Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 19:56:33

Witam,
czy któraś z was mogłaby mi pomóc w zadaniu z języka niemieckiego?
Chodzi o to że przez przypadek dostałam się na rozszerzenie, za miesiąc mam przejsc na podstawe, ale do tego czasu potrzebuje pomocy.
Mam na zadanie napisac list, w który opisze moją prace wakacyjna. Bardzo prosze o sprawdzenie i poprawienie tego co napisałam.

A teraz????????
Pomożecie????


Wersja po polsku i niemiecku


Lieber Thomas. In diesem Sommer arbeitete ich im Ausland in dem Einkaufszentrum. Ich genoss diese Arbeit. Ich wurde von freundlichen Menschen sich umgeben. Der Vorteil dieser Arbeit waren gute Stunden und gute Löhne. Mit geschliffenen Arbeit im Ausland in Deutsch, weil viele Menschen zu reden. Die Arbeit war sehr einfach und angenehm. Ich arbeitete als Hostess. Ich denke, dass die Menschen in Deutschland sehr höflich und nett sind. Sie empfing mich sehr herzlich und schuf eine angenehme Atmosphäre bei der Arbeit. Weil ich dort arbeitete zwei Monate konnte ich kaufe mir einen neuen Laptop. Meine Mutter war sehr stolz auf die Tatsache, dass man das Geld verdient sie sich.
Und was ist mit dir? Wie können Sie Ferien sind vorbei? Haben Sie im Ausland gearbeitet?
Grüße Anne




Drogi Tomaszu.
W wakacje pracowałam za granicą w centrum handlowym. Bardzo podobała mi się ta praca. Otaczali mnie sami sympatyczni ludzie. Zaletą tej pracy byly dogodne godziny pracy i dobre zarobki. Dzięki pracy za granicą podszkoliłam się w języku niemieckim, ponieważ dużo rozmawiałam z ludzmi. Praca była bardzo łatwa i przyjemna. Pracowałam jako hostessa. Myśle, że ludzie w Niemczech są bardzo uprzejmi i mili. Przyjeli mnie bardzo ciepło i stworzyli miłą atmosferę w pracy. Dzięki temu, że pracowałam tam dwa miesiące, mogłam sobie kupic nowy laptop. Moja mama była bardzo dumna z tego, że sama zarobiłam sobie pieniądze.
A co tam u Ciebie? Jak Ci minęły wakacje? Pracowałeś za granicą?
Pozdrawiam, Ania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 20:43 przez Carmabellla.

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:00:29

o matko niemiecki nie znosze go.... ale podbijam :P

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:10:39

Naprawdę nikt??

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:12:14

List zaczęłabym od "Liebe Ann" ,nie wiem co chciałaś napisać w pierwszym zdaniu,bo go nie rozumiem,więc za bardzo tu nie pomogę:/ Później napisałabym mniej więcej tak : Im Sommer arbeitete ich im Einkaufszentrum. Diese Arbeit hatte Vorteile und Nachteile( lub ładniej: Diese Arbeit hatte sowohl Vorteile als auch Nachteile) Der Vorteil war das, dass ich von 9 Uhr bis 15 Uhr arbeitete. Ich langweilte mich nicht. Dalej nie bardzo rozumiem,ale kłótliwy to streitsüchtig, lesz to po prostu aber:) Poza tym miły to po niemiecku nett,a nie nice:) Może też np. użyć słówka freundlich.

Mam wrażenie,że korzystałaś z translatora, nie radzę w nim tłumaczyć gotowych zdań,bo wychodzą czasami bzdury. Jeśli nie znasz jakiegoś słówka polecam słownik internetowy na pons.eu :)

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:14:01

lecz - aber i daj między tym przecinek
kłótliwy- streitsüchtig
miała- mieć haben ---> war podstawowy czasownik.
lepiej Ci bedzie wejść na translator i to napisać od nowa. na priv podam Ci link.
Z translatora można korzystać ale trzeba przede wszystkim patrzeć na odmianę czasowników i nie które wyrazy tłumaczą zbyt dosłownie więc trzeba dobierać odpowiednio słowa;p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 20:16 przez singusia18.

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:22:19

o rety to brzmi jak jakas masakra:) moge pomoc ale najlpeiej by bylo jakbys napisala co chcialas przekazac po polsku:)

zweryfikowana
Posty: 175
Ostrzeżenia: 1/5

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:39:41

A teraz????????
Pomożecie????

Wersja po polsku i niemiecku


Lieber Thomas. In diesem Sommer arbeitete ich im Ausland in dem Einkaufszentrum. Ich genoss diese Arbeit. Ich wurde von freundlichen Menschen sich umgeben. Der Vorteil dieser Arbeit waren gute Stunden und gute Löhne. Mit geschliffenen Arbeit im Ausland in Deutsch, weil viele Menschen zu reden. Die Arbeit war sehr einfach und angenehm. Ich arbeitete als Hostess. Ich denke, dass die Menschen in Deutschland sehr höflich und nett sind. Sie empfing mich sehr herzlich und schuf eine angenehme Atmosphäre bei der Arbeit. Weil ich dort arbeitete zwei Monate konnte ich kaufe mir einen neuen Laptop. Meine Mutter war sehr stolz auf die Tatsache, dass man das Geld verdient sie sich.
Und was ist mit dir? Wie können Sie Ferien sind vorbei? Haben Sie im Ausland gearbeitet?
Grüße Anne




Drogi Tomaszu.
W wakacje pracowałam za granicą w centrum handlowym. Bardzo podobała mi się ta praca. Otaczali mnie sami sympatyczni ludzie. Zaletą tej pracy byly dogodne godziny pracy i dobre zarobki. Dzięki pracy za granicą podszkoliłam się w języku niemieckim, ponieważ dużo rozmawiałam z ludzmi. Praca była bardzo łatwa i przyjemna. Pracowałam jako hostessa. Myśle, że ludzie w Niemczech są bardzo uprzejmi i mili. Przyjeli mnie bardzo ciepło i stworzyli miłą atmosferę w pracy. Dzięki temu, że pracowałam tam dwa miesiące, mogłam sobie kupic nowy laptop. Moja mama była bardzo dumna z tego, że sama zarobiłam sobie pieniądze.
A co tam u Ciebie? Jak Ci minęły wakacje? Pracowałeś za granicą?
Pozdrawiam, Ania

Pomocy język niemiecki zadanie

14 wrz 2011 - 20:44:05

Cytat
Carmabellla
A teraz????????
Pomożecie????

Wersja po polsku i niemiecku


Lieber Thomas. In diesem Sommer arbeitete ich im Ausland in dem Einkaufszentrum. Ich genoss diese Arbeit. Ich wurde von freundlichen Menschen sich umgeben. Der Vorteil dieser Arbeit waren gute Stunden und gute Löhne. Mit geschliffenen Arbeit im Ausland in Deutsch, weil viele Menschen zu reden. Die Arbeit war sehr einfach und angenehm. Ich arbeitete als Hostess. Ich denke, dass die Menschen in Deutschland sehr höflich und nett sind. Sie empfing mich sehr herzlich und schuf eine angenehme Atmosphäre bei der Arbeit. Weil ich dort arbeitete zwei Monate konnte ich kaufe mir einen neuen Laptop. Meine Mutter war sehr stolz auf die Tatsache, dass man das Geld verdient sie sich.
Und was ist mit dir? Wie können Sie Ferien sind vorbei? Haben Sie im Ausland gearbeitet?
Grüße Anne




Drogi Tomaszu.
W wakacje pracowałam za granicą w centrum handlowym. Bardzo podobała mi się ta praca. Otaczali mnie sami sympatyczni ludzie. Zaletą tej pracy byly dogodne godziny pracy i dobre zarobki. Dzięki pracy za granicą podszkoliłam się w języku niemieckim, ponieważ dużo rozmawiałam z ludzmi. Praca była bardzo łatwa i przyjemna. Pracowałam jako hostessa. Myśle, że ludzie w Niemczech są bardzo uprzejmi i mili. Przyjeli mnie bardzo ciepło i stworzyli miłą atmosferę w pracy. Dzięki temu, że pracowałam tam dwa miesiące, mogłam sobie kupic nowy laptop. Moja mama była bardzo dumna z tego, że sama zarobiłam sobie pieniądze.
A co tam u Ciebie? Jak Ci minęły wakacje? Pracowałeś za granicą?
Pozdrawiam, Ania





samo Sommer oznacza lato,
wakacje to Sommerferien
=)

Pomocy język niemiecki zadanie

30 lis 2011 - 15:13:03

Na prawdę zazdroszczę wam znajomości języka niemieckiego . Zawsze bardzo chciałam się go nauczyć ale jak angielski wchodził mi bardzo łatwo to niemieckiego nie mogę się po prostu nauczyć i tyle. Na prawdę szacuneczek.

Pomocy język niemiecki zadanie

29 mar 2023 - 17:14:03

Tak naprawdę ja niestety ale tego języka obcego nie znam więc również ciężko jest mi cokolwiek na jego temat powiedzieć. Od siebie za to chcę powiedzieć, że właśnie o języku duńskim bardzo ciekawie napisano w https://turbotlumaczenia.pl/blog/jezyk-najszczesliwszego-kraju-na-swiecie-zapraszamy-na-podroz-do-danii/ i wiem, że takie sprawy bywają dość ważne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Homoseksualizm. Nauczycielka rozpowszechnia nieprawdziwe informacje