieś nauczycielki od biologii ona na pewno by Ci pomogła:)

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:36:43

Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 19:38 przez tvister_girl.

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:39:29

Cytat
tvister_girl
Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.


jezus mario...

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:40:48

Na kiedy masz zrobić ten zielnik?

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:42:26

Cytat
szasa
Na kiedy masz zrobić ten zielnik?

Na poniedziałek ;)

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:43:27

Cytat
dinana
Cytat
tvister_girl
Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.


jezus mario...

yy Co ?? Raczej się nie pomyliłam... Jeśli tak popraw mnie :)

zweryfikowana
Posty: 1.036
Ostrzeżenia: 3/5

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:44:30

dab ..brzoza.. czy cos.. dawno robilam ;pp jakies kilka lat temu xd

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:44:56

Cytat
tvister_girl
Cytat
dinana
Cytat
tvister_girl
Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.


jezus mario...

yy Co ?? Raczej się nie pomyliłam... Jeśli tak popraw mnie :)

To jest raczej reakcja na twoją wiedzę ;D lipa szerokolistna- zgadzam się, ale jarzębu niestety nie widzę..

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:48:00

Cytat
lawenda89
nie wierze ze nic nie znalazłaś leniu ;p
te małe na 4 foto to olcha

popieram! leniuch!

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:51:18

Cytat
blackdress7
Cytat
lawenda89
nie wierze ze nic nie znalazłaś leniu ;p
te małe na 4 foto to olcha

popieram! leniuch!

Hehe xD jakbym była leniuchem to bym nie robiła zdjęć, nie zmniejszała ich i nie wstawiała na forum a tak w ogóle to bym w ogóle nie robiła tego zielnika, bo przecież jestem leniuchem, no nie? xD

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:53:36

Cytat
agusia_oo
Cytat
tvister_girl
Cytat
dinana
Cytat
tvister_girl
Dużo liści a zaledwie kilka gatunków . głównie Quercus rubra (dąb czerwony) , Tilia xwarsawiensis oraz szerokolistna , jarząb ...
Nie jestem pewna ,ale na 3 zdjęciu jeden z liści pasuje mi pod najzwyklejszy rodzaj Pyrus a więc grusza.


jezus mario...

yy Co ?? Raczej się nie pomyliłam... Jeśli tak popraw mnie :)

To jest raczej reakcja na twoją wiedzę ;D lipa szerokolistna- zgadzam się, ale jarzębu niestety nie widzę..


ten ostatni liść . Nie mówie Tutaj o znanej nam wszystkim jarzębinie Sorbus aucuparia , a raczej o jego miejskiej odmianie Sorbus aria (jarząb mączny) . Dodatkowo masz tam rodzaj Alnus , a wiec olsza . Podejrzewam ,ze jest to olsza czarna , tylko powiedz mi w jakim biotopie wystepowała , czy było to jakieś bagnisko , teren podmokły ??Jesli nie będzie to olsza omszona . Chociaz mam 90% pewności iż jest to jednak czarna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 19:57 przez tvister_girl.

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:56:56

Pisząc o owocach miałam na myśli nie koniecznie te jadalne znane nam z ogródków i sadów. Spróbuj jutro zebrać liście ponownie, ale przyjrzyj się drzewom pod którymi je zbierasz. Wcześniej zapoznaj się jak wyglądają i jak nazywają się te drzewa.
Strona podana ci przez Sobota_24 jest całkiem przydatna. Nie wiem na jakim cmentarzu je zbierałaś, ale jeżeli w dużym mieście to może w necie znajdziesz informację o florze tego cmentarza.

Spróbuj napisać do pana prowadzącego ten blog.
http://drzewapolski.blogspot.com/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 20:10 przez szasa.

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:57:00

Mnie w wykonaniu zielnika bardzo pomógł atlas drzew, wypożycz z biblioteki albo kup jakiś niedrogi i szukaj :) Powodzenia!

Zielnik liście

03 lis 2011 - 19:57:21

ojj chyba kiepsko szukasz ;) ja kiedys w podstawowce tez robilam taki wypasiony zielnik, pojechalam na wies i zbieralam wszystko.. potem trzeba usiasc z ksiazka lub wklepywac w internet ale na to trzeba chęci :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oświadczenie o prowadzeniu oddzielnego gosp