Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:07:58

Obecnie jestem na psychologii biznesu i przedsiębiorczości, mam możliwośc przeniesienia się na psychologię "ogólną". Jest to dla mnie okropny dylemat, od zawsze marzyłam o psychologii interpersonalnej, ale wiem, że po tym ciężko znaleźć pracę,bo dużo jest studentów po psychologii. Natomiast ta w biznesie jest bardziej przyszłościowa.

Co wy byście wybrały...? Kierować się głosem serca czy rozsądkiem?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-08 17:15 przez anetaaa55.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:12:34

a bardzo różni się program studiow? Bo jeśli nie to idź sobie na tą ogólną a chodź jako wolny słuchacz na wykłady o psychologii biznesu i sama ucz się ;p

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:12:42

Mnie też interesują te kierunki i też nie wiem który wybrać :/

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:14:03

a na jakiej uczelni jest psychologia w biznesie?
po psychologii ogolnej będziesz tak samo w stanie znalezc pracę "w biznesie" jak to okreslasz jak po tej kierunkowej. Dlatego wydaje mi się, że lepiej isc na tą ogólną, ona w takim samym stopniu daje wiedzę potrzebną do "biznesu". Swoja droga proponuje nie zawierzac tak tym nazwom, na ogolnej mozesz naucyzc sier tego samego jesli bedziesz chciala, a wiedzę na ogolnej będziesz miala znacznie wiekszą pewnie i dającą szersze pole manewru gdyby plany sie zmienily. Zreszta, jesli to cie interesuje wlasdnie to o czym tu dyskutowac... najlpiej sprawdzic sobie program studiow i przestac wierzyc w te "biznesy", zwlaszcza na prywatnych uczelniach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-08 17:16 przez iwona666.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:14:50

Program studiów trochę się różni, choć niektóre wykłady mamy wspólne. Na mojej uczelni psychologia biznesu jest po raz pierwszy i nie bardzo wiem czego mogę się spodziewać :/

Cytat
iwona666
a na jakiej uczelni jest psychologia w biznesie?


KUL w Lublinie
Ktoś jeszcze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-08 17:16 przez anetaaa55.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:16:46

Były mojej koleżanki jest na tej biznesowej i całe wakacje marudził, że to niszowy kierunek i stażu nie może sobie załatwić. A ty z kolei twierdzisz, że jest na odwrót.. hm może koleś tak się tylko tłumaczył z lenistwa ;)
A kierować się absolutnie sercem! Zwłaszcza, że to podobne kierunki.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:16:55

a może da radę dwie zrobić?

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:17:59

Na razie nie mam możliwości brać dwóch kierunków na raz bo wykłady i ćwiczenia mi się pokrywają

Cytat
iwona666
a na jakiej uczelni jest psychologia w biznesie?
po psychologii ogolnej będziesz tak samo w stanie znalezc pracę "w biznesie" jak to okreslasz jak po tej kierunkowej. Dlatego wydaje mi się, że lepiej isc na tą ogólną, ona w takim samym stopniu daje wiedzę potrzebną do "biznesu". Swoja droga proponuje nie zawierzac tak tym nazwom, na ogolnej mozesz naucyzc sier tego samego jesli bedziesz chciala, a wiedzę na ogolnej będziesz miala znacznie wiekszą pewnie i dającą szersze pole manewru gdyby plany sie zmienily. Zreszta, jesli to cie interesuje wlasdnie to o czym tu dyskutowac... najlpiej sprawdzic sobie program studiow i przestac wierzyc w te "biznesy", zwlaszcza na prywatnych uczelniach

Nie jestem na prywatnej uczelni :) KUL to państwowa uczelnia. Sama nie wiem co robisz bo po pierwszych wykładach naprawdę mi się podoba na tej biznesowej, ale wiadomo, że później będzie inaczej, a nawet nie wiem jakie specjalizacje będą po 3 roku, bo to jeszcze nie jest ustalone :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-08 17:21 przez anetaaa55.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:19:35

mozesz chodzic na rozne grupy

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:22:50

Tak, ale psychologia to naprawdę trudny kierunek, nie wiem czy bym wyrobiła na dwóch :/

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:26:26

wiec jesli chodzi ci teraz tylko i wylacznie o to co jest przyszlosciowe, to powiem ci ze i jedno i drugie jest tym samym. Po psychologii ogolnej masz szeroką wiedzę, ktora juz w trakcie studiow mozesz ukeirunkowac sobie w strone "biznesu i przedsiebiorczosci" i generalnie szersze pole do popisu. Kul jest dobry ponoc w diagnostyce, dlatego byc moze po psychologii ogolnej ciut lepiej będzie znalezc pracę w tej dziedzinie niz innympsychologom, tzn innym osobom po innych uczelniach. Ale to wszystko tak naprawde zalezy od ciebie, same studia niewiele przeciez dają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-08 17:29 przez iwona666.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:28:53

ja zawsze chcialam isc na psychologie, bardzo mnie ten temat interesuje jednak wybralam prawo bo niestety po psychologii ogolnie ciezko jest o dobra i dobrze platna prace,mimo wszystko na Twoim miejscu wybralabym ogolna,wg mnie daje wiecej mozliwosci.

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:29:35

Właśnie.. Ogólnie po studiach nie mam nic... Trzeba robić różne kursy i itd. Myślę, że jednak się przepiszę, ale potrzebuję opini osoby obeznanej w tym, żeby podjąć ostateczną decyzję

Psychologia/ psychologia w biznesie

08 paź 2011 - 17:31:47

Cytat
anetaaa55
Tak, ale psychologia to naprawdę trudny kierunek, nie wiem czy bym wyrobiła na dwóch :/

z drugiej strony napewno jakies przedmioty sie pokrywaja?
wiesz moj prof na umcs ostatnio powiedzial 'latwe studia nie maja sensu' . mysle ze moglabys dac rade ale tez troche bez sensu konczyc dwa tak pokrewne kierunki.
ja studiuje prawo i w tym roku wzielam sobie drugi kierunek amerykanistyke i to tez sa dwa ciezkie kierunki jednak mam nadzieje ze jakos pojdzie:P

Psychologia/ psychologia w biznesie

09 paź 2011 - 10:20:14

Cytat
anetaaa55
Tak, ale psychologia to naprawdę trudny kierunek, nie wiem czy bym wyrobiła na dwóch :/

Nie, psychologia nie jest trudnym kierunkiem studiow. Nawet wiecej - to kierunek uwazany za jeden z najlatwiejszych. Sama studiuje psycho i ani ja, ani nikt z moich znajomych nigdy w zyciu nie nazwalby go trudnym :D

Co zas tyczy sie pytania - psychologia ogolna daje o wiele wiecej mozliwosci w przyszlosci. Biznes mozesz wybrać jako specjalizacje i przez pracodawcow bedzie traktowane to identycznie jak oddzielny kierunek z psychologii biznesu. Natomiast ogolna ma dodatkowo te przewage, że nie zamyka Ci żadnej furtki jesli w przyszlosci zechcesz zajmować sie czyms innym.

p.s. Po psychologii biznesu zostaniesz w ogole mgr psychologii czy mgr psychologii biznesu? Bo po jedynej psychologii biznesu jaką znam, wiem ze psychologiem sie nie zostaje i w zwiazku z tym nie ma sie zadnych uprawnien do pracy poza biznesem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STUDIA WZORNICTWO