Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

calominal opinie

30.01 o 21:06

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Aktywne użytkowniczki

architektura wnętrz

14 wrz 2011 - 12:21:51

Witam,
mam pytania do osób które studiują lub już są po kierunku architektura wnętrz.
Uwielbiam wszytko co jest związane z domem,mieszkaniem,nawet oglądać same meble.Gdzie wejde do jakiegoś pomieszczenia widzę swoją wizję urządzenia tego miejsca.Często wymyślam swoje tanie pomysły co zmienić w mieszkaniu bo mnie to kręci.W związku z tym pomyślałam o studiach na tym kierunku od nast roku tylko martwi mnie myśl czy bym sobie poradziła.

Czy jeżeli nie uczęszałam na żadne kursy ani dodatkowe zajęcia z rysowania czy będę w stanie podołać?czy to może mi skreślić możliwość studiów w tym kierunku?
Jakie uczelnie są godne polecenia? A może jakieś inne rozwiązanie które pomogłoby mi do robienia czegoś w życiu z tym związanego?
Czekam na Wasze opinie/odpowiedzi.
super dzieki wielkie za odp .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-18 10:35 przez izabell292.

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:15:58

Cytat
izabell292
Witam,
mam pytania do osób które studiują lub już są po kierunku architektura wnętrz.
Uwielbiam wszytko co jest związane z domem,mieszkaniem,nawet oglądać same meble.Gdzie wejde do jakiegoś pomieszczenia widzę swoją wizję urządzenia tego miejsca.Często wymyślam swoje tanie pomysły co zmienić w mieszkaniu bo mnie to kręci.W związku z tym pomyślałam o studiach na tym kierunku od nast roku tylko martwi mnie myśl czy bym sobie poradziła.

Czy jeżeli nie uczęszałam na żadne kursy ani dodatkowe zajęcia z rysowania czy będę w stanie podołać?czy to może mi skreślić możliwość studiów w tym kierunku?
Jakie uczelnie są godne polecenia? A może jakieś inne rozwiązanie które pomogłoby mi do robienia czegoś w życiu z tym związanego?
Czekam na Wasze opinie/odpowiedzi.
super dzieki wielkie za odp .

chętnie poczytam bo mysle o tym samym :):)

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:25:02

ASP / Politechniki w całym kraju (nie na wszystkich są)

Ogólnie w tym zawodzie potrzebne jest nie tylko wyczucie w "meblowaniu" domów/mieszkań i wyrobiony gust, ale także inne umiejętności, także techniczne.
Na kurs rysunkowy radzę się przejść, bo trzeba umieć rysować odręcznie (później oczywiście dojdą programy komp.) Jeśli masz trochę czasu do zdawania egzaminów, to myślę że 1-2 lat rysunku wystarczą.
Możesz też wybierać płatne studia na niepaństwowych, ale szczerze odradzam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 23:27 przez sssonia.

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:28:15

Wszystko zależy od tego ile czasu Ci zostało do egzaminów no i od uczelni na którą chciałabyś składać, to bardziej artystyczny kierunek niż Architektura i Urbanistyka więc wymagania plastyczne miejscami się różnią (wiem, że w Gliwicach trzeba dodatkowo złożyć teczke z rysunkami i odbyć rozmowe kwalifikacyjną). Sama zaczynam AiU w Łodzi i u nas wymagania były te same, ale progi na Architekture Wnętrz niższe ;)

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:33:17

Moja przyjaciółka studiuje architekturę wnętrz i nie poleca, a nawet modli się, kiedy ten rok się skończy...
Projekty robi sporadycznie, uczelnia nie zapewnia nawet programu do wizualizacji ( co w tej branży jest konieczne ).
Przeważnie ma malarstwo, wykonuje rzeźby itp. Dla mnie to jest totalna głupota...tym bardziej, że po 3 latach nauki nie zna nawet rysunku technicznego :/

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:34:07

Radze isc na kurs:) nie tylko rysunku ale i malarstwa. Na egzaminie na APS jest egzamin z rysuku i malarstwa, egzamin poprzedza teczka- czyli kilka Twoich rysunków i obrazów. czesto tez jest rozmowa kwalifikacyjna. i musze uprzedzic ze na ASP na architekture wnetrz bardzo trudno sie dostac. nie wystarczy sama pasja, niestety;/
jeszcze moge dodac ze co roku ASP organizuja u siebie kursy i konsultacje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 23:34 przez madzi_a.

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:40:07

A ja studiuję na prywatnej i polecam ;) Prowadzących mamy z ASP i Politechniki, więc najlepsze połączenie jakie jest możliwe ;D Oprócz zdolności trzeba mieć duuuużo cierpliwości.. :P Mimo, że jest to kierunek faktycznie bardziej artystyczny, to wiadomości z budownictwa, geometrii wykreślnej itp. Cię nie ominą. Ale to wszystko jest do przeżycia ;) Jeśli będziesz bardzo zaangażowana to sobie poradzisz ;) Kursy czy jakieś ćwiczenia przed egzaminami niestety są przydatne, ale też nie zawsze ;) Wszystko zależy od uczelni..

architektura wnętrz

24 wrz 2011 - 23:41:11

W sumie, żeby pracować jako architek wnętrz nie trzeba skończyć studiów (tzn. po skończeniu studiów nie uzyskujesz żadnego specjalnego tytułu czy uprawnień etc...)

Cytat
madzi_a
Radze isc na kurs:) nie tylko rysunku ale i malarstwa. Na egzaminie na APS jest egzamin z rysuku i malarstwa, egzamin poprzedza teczka- czyli kilka Twoich rysunków i obrazów. czesto tez jest rozmowa kwalifikacyjna. i musze uprzedzic ze na ASP na architekture wnetrz bardzo trudno sie dostac. nie wystarczy sama pasja, niestety;/
jeszcze moge dodac ze co roku ASP organizuja u siebie kursy i konsultacje.

no tak, miejsc na ASP zawsze jest mało, nie wiem dokładnie jak ma wnętrzach, ale pewnie koło 25 miejsc.. a to raczej miejsce, gdzie można się fajnie rozwinąć w tym kierunku.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-24 23:45 przez sssonia.

architektura wnętrz

25 wrz 2011 - 19:59:29

Cytat
sssonia
W sumie, żeby pracować jako architek wnętrz nie trzeba skończyć studiów (tzn. po skończeniu studiów nie uzyskujesz żadnego specjalnego tytułu czy uprawnień etc...)

?? :O
Jak można pracować w takim zawodzie bez uprawnień? Po ukończeniu takowych studiów dostajesz tytuł mgr przecież!

architektura wnętrz

25 wrz 2011 - 21:18:30

Cytat
okroopka
Cytat
sssonia
W sumie, żeby pracować jako architek wnętrz nie trzeba skończyć studiów (tzn. po skończeniu studiów nie uzyskujesz żadnego specjalnego tytułu czy uprawnień etc...)

?? :O
Jak można pracować w takim zawodzie bez uprawnień? Po ukończeniu takowych studiów dostajesz tytuł mgr przecież!

No tak właśnie, kończąc te studia, masz wiedzę i umiejętności, ale żadnych dodatkowych uprawnień niż osoba, która skończy np. jakąś turystkę i rekreację i też będzie miała magistra i chęć pracy w tym zawodzie. Nawet nie musisz kończyć żadnych studiów i wywiesić szyld ze swoim nazwiskiem i podpisem "architekt wnętrz".
Przecież ludzie pracujący w tym zawodzie są po różnych kierunkach, artystycznych i nie tylko, niekoniecznie po wnętrzach...to nie medycyna

architektura wnętrz

28 wrz 2011 - 12:12:36

Ano, a potem się walą ściany, bo nie rozróżniają np. nośnej od działowej -.-

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:08:32

fakt, później się wali, odpada... ale mam wrażenie, że w Polsce mało kogo interesuje, żeby było coś dobrze zaprojektowane, tylko ma być "tanio i szybko"
dlatego praktycznie każdy dom w naszym kraju to dom typowy z katalogu, a wystrój pomieszczeń przypomina mieszankę katalogu Ikei z przaśnymi gustami właścicieli. Z resztą każdy Polak wie, że tylko on dobrze urządzi swój dom patrz :ekskluziff.pl :P

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:17:34

A mi się wydaję że mentalność Polaków już się zmienia. Widać to po sukcesach gazet takich jak Cztery Kąty, Moje mieszkanie itp. Architektura wnętrz tak jak i architektura krajobrazu to zawody przyszłościowe. Co raz więcej osób wybiera specjalistę do urządzenia ogródka czy zaprojektowania wnętrza mieszkania. Ludzie nie mają czasu i chęci żeby zrobić to samemu. Jestem pełna nadziei co do tych dwóch kierunków bo sama studiuję AK i poważnie myślę o wnętrzach. Ale ja raczej wybrałabym się na jakieś studium albo kurs. Wydaje mi się, że studiowanie przez 5 lat takiego kierunku to trochę strata czasu.

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:28:17

ja skończyłam budownictwo (i między innymi odróżniam ścianę nośną od działowej) i dodatkowo roczną szkołę o kierunku architektura wnętrz. Działam wśród znajomych , znajomych znajomych, itp. Chciałabym kiedyś założyć działalność gosp. Ale chciałabym mieć swoją ekipę malarzy, szpachlarzy, złotych rączek, (tak jak w "Dekoratorni";) - którzy zrobili by wszystko co mi się wymyśli :)

architektura wnętrz

29 wrz 2011 - 09:30:24

Chyba tak, jeszcze 10-15 lat temu tylko ludzie bardzo bogaci zatrudniali takich fachowców, teraz się to trochę zmienia, ale nadal nie jesteśmy bogatym narodem i trzeba jeszcze poczekać, na to, że zatrudnianie architekta albo architekta wnętrz/krajobrazu będzie na porządku dziennym. Na razie większość Polaków kupuje projekt domu z katalogu i sam urządza mieszkania/dom często baardzo przypadkowymi rzeczami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studium fryzjerskie