Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Hiszpania

wczoraj o 14:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:45:02

Witam mam do was pytanie (do osób studiujących) mianowicie jestem studentką 1 roku prawa i mam wybrać 2 przedmioty z tych oto 3 : łacińska terminologia prawnicza, etyka prawnicza, wspólczesne kultury prawne, co polecacie? jaki jest stopień trudności? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:47:05

ja bym wzieła drugi i trzeci ;) Tak z nazwy mi się najciekawsze wydają ;)

zweryfikowana
Posty: 3.293
Ostrzeżenia: 1/5

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:49:49

kurde ja nie mam do wyboru ...;/ mam łacińska terminologie prawniczą :D może tamte będą później

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:50:41

Uciekaj od łaciny!

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:51:35

ja bym na bank brała łacinę:) miałam w liceum i to bardo fajny przedmiot:) poza tym myślę, że Ci się bardzo przyda:) no i może 3?

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:52:52

kurczę....bo chodzi o to, że wszyscy mówią : ' masz prawo rzymskie a tam jest 100 sentencji po łacinie i terminologia ci się bardzo przyda' aż taka łacina cięzka jest?
a polecacie jakieś ksiązki do historii powszechnej prawa? :)

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:54:07

Cytat
alexis1818
kurczę....bo chodzi o to, że wszyscy mówią : ' masz prawo rzymskie a tam jest 100 sentencji po łacinie i terminologia ci się bardzo przyda' aż taka łacina cięzka jest?
łacina jest meeeega:) i łatwa

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:54:46

ja bym łacinę brała- bardzo przydatne..

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:58:19

łacina jest super według mnie i ja bym ją wzięła na twoim miejscu

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:58:19

na co łacina? przydatna do czego?
ja bym wybrała 2

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 21:59:32

wiem wiem ale mimo wszystko i tak mam dylemat, i tak oprocz tych przedmiotów jest tyle nauki, że masakra :)
nigdy się nie uczyłam łaciny dlatego się waham .

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 22:00:01

jako studentka 5 roku prawa muszę przyznać że wszystko zależy od prowadzącego ;) popytaj starsze roczniki o wykładowców. No i ważne jest to czy chcesz się czegoś nauczyć czy mieć luz ;) Mi np bardzo podobała się łacina prawnicza;)

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 22:02:39

chcę się uczyć po to poszłam na studia :) a pamiętasz może co było cięzsze na 1 roku ? prawo rzymskie czy historia powszechna prawa?

WYBÓR PRZEDMIOTÓW- PRAWO

08 paź 2011 - 22:08:12

Cytat
alexis1818
chcę się uczyć po to poszłam na studia :) a pamiętasz może co było cięzsze na 1 roku ? prawo rzymskie czy historia powszechna prawa?

ja jestem na drugim:) wg mnie rzymskie jest ciekawsze ale jest sporo materialu , historia powszechna dla mnie byla troche nudna i gorzej mi sie uczylo:P jednak z rzymu ja mialam poprawke a powszechna w 1 terminie zdalam na 4+ takze ciezko powiedziec:P

a co do twoich dodatkowych przedmiotow, lacina u mnie polegala glownie na nauce sentencji prawniczych ktore pozniej przydaly mi sie na egzamin z rzymu.
na etyke nie chodzilam bo wtedy mialam wybor ekonomia / etyka i poszlam na ekonomie a wspolczesne kultury prawne wzielam sobie w tym roku jako 2gi przedmiot kierunkowy bo w tym semetre wybralam sobie 2;p

ogolnie to najbardziej polecam lacine bo i tak i tak bdz musiala sie jej uczyc do rzymu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rachunkowość ??? pomoże ktoś ????