Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Sklep internetowy

24 minut temu

tabernakula sklep

47 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:33:48

Sa tu jakies dziewczyny, ktore studiuja ochrone srodowiska, szczegolnie na politechnice? :) Ja sie wybieram i wlasnie zastanawiam sie jak to wyglada, czy bardzo trudno jest z matma i fizyka (ale zdaje z tych przedmiotow mature, wiec nie powinno byc tragicznie), slyszalam, ze sporo tez chemii. Jak wygladaja zajecia terenowe? Mam nadzieje, ze nie ma jakichs tygodniowych wyjazdow na obozy czy cos :/ Z gory dzieki za odpowiedzi :)

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:36:52

moja kolezanka studiuje ochrone srodowiska na politechnice rzeszowskiej, w LO miala naprawde dosc dobre oceny - teraz sama przyznaje ze jest ciężko.

To zalezy od tego, jak ktos sobie radzi z przedmiotami takimi własnie jak chemia, fizyka czy nawet biologia... Jej to wczesniej dobrze szło, ale teraz zdarzyło sie nawet ze oblała sesję .. :(

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:38:11

Jesli politechnika krakowska to uuuu fizyka jakas mmasakra jesli jestes ladna zdasz jesli nie i to marne szanse

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:40:44

Mój facet skończyło ochronę na polibudzie. I najbardziej cierpiał z powodu matmy, niektóry matematyczne i fizyczne przedmioty zdawał po kilka razy i nie obyło się bez korków. Chemia jest, głównie laborki, ale najcięższy egzamin był dla niego z biochemii - gruba encyklopedia do wrycia. Mam koleżankę na ochronie ale na uniwerku i ona ma znacznie mniej matmy i fizyki, a więcej chemii i biologii.

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:41:49

Jest naprawdę dobrze. Tylko wiadomo bardzo dużo nauki, zajęć terenowych, projekty, zajęć ćwiczeniowych, laboratoria( ale to akurat dlatego ze wybrałam kierunek z tym związany). Mało jest typowych wykładów. Matematyką się nie martw ( całki nie są takie trudne) a fizyka tym bardziej. Są gorsze np. inżynieria procesowa, biochemia.. Ale wszystko do nauczenia.

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:41:50

znam kilka osób, które studiują ochronę środowiska ale na SGGW- jeden chłopak nie był wybitnie zdolny i sobie radzi, ma tam jakieś poprawki- które zawdzięcza swojemu lenistwu. Drugi natomiast był najpierw na weterynarii i sobie nie poradził, a potem przeniósł się na ochronę środowiska i sobie radzi. Z tego co wiem, to nie mają żadnych wyjazdów, może potem w ramach praktyk będziecie musieli gdzieś jeździć (nie da się ich raczej odbyć w zaciszu domowym)- tego nie wiem, ale na pewno nie na obozy do puszczy w ramach zajęć akademickich :)

Co do Polibudy- niektóre kierunki są ciężkie (budownictwo i tym podobne), a niektóre są łatwe- nie orientuję się, jak jest z Twoim kierunkiem. Mój współlokator studiuję coś budowlanego i w ciągu roku się nie uczy, potem ma poprawki, w sesji zakuwa- ale sam mówi, że gdyby chciał, to dużo więcej by zaliczał. Podobno kinematyka, statyka, matematyka są bardzo trudne- ale to może tylko jego kierunek:)

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:50:53

Cytat
Kamcia20
Jesli politechnika krakowska to uuuu fizyka jakas mmasakra jesli jestes ladna zdasz jesli nie i to marne szanse


:DD tak chyba jest czesto, zwlaszcza u podstarzałych profesorków z lekką nadwagą i postępującą łysinką :D

mini na zaliczenie + bluzka z dekoltem i masz zdane :D hehe

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 09:54:30

To jak ochrona srodowiska jest az tak masakrycznie trudna, to ja nie chce myslec nad pozostalymi chemicznymi kierunkami + inzynierie :D

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 10:18:52

Ja akurat na politechnike warszawska jak cos, ale mysle, ze jest podobnie na wszystkich :) po tym kierunku na politechnice ma sie inzyniera, to uczelnia techniczna, wiec zdaje sobie sprawe, ze matme i fizyke trzeba umiec :) ale zdaje z tego mature, tak samo z biologi, z chemi mialam 5 w liceum, wiec mysle, ze nie bedzie tragedii az takiej. Co do zajec terenowych, to ciesze sie, ze takie sa, bo nawet lubie takie rzeczy, z tym, ze wlasnie wolalabym zeby nie bylo zadnych wyjazdow na kilka dni (na turystyce i rekreacji moja kolezanka musiala zaliczyc 2 obozy kazdy po 2 tygodnie) :)

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 10:27:58

Bez przesady znowu , że matma czy fizyka czy chemia jest na jakimś okropnym poziomie. Ja byłam na politechnice na biotechnologii i tam rzeczywiście był problem z tymi przedmiotami ale ochrona to znowu nie jakiś mega trudny kierunek, oczywiście to , że jest na politechnice to troszkę zwiększa godziny z tych przedmiotów. W tej chwili jestem na biologii na uniwersytecie , jest tutaj też kierunek ochrona śr i niektóre zajęcia są takie same ale przecież nie jest to jakiś najtrudniejszy kierunek. Zajęcia terenowe wyglądają różnie, w zależności od tego gdzie studiujesz. U nas są to zwykłe wyjścia na 1 dzień chociaż kiedyś były wyjazdy ale na szczęście teraz nie mają na to kasy ;] no ale możliwe , że np po 2 roku będziesz miała takie praktyki , że musicie wyjechać na jakiś obóz na dłużej. Zresztą nie ma co sluchać bo trafisz na takie osoby , które nie potrafią się niczego nauczyć i będą twierdzić jak to jest trudno , strasznie i wszyscy się na nich uwzięli . Pójdziesz i sama zobaczysz bo jeśli zdajesz maturę z tych przedmiotów to chyba coś z tego wiesz:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-06 10:31 przez 16kaja16.

Do studentek ochrony środowiska

06 wrz 2011 - 10:29:21

Cytat
meow-meow
To jak ochrona srodowiska jest az tak masakrycznie trudna, to ja nie chce myslec nad pozostalymi chemicznymi kierunkami + inzynierie :D

haha nie przejmuj się :d kolega z 3 roku na PG mówił, że fizyke wszystkie blondynki zdają :D to sie najwyżej ofarbujemy ;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Technik BHP praktyki.