Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:05:57

Mam do was pytanie:) : Czy po studium fryzjerskim jest jakas szansa na prace? co o tym sadzicie? Jestem bezrobotna od jakiegos czasu i nie zapowiada sie na znalezienie pracy... Mecze sie w domu ale naprawde ciezko znalesc cos w dzisiejszych czasach bez znajomosci... Postanowilam zapisac sie na studium fryzjerskie z nadzieja, ze ludzie przeciez zawsze beda sie obcinac wiec moze uda sie w tym zawodzie na stale gdzies zagoscic:) Co o tym sadzicie? Moze sa tu jakies fryzjerki, ktore znajda realia tego zawodu:)

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:07:47

dokladnie..z ta praca teraz:( tylko znajomosci.

awydaje mi sie ze jako fryzjerka znajdziesz szybciej prace


<moderacja - spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 14:46 przez moderator.

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:09:53

Sama idę na tekowe, z braku konkretniejszego pomysłu, bo nawet sama dla siebie dowiem się czegoś dodatkowego czy nauczę ;) Salonu swojego otwierać nie będę na pewno ale może komuś po znajomości będę obcinać czy farbować za grosze lub wymieniać się umiejętnościami - ja Tobie obetnę włosy, a Ty mi zrobisz paznokcie.
Z pracą jest praktycznie wszędzie ciężko, zwłaszcza bez papierka czy doświadczenia, więc nic nie szkodzi mi spróbować.

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:10:15

Teraz Ciężko o prace jako fryzjerka, jak nie masz znajomości to nie chętnie biorą do salonow , wiem kolezanka pytała i w końcu załapała się tylko u znajomej ,...

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:12:30

zawsze można po takim studium otworzyć własny salon ;)
Sama na takie studium idę i też fryzjerskie;) Tylko lepiej wcześniej dokładnie przemyśl do której z tych szkół pójdziesz bo ja już raz w jednej byłam i jedna wielka porażka;P

24-go już zaczynam nową ;P

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:13:33

Dla mnie to jakas chora sytuacja zeby az takie bezrobocie bylo... mlode osoby siedza w domu i nie wiedza co maja ze soba zrobic a pozniej wielkie zdziwienie ze mlodziez ćpa itp.


No ja tez ide do tej szkoly bez jakiegos mega przekonania ale licze na to, ze zawod to jednak zawod. Moze nie sa to studia, ale czy po studiach jest tak kolorowo? chyba tez nie specjalnie...
Ja ide do studium w moim miescie, nie wiem jaki jest tam poziom bo otworzyli rok temu... jest to nauczanie modułowe, pracownie sa nowe o wysokim standardzie, ale grunt to chyba dobry nauczyciel, a na jakiego trafie to juz nie wiem:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 13:15 przez styska20m.

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:18:38

Ja jestem po szkole fryzjerskiej i pracy NIE MA !
BEZROBOCIE w dzisiejszych czasach jest ogromne ! Bez znajomości nigdzie nie zajdziesz.. Tylko ciągle zadaję sobie pytane, gdzie znaleść to doświadczenie, skoro wszędzie potrzebują (o ile juz potrzebują fryzjerek) to z doświadczeniem minimum 3lata ! A szkoła się nie zalicza do doświadczenia..
Ja się broniłam rekami i nogami, od tego,żeby tylko nie być na bezrobociu ! Byłam przez 3tygodnie, było mi z tym bardzo źle, aż podjęłam decyzje,żeby łapać się czego kolwiek, bo liczy się doświadczenie ! A kokosów od razu się nie zarobi, dzisiaj jestem pracownikiem sklepu odzieżowego i jest mi z tym dobrze;)..

A fryzjerstwo zawsze można robić po znajomych, rodzinie..

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:19:02

styska20mPowiem Ci, ze np...po studiach KOSMETOLOGIA ciężko jest dostać pracę jako kosmetyczka, bo masz bardzo mało zajęć praktycznych, wiecej jest teorii. Natomiast studium to jakby nie patrzeć jest bardzej skierowane na praktykę przez co większych nabywa się umiejętności. Jedna pani kosmetyczka, która uczyła mnie na studium kosmetycznym (bo oprócz fryzjerstwa i na tym byłam) powiedziała nam, że lepiej iśc na studium kosmetyczne niż studia bo prędzej prace się dostanie..
No chyba, ze ktoś chce isc tylko po to żeby mieć wyższe wykształcenie, bo i takie są przypadki ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 13:20 przez gabi_200.

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:20:19

Heh no ja tez chetnie popracowałabym w sklepie odziezowym ale jak to zwykle bywa - NIE MAM DOSWIADCZENIA NA KASIE- wiec nie mam na to szans:(

Cytat
gabi_200
styska20mPowiem Ci, ze np...po studiach KOSMETOLOGIA ciężko jest dostać pracę jako kosmetyczka, bo masz bardzo mało zajęć praktycznych, wiecej jest teorii. Natomiast studium to jakby nie patrzeć jest bardzej skierowane na praktykę przez co większych nabywa się umiejętności. Jedna pani kosmetyczka, która uczyła mnie na studium kosmetycznym (bo oprócz fryzjerstwa i na tym byłam) powiedziała nam, że lepiej iśc na studium kosmetyczne niż studia bo prędzej prace się dostanie..
No chyba, ze ktoś chce isc tylko po to żeby mieć wyższe wykształcenie, bo i takie są przypadki ;)

Widze, ze kolejna rzecz nas łaczy:) Ja tez skonczylam studium kosmetyczne:) Ale z praca nie ciekawie poniewaz wszedzie chca doswiadczenia, jak wiadomo jest to jednak ingerencja w ciało. Ale jedyne co mi z tego zostało to wiedza dla samej siebie i robienie paznokci zelowych od czasu do czasu znajomym za niewielkie pieniadze:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 13:22 przez styska20m.

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:21:10

HellTiga po szkole można się załapać na staż z Urzędu Pracy chociażby, więc już jest jakieś doświadczenie ;)

Dziewczyny, a do jakich szkół idziecie? I w jakich miastach? ;)

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:24:01

Dziewczyny, a do jakich szkół idziecie? I w jakich miastach? ;)[/quote]

Ja ide do Powiatowego Centrum Ustawicznego w Chrzanowie (malopolska)

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:25:03

A właśnie idzie ktoś na studium fryzjerskie do LUBLINA ?:)

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:29:55

po studium na oferty pracy nie licz [ sama koncze tylko fotograficzne]
pracodawcy nie są idiotami i wiedza ze studium to nic specjalnego
ale jak masz do tego dryg to nauczysz sie techniki i moze nabierzesz pewnosci siebie i łatwiej bedzie ci znalesc pracę :)
bo trzeba wierzyc w to co sie robi

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:29:57

Cytat
slonwtrzechtrampkach
HellTiga po szkole można się załapać na staż z Urzędu Pracy chociażby, więc już jest jakieś doświadczenie ;)

Dziewczyny, a do jakich szkół idziecie? I w jakich miastach? ;)

Staży nie przyznawają, ponieważ jest brak funduszy.. i do kwietnia sprawa ze stażami jest wstrzymana, bynajmniej na Śląsku..

Studium fryzjerskie

14 wrz 2011 - 13:30:08

Cytat
gabi_200
A właśnie idzie ktoś na studium fryzjerskie do LUBLINA ?:)
TEB Opole.

Sarenkowo właśnie zależy gdzie, u mnie przyznają, jednak później musisz być zatrudniona przez rok [z tego co się orientuję].



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-14 13:31 przez slonwtrzechtrampkach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zalamana,pomozcie...jak to sie liczy?