Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:29:47

Czy jest tutaj ktoś, kto studiował lub studiuje psychologię?
Planuję pójść na owy kierunek i zrobić specjalizację na psychologa sądowego lub dzieci i młodzieży.
Na tę chwilę chcę się dowiedzieć na czym to polega, czy jest ciężko na tych studiach? Jakie przedmioty górują? ;>
Napiszcie również, gdzie studiowałyście i czy wspominacie dobrze tę uczelnię. ;) Chciałabym do Poznania lub Gdańska. ;)

Mniej więcej poczytałam w internecie, ale chętnie dowiem się czegoś z waszego doświadczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 19:36 przez naszczescie.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:32:10

Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:33:03

Cytat
naszczescie
Czy jest tutaj ktoś, kto studiował lub studiuje psychologię?
Planuję pójść na owy kierunek i zrobić specjalizację na psychologa sądowego lub dzieci i młodzieży.
Na tę chwilę chcę się dowiedzieć na czym to polega, czy jest ciężko na tych studiach? Jakie przedmioty gurują? ;>
Napiszcie również, gdzie studiowałyście i czy wspominacie dobrze tę uczelnię. ;) Chciałabym do Poznania lub Gdańska. ;)

Mniej więcej poczytałam w internecie, ale chętnie dowiem się czegoś z waszego doświadczenia.
Ja na początek polecam słownik ;)

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:37:54

Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Tak myślisz? Ja z kolei słyszałam, że to całkiem dobrze płatna praca. ;)

Asfina, no widzisz, widocznie tego słowa, tak jak wszystkich innych po kolei, zapomniałam sprawdzić... ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 19:39 przez naszczescie.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:39:58

Cytat
naszczescie
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Tak myślisz? Ja z kolei słyszałam, że to całkiem dobrze płatna praca. ;)

A co tu do myslenia, teraz wiekszosc osob idzie na psychologie, co za tym idzie ciezej znalezc prace.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:40:35

Psycholog sądowy?zapomnij nawet. żebyś tylko miała okazję załapać się na1/2 etatu w jakimś prywatnym przedszkolu

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:40:51

Cytat
naszczescie
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Tak myślisz? Ja z kolei słyszałam, że to całkiem dobrze płatna praca. ;)

Asfina, no widzisz, widocznie tego słowa, tak jak wszystkich innych po kolei, zapomniałam sprawdzić... ;/
tak, za granicą z własnym gabinetem albo najlepiej poradnią:)

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:42:52

Cytat
woohoo
Cytat
naszczescie
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Tak myślisz? Ja z kolei słyszałam, że to całkiem dobrze płatna praca. ;)

A co tu do myslenia, teraz wiekszosc osob idzie na psychologie, co za tym idzie ciezej znalezc prace.
Mamy przesyt humanistów. Teraz w kraju potrzeba inżynierów, ludzi po kierunkach technicznych a nie kolejnych psychologów.
Sama poszłam na kierunek techniczny i liczę, że łatwiej mi będzie o pracę niż Tobie po psychologii. Ale też nic pewnego. W tym kraju.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:43:03

Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

ekstra, to może humanistów najlepiej ustawić pod ścianą i odstrzelić, będzie się "ścisłowcom" lepiej żyło. ma na siłę uczyć się ścisłych przedmiotów, iść na studia, których nie zrozumie i mieć potem pracę, którą znienawidzi?

powiem Ci szczerze, że też się zastanawiam nad psychologią, ale nie jest to jedyna alternatywa. poobserwuję sobie wątek. ;)

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:43:11

Cytat
jagababa123
Cytat
naszczescie
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Tak myślisz? Ja z kolei słyszałam, że to całkiem dobrze płatna praca. ;)

Asfina, no widzisz, widocznie tego słowa, tak jak wszystkich innych po kolei, zapomniałam sprawdzić... ;/
tak, za granicą z własnym gabinetem albo najlepiej poradnią:)
żeby udzielać porad we własnym ,,gabinecie'' nie musisz kończyć psychologii, możesz być po podstawówce

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:48:18

Cytat
moose
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

ekstra, to może humanistów najlepiej ustawić pod ścianą i odstrzelić, będzie się "ścisłowcom" lepiej żyło. ma na siłę uczyć się ścisłych przedmiotów, iść na studia, których nie zrozumie i mieć potem pracę, którą znienawidzi?

powiem Ci szczerze, że też się zastanawiam nad psychologią, ale nie jest to jedyna alternatywa. poobserwuję sobie wątek. ;)
Wiele osób idzie na kierunki humanistyczne bo są po prostu łatwiejsze. Mało jest prawdziwych humanistów. Nasz rynek się zmienia i to my musimy się do niego dostosowywać a nie on do nas. Do każdej pracy można się przyzwyczaić. I chyba lepiej zarabiać 2000-3000 zł w pracy do której się chodzi bo musi a niekoniecznie lubi, niż być magistrem psychologii i siedzieć w domu na zasiłku 600 zł.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 19:53:50

Cytat
naszczescie
Czy jest tutaj ktoś, kto studiował lub studiuje psychologię?
Planuję pójść na owy kierunek i zrobić specjalizację na psychologa sądowego lub dzieci i młodzieży.
Na tę chwilę chcę się dowiedzieć na czym to polega, czy jest ciężko na tych studiach? Jakie przedmioty górują? ;>
Napiszcie również, gdzie studiowałyście i czy wspominacie dobrze tę uczelnię. ;) Chciałabym do Poznania lub Gdańska. ;)

Mniej więcej poczytałam w internecie, ale chętnie dowiem się czegoś z waszego doświadczenia.

Ja studiuje na uniwersytecie warszawskim. Psychologia jest jednym z najlatwiejszych kierunkow studiow. Zajec na uczelni jest bardzo malo. Żeby pozaliczac wszystko na 5 wystarczy naprawde miniumum nauki(bo co to jest przeczytac na pojedyncze zajecia 30 stron ze zrozumieniem?). Wiekszosc i tak uczy sie jedynie w sesji, bo na tych studiach nie ma żadnych kolokwiow cząstkowych ani wejsciowek, wiec wlasciwie luz przez caly semestr. Dlatego wiekszosc ludzi z powodu nadmiaru wolnego czasu przy studiach dziennych idzie dodatkowo na kolejny kierunek studiow albo pracuje nawet na pelen etat. Jest sporo biologicznych aspektow psychologii(biologiczne mechanizmy zachowania, psychologia pamięci, wiele fakultetow dotyczących mozgu i neuropsychologii). Te podstawowe zajecia są bardzo proste i bardzo ogolne. Na UW polowa zajec to fakultety, ktore sami sobie wybieramy, takze od pierwszego roku mozna juz sobie wyznaczyc sciezke edukacji w okreslonym kierunku. Co do przyszlej pracy i mozliwosci zatrudnienia, to wcale nie jest tak rozowo jak ci sie wydaje. Zarobki są dosc marne w wiekszosci przypadkow.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 20:01:21

Cytat
moose
Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

ekstra, to może humanistów najlepiej ustawić pod ścianą i odstrzelić, będzie się "ścisłowcom" lepiej żyło. ma na siłę uczyć się ścisłych przedmiotów, iść na studia, których nie zrozumie i mieć potem pracę, którą znienawidzi?

powiem Ci szczerze, że też się zastanawiam nad psychologią, ale nie jest to jedyna alternatywa. poobserwuję sobie wątek. ;)

Chcę mieć pracę, którą będę wykonywała z przyjemnością, a nie chodziła do niej każdego dnia, "bo muszę".
No cóż, psycholog więzienny jest niebezpiecznym zawodem i niewielu ludzi się na niego decyduje, ale mnie on nie interesuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 20:01 przez naszczescie.

Kierunek studiów- psychologia?

31 sie 2011 - 20:15:17

Pracy psychologa w wiezieniu niebezpieczną bym nie nazwala. To nie USA, nie mamy wiezien w ktorych siedzą sami seryjni mordercy. W wiekszosci to po prostu zlodzieje, piraci drogowi, czasem pedofile czy gwalciciele - ale tym ostatnim bardziej potrzebny jest seksuolog sądowy niz psycholog. Prace psychologa sadowego nazwalabym raczej nieprzyjemną, bo juz latajaca wkolo sperma na widok kobiety-psychologa jest dosc powszechna.

Kierunek studiów- psychologia?

12 wrz 2011 - 00:48:03

Cytat
mtg91
Nie polecam psychologii bo będziesz kolejnym bezrobotnym humanistą.

Hmmm, jestem psychologiem i mam za dużo propozycji pracy. Może rzeczywiście ciężko o jeden cały etat w jednym miejscu za dobre pieniądze ale można pracować w paru miejscach co wiąże się z satysfakcjonującymi zarobkami. Jestem bardzo zadowolona z wykonywanego zawodu i nie mogę narzekać na brak pracy i małą pensję. Z pewnością to bardzo rozwojowa praca która wymaga ciągłego dokształcania i wielu kosztownych szkoleń. Myślę, że to zawód dla ludzi którzy mają powołanie. Jeśli coś się robi zgodnie z własnymi zainteresowaniami, z dużym zaangażowaniem i przyjemnością - kasa sama przychodzi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Witaj szkoło