Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Aktywne użytkowniczki

Zmiana kierunku studiów

04 paź 2011 - 16:51:15

Hey Szafiarki.
Mam problem. Poszłam na filologię mając na karku podstawowy angielski tylko z nadzieją, że na studiach będzie ładnie cacy i się nauczę. Tym czasem nie rozumiem nic. Język angielski na wykładach i ćwiczeniach jest bardzo zaawansowany i nie rozumiem nic. : ( Chcę złożyć podanie o zmianę kierunku jeszcze teraz na początku roku akademickiego by w razie czego, nie stracić dużo zajęć na innym wydziale. Tylko nie wiem do jakiego dziekana się zgłosić i jakie papiery mi są potrzebne by w szybki i pozytywny sposób zmienić kierunek z filologii angielskiej na pedagogikę wczesnoszkolną z językiem angielskim. Jeśli wiecie coś na ten temat pomóżcie. Zaoszczędzi mi to trochę czasu na lataniu po uczelni.

Zmiana kierunku studiów

04 paź 2011 - 16:54:52

Cytat
lilidel
Hey Szafiarki.
Mam problem. Poszłam na filologię mając na karku podstawowy angielski tylko z nadzieją, że na studiach będzie ładnie cacy i się nauczę. Tym czasem nie rozumiem nic. Język angielski na wykładach i ćwiczeniach jest bardzo zaawansowany i nie rozumiem nic. : ( Chcę złożyć podanie o zmianę kierunku jeszcze teraz na początku roku akademickiego by w razie czego, nie stracić dużo zajęć na innym wydziale. Tylko nie wiem do jakiego dziekana się zgłosić i jakie papiery mi są potrzebne by w szybki i pozytywny sposób zmienić kierunek z filologii angielskiej na pedagogikę wczesnoszkolną z językiem angielskim. Jeśli wiecie coś na ten temat pomóżcie. Zaoszczędzi mi to trochę czasu na lataniu po uczelni.
idź do dziekanatu.. zgode musi wydać twój dziekan i dziekan wydziału na który się chcesz przenieść. Najprościej po prostu pytać :) powinni ci wszystko powiedzieć

Zmiana kierunku studiów

04 paź 2011 - 16:55:21

Nie słyszałam, żeby pisać podanie o zmianę kierunku studiów? Pierwsze słyszę. Z tego co wiem, to po prostu trzeba wziąć udział w normalnym procesie rekrutacji na studia.

Zmiana kierunku studiów

04 paź 2011 - 16:56:17

Generalnie wszystko zależy od uczelni, na każdej zasady są różne. U mnie na przykład nie da się ot tak zmienić kierunek i wydział, jeśli już to kierunek, ale w obrębie tego samego wydziału. A o szczegóły techniczne pytaj w swoim dziekanacie/sekretariacie.

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:30:14

no raczej musisz poddać się normalnej rekrutacji w takim przypadku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-05 16:30 przez fajnakropka.

zweryfikowana
Posty: 6.040
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:34:32

Pójdź do dziekanatów (obydwu wydziałów) i się zapytaj. Pewnie musisz mieć zgodę obydwu rektorów, ale przede wszystkim tego wydziału na który chcesz iść... Bo wypisać się łatwiej niż zapisać...

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:35:34

ja jestem na prywatnej uczelni ale nawet tutaj nie można się tak po prostu przenieść, musisz przejść normalną rekrutację. Np. u nas rekrutacja była do końca września i teraz juz za późno, kolejna rekrutacja dopiero na semestr letni. Wiele osób chcialo się tak poprzenosić ale niestety musiały normalnie przerwać te studia a zacząć nowy kierunek od kolejnego semestru a jak nie było wystarczająco chętnych w naborze letnim to musieli czekać na kolejny rok....Jedynie można było zmienić tryb studiów dzienne/zaoczne lub specjalizację

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:36:36

no jednak musisz polatać po uczelni i zapytać bo nie wszędzie jest tak samo. Poza tym, na pedagogikę są przecież egz wstępne ze śpiewu , rysunku itp. przystąpiłaś do nich? składałaś w ogóle wcześniej podanie na ten kierunek? bo jeśli tak i byłaś tam przyjęta no to problemu nie będzie raczej.

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:39:50

a no własnie to jest istotne bo jeśli skladałaś też na tamten kierunek podanie i cię przyjęli to będziesz się raczej mogła przenieść oczywiście jeśli mają jeszcze miejsca, jesli tego nie zrobiłaś to nie ma szans. Moja koleżanka na pedagogike miała w sierpniu jakieś wstępne testy, więc ty też musiałabys je przejść

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:41:27

nie mozesz sie tak sobie przeniesc,musisz czekac na nowa rekrutacje...
tez jestem na filologii i tez bylo ciezko na poaczatu

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 16:41:48

Cytat
16kaja16
no jednak musisz polatać po uczelni i zapytać bo nie wszędzie jest tak samo. Poza tym, na pedagogikę są przecież egz wstępne ze śpiewu , rysunku itp. przystąpiłaś do nich? składałaś w ogóle wcześniej podanie na ten kierunek? bo jeśli tak i byłaś tam przyjęta no to problemu nie będzie raczej.

Po pierwsze nie ma żadnych egzaminów na pedagogikę - wiem, bo sama ją ukończyłam.
Co do zmiany to jak ja zmieniałam było tak: Idziesz do dziekanatu pedagogiki i pytasz czy Cię przyjmą jeszcze; jak tak to zabierasz papiery z filologii i składasz na pedagogikę - najprostsze rozwiązanie, bez kombinacji.
Powodzenia

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 21:52:36

Byłam dzisiaj w swoim dziekanacie na Filologii i powiedziała mi sekretarka, że to jest możliwe jesli zalicze pierwszy semestr z Filologii ale na średnią 4,5. O_O W innym wypadku musze przecierpieć ten rok i zacząć od nowa pedagogikę. =/ Więc chyba nic z tego. :(

Zmiana kierunku studiów

05 paź 2011 - 21:56:05

Cytat
kinia1_2010
Cytat
16kaja16
no jednak musisz polatać po uczelni i zapytać bo nie wszędzie jest tak samo. Poza tym, na pedagogikę są przecież egz wstępne ze śpiewu , rysunku itp. przystąpiłaś do nich? składałaś w ogóle wcześniej podanie na ten kierunek? bo jeśli tak i byłaś tam przyjęta no to problemu nie będzie raczej.

Po pierwsze nie ma żadnych egzaminów na pedagogikę - wiem, bo sama ją ukończyłam.
Co do zmiany to jak ja zmieniałam było tak: Idziesz do dziekanatu pedagogiki i pytasz czy Cię przyjmą jeszcze; jak tak to zabierasz papiery z filologii i składasz na pedagogikę - najprostsze rozwiązanie, bez kombinacji.
Powodzenia

no to może jak zaczynałaś to ich nie było lub na Twojej uczelni nie ma. Na mojej , na tym kierunku takie egz są.

Zmiana kierunku studiów

31 maj 2023 - 09:06:16

Myślę, że możesz po prostu w podaniu opisać swoją sytuację, to będzie dobre uzasadnienie. Akurat znajoma miała podobny problem, tylko ona po prostu przeniosła się na WSKZ i studiuje teraz online, więc uczy się w swoim tempie, na spokojnie przerabia temat po temacie, uczy się aż zapamięta/zrozumie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2023-05-31 09:06 przez Ywonaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Biologia pomoce naukowe