Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 18:03:19

Mam pytanie do osob studiujacych logistyke zaocznie, jak dajecie sobie rade z fizyka? Czy dam rade przetrwac studia jesli nie jestem orlem z fizyki, jade na 3 w LO. Czy lepiej isc na finanse i rachunkowosc? A pozniej zrobic technika logistyki lub podyplomowke? Napiszcie cos o tych studiach i o pracy po nich :)

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 18:16:46

Sama studiuję logistykę, przeglądałam oferty pracy w branży logistycznej i z reguły chcą pracowników z takim wykształceniem. Wątpię czy technik coś Ci da. Chociaż ja go teraz robię żeby zobaczyć czy będzie coś innego niż na zajęciach. Magistra za to robię z transportu. Z fizyki w szkole byłam kiepska. Ale ja studiuję dziennie.

Chyba wolałabym robić FiR na Twoim miejscu i potem coś fajnego wybrać na magisterskie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 20:06 przez Dunphy.

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:31:19

Kurcze tak mnie korci ten logistyk, ale Finanse dla mnie tez sa dobre i nie wiem co wybrac, chcialam te finanse i logistyka dopelnienie wlasnie technik lub podyplomowka.

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:34:02

ja tazke ide na logistyke w tym roku ! nie wiem czego sie spodziewac ale zobaczymy jak bedzie :)

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:37:34

ja jestem po logistyce, ale fizyki nie miałam...:-O
byłam kiepska z matmy (w LO mieliśmy dosyć ubogi program). chodziłam na wszystkie ćwiczenia i wykłady, jak zrozumiałam to za pierwszym razem pozdawałam. nie zrażaj się trzeba byc dobrej myśli:-)

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:37:56

A ja skończyłam logistykę i jak szukają kogoś, to z 2 letnim doświadczeniem... Na szczęście mi się udało pójśc najpierw na staż i później normalna umowa. Zastanów się coś chcesz robić w przyszlości, bo jeśli logistyka to jest to "coś" to warto się starać, choć fizyka do łatwych przedmiotów nie należy. Zobacz czy na FiR też nie bedziesz mieć fizyki, bo to zależy od uczelni.

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:40:57

Na FiR nie mam fizyki, a na studia musze isc zaocznie , wiec moze na jakis staz w trakcie sie zalapie, tylko nie wiem podyplomowka cos daje?

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:43:51

Nie jestem na logistyce, studiuję na politechnice i miałam fizykę na pierwszym semestrze. W liceum byłam 2 razy zagrożona i nigdy lepiej niż 3 nie było, a na studiach miałam 5 :) Jeśli trafi Ci się dobry prowadzący nie będziesz miała problemu :)

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:44:47

Na pewno dobra znajomość języków i doświadczenie dużo daje :)

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:46:39

Z jezykami raczej nie powinnam miec problemu, angielski dosyc umiem, podstawy francuskiego i ucze sie w domu hiszpanskiego. Wisniowa a Ty studiujesz na politechnice?

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:47:45

Skończyłam technikum logistyczne i zaocznie studiuję logistykę- fizyki nie ma :P

Pracuję w finansach i bankowości :D

Także dwie pieczenie na jednym ogniu robię :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 19:48 przez Mildred.

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:49:18

Mildred oo wlasnie chcialabym tak jak Ty "robic dwie pieczenie na jednym ogniu" , gdzie dokladnie w finansach pracujesz? Na tych zaocznych na ktore chce isc jest 60 h fizyki w semestrze.

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:52:54

Ja studiuję na WSB, a pracuję w kancelarii finansowej :P Przynajmniej sobie na ekonomii mogę podyskutować ;)

Czasami się zastanawiam, skąd ja mam tyle siły, żeby ciągle gonić za czymś nowym.. ;]

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:54:41

Hmm wiesz co to chyba nie zalezy od sily, ale od ambicji, mi po prostu ambicje nie pozwalaja na to zeby miec tylko jeden kierunek, bo mnie interesuje tyle rzeczzy. Po znajomosci zalatwilas ta prace czy mialas takiego farta>

Cytat
wisniowa
Ja logistykę studiowałam na Akademii Morskiej i teraz wybieram się tam na magisterkę - również na logistykę.
Dziewczyny wyżej piszą, że fizyki nie miały, więc może warto pokusić się na taką logistykę i nie martwić się fizyką?
Dla mnie przedmioty ścisłe nie stanowiły problemów i cieszę się, bo mam tytuł inżyniera po tych studiach i jak mówię, że kończyłam tą szkołę, to zawsze jest to lepiej odbierane. (Mój szef, przełożona, osoby z którymi pracuję lub pracowałam będąc na praktykach w innych firmach, też są po morskiej po logistyce). Dodam, że spracuję jako spedytor międzynarodowy.


Napisz mi może dokładnie co robisz w pracy, moze to mi pomoze wybrac swoj wymarzony kierunek :) Niestety w poblizu nie ma u mnie takiej szkoly z logistyka bez fizyki :( Bo jakbym robila to juz inzyniera i pozniej magistra.
Napisz mi może dokładnie co robisz w pracy, moze to mi pomoze wybrac swoj wymarzony kierunek :) Niestety w poblizu nie ma u mnie takiej szkoly z logistyka bez fizyki :( Bo jakbym robila to juz inzyniera i pozniej magistra.

Ogolnie to ja jestem scislowcem, z matma nie mam problemu, z fizyka moze mam tez dlatego ze nie slucham na lekcji bo mi sie nie chce, ale moze bym jakos przetrwala jakbym chciala.
hmm



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 20:01 przez maffash.

Logistyka czy Fir

18 wrz 2011 - 19:54:41

Ja logistykę studiowałam na Akademii Morskiej i teraz wybieram się tam na magisterkę - również na logistykę.
Dziewczyny wyżej piszą, że fizyki nie miały, więc może warto pokusić się na taką logistykę i nie martwić się fizyką?
Dla mnie przedmioty ścisłe nie stanowiły problemów i cieszę się, bo mam tytuł inżyniera po tych studiach i jak mówię, że kończyłam tą szkołę, to zawsze jest to lepiej odbierane. (Mój szef, przełożona, osoby z którymi pracuję lub pracowałam będąc na praktykach w innych firmach, też są po morskiej po logistyce). Dodam, że spracuję jako spedytor międzynarodowy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sprawdzi ktos ?niemiecki