Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:30:41

at2010: masz super plan. sama właśnie tak bym chciała tyle że z ogrodem no i z wnętrzami może w przyszłości. Zobaczymy jak to się potoczy :)

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:33:09

ale nie trzeba mieć niewiadomo ile kasy, żeby ładnie urządzić sobie mieszkanie. Ludziom po prostu brakuje pomysłów i malują ściany na biało, stawiają kanapę z IKEI, stoliczek, wieszają na ścianie oklepany obraz (ostatnio modne "tryptyki" - ale niezbyt ładne), wieszają na środku sufitu lampę - NUUUUUUUDA !!!!!!!!

Cytat
mroofka_ss
at2010: masz super plan. sama właśnie tak bym chciała tyle że z ogrodem no i z wnętrzami może w przyszłości. Zobaczymy jak to się potoczy :)

to może jakaś spóła ?? ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 09:34 przez at2010.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:41:10

ja skonczylam projektowanie i architekture, ale od lat rysowalam a w szkole sredniej mialam rysunek techniczny, odreczny, to podstawa! rozumiem ze masz takie zamilowanie itd ale w trakcie studiow jest wiele projektow, malarstwa rysunku itd i trzeba temu podolac, to nie tylko teoria, chociaz jezeli wykarzesz sie mega pomyslowoscia i kreatywnoscia, to powinno sie to docenic :) Pozniej przez jeden semestr bylam na niepanstwowej uczelni KOSZMAR!!!! Ta uczelnia pochlonela mase pieniedzy a nic nie dawala w zamian, nie polecam :(
pamietaj, ze aby projektowac nie wystarczy tylko skonczyc szkoly, potrzebne sa rowniez uprawnienia ktore kosztuja mase pieniedzy, chyba ze bedziesz pracowac w przyszlosci w firmie, w ktorej osoba "nad Toba" np szef bedzie sprawdzal projekt o sygnowal swoim nazwiskiem, jezeli bedzie posiadal wymagane uprawnienia o to mi chodzi :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 09:43 przez villemo-86.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:45:46

Przekonałam się boleśnie, o gustach naszych rodaków ostatnio (bo skoro ktoś produkuje takie rzeczy, to komuś się podobają i je kupuje) .Moi rodzice poszukują dużego stołu z krzesłami do jadalni i nic normalnego nie można znaleźć... krzesła albo archaiczne albo pseudonowoczesne, w większości tandetnie wykonane, a jeśli już jest coś ciekawego to jedno krzesło kosztuje ok 1500zł...
Jeśli Architekti wnętrz macie jakieś miejsca w których można znaleźć ciekawe meble, w okolicach woj, małopolskiego i śląskiego to byłabym bardzo wdzięczna...:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 09:46 przez sssonia.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:46:09

a jak myślicie - jak lepiej działać w tym zawodzie - w biurze projektowym, gdzie jest kilku projektantów, czy prowadząc własną działalność gosp. (ewentualnie spółkę) ? Typowe pracownie wnętrzarskie nie są chętne na "nowych" :/ Obdzwoniłam chyba 20 i nic :/

Do projektowania wnętrz nie są potrzebne uprawnienia. Tylko do proj. konstrukcji, architektury.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 09:48 przez at2010.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:49:38

Własna działalność jest bardziej niepewna, sama musisz sobie organizować pracę, decydować, szukać klientów, ale o wiele bardziej satysfakcjonująca, prace są sygnowane Twoim nazwiskiem, możesz się rozwijać w kierunku, w którym chcesz...

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:57:31

Cytat
sssonia
Z resztą każdy Polak wie, że tylko on dobrze urządzi swój dom patrz :ekskluziff.pl :P

Bo w Polsce panuje takie przekonanie, że lepiej zrobić wszystko samemu. Z tym, że nie mamy takiego standardu życia jak na wschodzie, że dając zarobić drugiej osobie sami nie zbiedniejemy. Dwa - fachowców z bożej łaski nie brakuje.
Zresztą ja właśnie wiem, że tylko ja sobie urządzę dom tak jak mi się podoba i nie będę musiała za to nikomu płacić. Raz, że takie usługi są drogie, dwa, że wyczucie smaku mam i sama się interesuję architekturą wnętrz [;
A strona mocarna, ale to już naprawdę ekstremalne przypadki, szczerze mówiąc nie spotkałam się z czymś takim na żywo nigdy CHOCIAŻ jak patrzę na mieszkania i domy na sprzedaż czasem to sama nie wiem czy się śmiać czy płakać.. (;


EDIT: oczywiście na ZACHODZIE a nie WSCHODZIE [;



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 10:05 przez matra.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:57:38

ale właśnie własna działalność ma sens, jak masz przy sobie takie złote rączki, co od razu wcielają Twój projekt w życie. Niestety o dobrych wykonawców ciężko :/

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:58:52

No spółka jak dla mnie rewelacja :) Tyle, że ja na razie nie mam jeszcze doświadczenia. W ogóle taki mój plan na życie (chociaż jak mawia moja mama z Twoich planów to się Bóg śmieje), to żeby zacząć w jakiejś pracowni, "podpatrzeć" pracę doświadczonych projektantów i po roku dwóch może zacząć dłubać coś swojego. Marzy mi się dodatkowo jeszcze taki sklep lub galeria z własnoręcznie robionymi meblami, rzeźbami, dekoracjami - do ogrodu i do domu.
Wracając do głównego wątku - jakiej szkoły byś nie wybrała czy to państwowa czy nie, zaoczna czy dzienna, moim zdaniem (wiem ze swojego i znajomych doświadczenia) żadna nie przygotuje Cię do zawodu tak jak porządna praktyka. Tak naprawdę więcej osiągnie człowiek, który przez parę lat pracuje w tym zawodzie (mimo że nie skończył żadnej szkoły) ale np. ma duży talent, pracuje dla znajomych - swoje realizacje wrzuca na stronkę, na którą patrzą inni. Ma oczywiście działalność, reklamuje się itd. niż człowiek, który 5 lat studiuję wnętrza i wychodzi po tej szkole z dyplomem w ręce i nie wie co z sobą zrobić - zwykle kończy w pośredniaku.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:00:58

Ja na projektowaniu ( moda i design ) miałam teczkę, a nie chodziłam na zadne kursy rysowania, wszytko sama robiłam i przeszłam. Grupa rownoległa ( bo to jest jeden rok) to wlasnie architekura wnetrz, i mieli tak samo - DOBRA TECZKA sie liczy no i u mnie tez była rozmowa.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:03:45

Cytat
matra
Cytat
sssonia
Z resztą każdy Polak wie, że tylko on dobrze urządzi swój dom patrz :ekskluziff.pl :P

Bo w Polsce panuje takie przekonanie, że lepiej zrobić wszystko samemu. Z tym, że nie mamy takiego standardu życia jak na wschodzie, że dając zarobić drugiej osobie sami nie zbiedniejemy. Dwa - fachowców z bożej łaski nie brakuje.
Zresztą ja właśnie wiem, że tylko ja sobie urządzę dom tak jak mi się podoba i nie będę musiała za to nikomu płacić. Raz, że takie usługi są drogie, dwa, że wyczucie smaku mam i sama się interesuję architekturą wnętrz [;
A strona mocarna, ale to już naprawdę ekstremalne przypadki, szczerze mówiąc nie spotkałam się z czymś takim na żywo nigdy CHOCIAŻ jak patrzę na mieszkania i domy na sprzedaż czasem to sama nie wiem czy się śmiać czy płakać.. (;

na stronie leroy merlin w zakładce INSPIRACJE można znaleźć niezłe "kwiatki"

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:06:27

Cytat
at2010
Cytat
matra
Cytat
sssonia
Z resztą każdy Polak wie, że tylko on dobrze urządzi swój dom patrz :ekskluziff.pl :P

Bo w Polsce panuje takie przekonanie, że lepiej zrobić wszystko samemu. Z tym, że nie mamy takiego standardu życia jak na wschodzie, że dając zarobić drugiej osobie sami nie zbiedniejemy. Dwa - fachowców z bożej łaski nie brakuje.
Zresztą ja właśnie wiem, że tylko ja sobie urządzę dom tak jak mi się podoba i nie będę musiała za to nikomu płacić. Raz, że takie usługi są drogie, dwa, że wyczucie smaku mam i sama się interesuję architekturą wnętrz [;
A strona mocarna, ale to już naprawdę ekstremalne przypadki, szczerze mówiąc nie spotkałam się z czymś takim na żywo nigdy CHOCIAŻ jak patrzę na mieszkania i domy na sprzedaż czasem to sama nie wiem czy się śmiać czy płakać.. (;

na stronie leroy merlin w zakładce INSPIRACJE można znaleźć niezłe "kwiatki"

i oglądając mieszkania do wynajęcia :)

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:06:49

Cytat
at2010
Cytat
mroofka_ss
at2010: masz super plan. sama właśnie tak bym chciała tyle że z ogrodem no i z wnętrzami może w przyszłości. Zobaczymy jak to się potoczy :)

to może jakaś spóła ?? ;)

To ja też wchodze ;) Również mogę podeprzeć się wykształceniem technicznym, ale jakoś praca w wykonawstwie mnie nie interesuje, szukam czegoś w kierunku projektów... A moi koledzy z technikum to "złote rączki", więc ekipa też się zbierze :)

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:07:35

Cytat
at2010
a jak myślicie - jak lepiej działać w tym zawodzie - w biurze projektowym, gdzie jest kilku projektantów, czy prowadząc własną działalność gosp. (ewentualnie spółkę) ? Typowe pracownie wnętrzarskie nie są chętne na "nowych" :/ Obdzwoniłam chyba 20 i nic :/

Do projektowania wnętrz nie są potrzebne uprawnienia. Tylko do proj. konstrukcji, architektury.


I SANITARKI :)
i ja właśnie to robię :) a z architektami wnętrz mamy same problemy bo nie mają ŻADNEJ!!!!!!!1 wiedzy technicznej co prowadzi co takich problemów jak np rura kanalizacyjna przechodząca przez salon. Dlatego polecam każdemu architektowi wnętrz zapoznanie się nie tylko z kolorkami ścian ale też z całą technologią jaka zawarta jest w domu/mieszkaniu/biurowcu

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 10:07:56

Cytat
at2010
ale właśnie własna działalność ma sens, jak masz przy sobie takie złote rączki, co od razu wcielają Twój projekt w życie. Niestety o dobrych wykonawców ciężko :/
No i nawet jeśli znajdziesz to musisz ich opłacić, a jeśli chcesz działać legalnie to nie wystarczy pensja, ale trzeba też płacić za nich zus. To są bardzo duże koszty, taki start pracowni. Już pomijając wyposażenie biura (chociażby zakup oryginalnych programów graficznych typu cad, sketchup, itp).
Cytat
bombell
Cytat
at2010
Cytat
mroofka_ss
at2010: masz super plan. sama właśnie tak bym chciała tyle że z ogrodem no i z wnętrzami może w przyszłości. Zobaczymy jak to się potoczy :)

to może jakaś spóła ?? ;)

To ja też wchodze ;) Również mogę podeprzeć się wykształceniem technicznym, ale jakoś praca w wykonawstwie mnie nie interesuje, szukam czegoś w kierunku projektów... A moi koledzy z technikum to "złote rączki", więc ekipa też się zbierze :)
No to dziewczyny nie ma na co czekać :) Mamy fachowców, wykształcenie, do dzieła :D W ogóle to z jakich jesteście miast?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-29 10:09 przez mroofka_ss.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

AP EDUKACJA TECHNIK PRAC BIUROWYCH