Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

18 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 11:37:18

Ostatnio zapisałam się do szkoły Żak na dwuletni kierunek technik usług fryzjerskich, pomyślałam sobie - nie mam nic do stracenia, skończyłam już inne technikum, miałam staż pół roku w biurze ale szybko się skończył i teraz tak jak wielu ludzi jestem bezrobotna. Na obecną chwilę nie widzę dla siebie przyszłości w kierunku który skończyłam, po prostu nie ma dla mnie pracy. Studia sporo kosztują a też nie mam gwarancji że po nich będę miała pracę. Odkąd pamiętam zawsze chciałam być fryzjerką, już jako mała dziewczynka czesałam lalki a już w gimnazjum potrafiłam obcinać całą moją rodzinę, farbowałam włosy mamie, sobie...
Po prostu lubię to, sprawia mi to przyjemność więc pomyślałam że mogę spróbować a nóż coś z tego wyjdzie. Szkoda mi trochę tylko tych lat które przeżyłam już w technikum bo mogłam iść do zawodówki za fryzjerkę i już... Ale chciałam zdobyć trochę innych umiejętności, zdać maturę znaleźć dobrze płatną pracę i tak jakoś wyszło jak wyszło... Problem w tym że czytałam w internecie mało pochlebne opinie na temat tej szkoły, niski poziom, wyciągają kasę z ludzi itp. chociaż też niektórzy są zadowoleni z tej szkoły. I co teraz zostać przy tym wyborze który dokonałam czy też zmienić? Obawiam się że skończę tą szkołę a i tak z niej nic nie wyniosę... Co myślicie o tym?

Proszę o pomoc, chociaż podbijajcie :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-13 11:58 przez kasia_616.

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 11:45:02

Powodzenia ;)
Pracodawcy niezbyt przychylnie patrzą na ludzi po "żaku " ... koleżanka nie mogła znaleźć pracy bo pracodawcy wyraźnie dawali odczuć ,ze ta szkoła to dno - kasa poszła a nic z tego tak naprawdę nie ma ..musiała zaczynać studia ;))

Ale fryzjerka to mniej wymagający zawód ....więc może są jakieś szanse....

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 11:52:46

Cytat
trinity22
Powodzenia ;)
Pracodawcy niezbyt przychylnie patrzą na ludzi po "żaku " ... koleżanka nie mogła znaleźć pracy bo pracodawcy wyraźnie dawali odczuć ,ze ta szkoła to dno - kasa poszła a nic z tego tak naprawdę nie ma ..musiała zaczynać studia ;))

Ale fryzjerka to mniej wymagający zawód ....więc może są jakieś szanse....

No właśnie słyszałam że jeśli się idzie na administracje itp to szkoła ta nic nie daje ale jak to jest w przypadku fryzjerek? No wkońcu technik usług fryzjerskich to coś więcej niż fryzjerka po zawodówce... sama nie wiem
pomoże ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-13 12:04 przez kasia_616.

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:19:50

ja się zapisałam do omnibusa na technika usług kosmetycznych ale zajecia mam w piatek:)

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:33:30

też się chętnie dowiem

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:42:55

Żeby zostać fryzjerką najważniejsze jest, żeby mieć praktykę!!!!!!!!!!!!
Moi rodzice są fryzjerami a mama dodatkowo jest egzaminatorem na egzaminach czeladniczych i mistrzowskich. Zawsze jak przyjeżdża po takich egzaminach jest załamana umiejętnościami niektórych dziewczyn. Więc wniosek taki, że żeby być fryzjerką nie musisz kończyć nie wiadomo jakiej szkoły, tylko trzeba mieć dryg, dar, nie wiem jak to nazwać ale wiecie o co chodzi...

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:46:41

Cytat
annmed
Żeby zostać fryzjerką najważniejsze jest, żeby mieć praktykę!!!!!!!!!!!!
Moi rodzice są fryzjerami a mama dodatkowo jest egzaminatorem na egzaminach czeladniczych i mistrzowskich. Zawsze jak przyjeżdża po takich egzaminach jest załamana umiejętnościami niektórych dziewczyn. Więc wniosek taki, że żeby być fryzjerką nie musisz kończyć nie wiadomo jakiej szkoły, tylko trzeba mieć dryg, dar, nie wiem jak to nazwać ale wiecie o co chodzi...

no tak ja to rozumiem tylko żeby mieć tą praktykę choćby gdzieś u jakiejś fryzjerki w salonie się podszkolić to już co nieco musiała bym umieć/ wiedzieć i dlatego właśnie muszę iść do jakiejś szkoły bo która fryzjerka mnie przygarnie do siebie jak nie będe chodziła do żadnej szkoły ani nic tylko tak sobie do niej pójdę..

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:48:32

Skończyłam technikum 2 letnie o tym kierunku, nie w żaku ;) Chciałam tylko powiedzieć, że uczą tam podstaw. Jest praktyka, ale tego zawodu nauczysz sie tylko wtedy kiedy będzie się praktykować. I rzeczywiście nie jest łatwo z pracą, bo patrza z góry... Ale jak wszedzie trzeba zacząć od szczoty, i moża podparzeć jak inni pracuja ;) Wyciągnąć wnioski dla siebie. I odradzam otwieranie własnego salonu zaraz po takiej szkole ;)

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:49:47

Ja uważam ,że dobrze zrobiłaś.Sama się zastanawiałam nad fryzjerstwem.To zawsze będzie potrzebne, jak nie będziesz pracować w tym zawodzie w Polsce to zawsze możesz wyjechać np do Londynu,tak z takim fachem znajdziesz wszędzie prace ..i jakie zarobki!!!!

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:55:42

Cytat
kasia_616
Cytat
annmed
Żeby zostać fryzjerką najważniejsze jest, żeby mieć praktykę!!!!!!!!!!!!
Moi rodzice są fryzjerami a mama dodatkowo jest egzaminatorem na egzaminach czeladniczych i mistrzowskich. Zawsze jak przyjeżdża po takich egzaminach jest załamana umiejętnościami niektórych dziewczyn. Więc wniosek taki, że żeby być fryzjerką nie musisz kończyć nie wiadomo jakiej szkoły, tylko trzeba mieć dryg, dar, nie wiem jak to nazwać ale wiecie o co chodzi...

no tak ja to rozumiem tylko żeby mieć tą praktykę choćby gdzieś u jakiejś fryzjerki w salonie się podszkolić to już co nieco musiała bym umieć/ wiedzieć i dlatego właśnie muszę iść do jakiejś szkoły bo która fryzjerka mnie przygarnie do siebie jak nie będe chodziła do żadnej szkoły ani nic tylko tak sobie do niej pójdę..

To nie patrz na opinię o szkole, tylko idź do jakiegoś zakładu i porozmawiaj z szefową, że chciałabyś uczyć się na fryzjerkę, a teraz żeby zdobyć zawód pozostaje ci iść do technikum fryzjerskiego. W szkole za dużo Cię nie nauczą.... najwięcej nauczysz się w zakładzie, na praktyce więc moim zdaniem nie musisz mieć żadnych podstaw. Najważniejsze jest zaczepić się w zakładzie fryzjerskim. Jedynie co mogę doradzić to w zakładzie gdzie są "stare" fryzjerki. Zazwyczaj są wymagające, ale za to wiele się nauczysz.
Nie wiem jak to jest dokładnie z technikum, ale wydaje mi się, że musisz mieć jakąś szkołę kierunkową aby później zdać czeladnika. Z zawodówką tak jest.

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:56:33

Cytat
kalcia_89
Skończyłam technikum 2 letnie o tym kierunku, nie w żaku ;) Chciałam tylko powiedzieć, że uczą tam podstaw. Jest praktyka, ale tego zawodu nauczysz sie tylko wtedy kiedy będzie się praktykować. I rzeczywiście nie jest łatwo z pracą, bo patrza z góry... Ale jak wszedzie trzeba zacząć od szczoty, i moża podparzeć jak inni pracuja ;) Wyciągnąć wnioski dla siebie. I odradzam otwieranie własnego salonu zaraz po takiej szkole ;)

tak tak wiem, tak od razu na własny zakład bym się nie rzucała ale w przyszłości myślałam o tym żeby coś otworzyć swojego, najpierw chcę u kogoś się podszkolić. A jesteś zadowolona z tego że to skończyłaś, pracujesz teraz?

niezweryfikowana
Posty: 687
Ostrzeżenia: 3/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 12:58:37

ja jestem po technikum fryzjerskim, ale to była szkoła średnia :D
jak masz do tego pociąg, to próbuj ;) hehe
ale teoria to NIC. musisz mieć praktykę, bo to się liczy najbardziej.

Egzamin zawodowy zdałam na 95 % ( a część praktyczna jest teoretyczna, że tak powiem, bo polega na pisaniu projektu), a pracy jak nie było tak nie ma.
Starałam się już w kilku salonach o staż, ale jakoś żaden nie był chętny, by przyjąć mnie potem do pracy (a taki jest warunek) ...;/

Praktyka przede wszystkim

do mnie chodzą sąsiadki, koleżanki pół wsi, tak wieć coś chyba potrafię, ale co z tego skoro nie mam tego na żadnym papierze... ;(

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 13:04:44

Cytat
Smerfetka2000xD
ja jestem po technikum fryzjerskim, ale to była szkoła średnia :D
jak masz do tego pociąg, to próbuj ;) hehe
ale teoria to NIC. musisz mieć praktykę, bo to się liczy najbardziej.

Egzamin zawodowy zdałam na 95 % ( a część praktyczna jest teoretyczna, że tak powiem, bo polega na pisaniu projektu), a pracy jak nie było tak nie ma.
Starałam się już w kilku salonach o staż, ale jakoś żaden nie był chętny, by przyjąć mnie potem do pracy (a taki jest warunek) ...;/

Praktyka przede wszystkim

do mnie chodzą sąsiadki, koleżanki pół wsi, tak wieć coś chyba potrafię, ale co z tego skoro nie mam tego na żadnym papierze... ;(

właśnie boję się tego że skończę tą szkołę i nadal zostanę bez praktyki/ bez pracy...

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 13:08:31

Napisałam ci wcześniej, żebyś porozmawiała z fryzjerką i podczas "robienia" tej szkoły chodziła również na praktykę. A nie skończyć szkołę i dopiero jej szukać. To się trochę mija z celem....bo po skończeniu szkoły, przez pół roku stażu nie będziesz fryzjerką....niestety

Technik usług fryzjerskich - warto?

13 wrz 2011 - 13:20:55

ja wlasnie koncze kurs fryzjerski, tez zaluje ze nie skonczylam szkoly kilka lat temu, w miedzy czaie zrobilam studia, ktora na nic mi sie nie przydaja, pracy po nich nie ma, poza tym docoze do wniozku ze srednio mnie to interesuje. a co szkoly czy kursu, moim zdaniem nie ma znaczenia co konczysz , przy szukaniu pracy ktos musi Ci dac szanse, zaufac ,nie wazne co skonczysz, ale teraz pytanie co zrobic zeby ktos mi / Tobie zaufal? ja juz wysylalam cv i jedni mi mowia ze jasne po kursie przyjmuja ludzi a durdzy ze nie mam praktyki ani doswiadczenia. no i kolo sie zamyka, jak mam zdobyc praktyke skoro nikt nie nie chce przyjac :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia Gryy POMOCY!!!