Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 10:54:29

Dziewczyny!
Nadal nie mogę się zdecydować co wybrać. Jestem szczęśliwa, że mogę się uczyć na jednym z tych kierunków, bo od dawna interesuję się rzeczami wiązanymi z tymi kierunkami. Jednak nie wiem co jest bardziej przyszłościowe. Może Wy coś mi doradzicie ?
Filologia angielska- studia zaoczne
Technik usług kosmetycznych- szkoła policealna
Technik farmaceutyczny- szkoła policealna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:55 przez andziandzia.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:15:13

Cytat
andziandzia
Dziewczyny!
Nadal nie mogę się zdecydować co wybrać. Jestem szczęśliwa, że mogę się uczyć na jednym z tych kierunków, bo od dawna interesuję się rzeczami wiązanymi z tymi kierunkami. Jednak nie wiem co jest bardziej przyszłościowe. Może Wy coś mi doradzicie ?
Filologia angielska- studia zaoczne
Technik usług kosmetycznych- szkoła policealna
Technik farmaceutyczny- szkoła policealna

Koleżanka z akademika studiuje filologię angielską zaocznie i wiem, że poziom nie jest zły, bo nie zdała w ostatniej sesji PNJA, będąc naprawdę dobrą z angielskiego. Ale jednak angielskiego lepiej nauczyć się na kursie, chyba że chcesz zgłębiać wiedzę na temat Anglii lub bardzo być nauczycielem angielskiego. Ja bym wybrała jednak farmację. A nie da rady tego połączyć? Technika farmaceutycznego w trybie dziennym i filologię angielską?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 11:37 przez Dunphy.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:17:54

jak już to filologia z tego co wymieniałaś, po tym przynajmniej masz studia
drugie w kolejności to ta farmacja, ale samo policealne pracy w tym zawodzi ci nie da
to trzecie - na pęczki tego

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:19:27

studiuję filologię angielską i było naprawde super dopóki nie pisałam egzaminu PNJA tak jak pisała szafowiczka wyżej:( tez nie zdałąm i 3 września poprawka mozesz byc bardzo dobra ale są niektóre rzeczy których nie wykujesz tylko musisz zrozumieć i na tym poległam ale jesli czujesz sie na siłach to naprawde polecam.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:19:41

Cytat
Dunphy
Cytat
andziandzia
Dziewczyny!
Nadal nie mogę się zdecydować co wybrać. Jestem szczęśliwa, że mogę się uczyć na jednym z tych kierunków, bo od dawna interesuję się rzeczami wiązanymi z tymi kierunkami. Jednak nie wiem co jest bardziej przyszłościowe. Może Wy coś mi doradzicie ?
Filologia angielska- studia zaoczne
Technik usług kosmetycznych- szkoła policealna
Technik farmaceutyczny- szkoła policealna

Koleżanka z akademika studiuje filologię angielską zaocznie i wiem, że poziom nie jest zły, bo nie zdała w ostatniej sesji PNJF, będąc naprawdę dobrą z angielskiego. Ale jednak angielskiego lepiej nauczyć się na kursie, chyba że chcesz zgłębiać wiedzę na temat Anglii lub bardzo być nauczycielem angielskiego. Ja bym wybrała jednak farmację. A nie da rady tego połączyć? Technika farmaceutycznego w trybie dziennym i filologię angielską?

Niestety nie- zajęcia będą kolidowały ze sobą. W piątki musiałabym się rozdwoić.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:20:11

ja ide do policealnej na kosmetyke
Tobie nie podpowiem bo sama musisz zdecydować w czym czujesz się najlepiej

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:20:24

idz na farmacje;)

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:20:40

idź na filologie, moja siostra to skończyła i teraz ma świetną prace.
no i zawsze będziesz miała wyższe wykształcenie

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:21:02

Cytat
matylda_jasmin
jak już to filologia z tego co wymieniałaś, po tym przynajmniej masz studia
drugie w kolejności to ta farmacja, ale samo policealne pracy w tym zawodzi ci nie da
to trzecie - na pęczki tego

W dużych miastach widziałam sporo w aptekach z tytułem tech. farm.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:22:24

Cytat
19magdzi89
idz na farmacje;)

farmacja a technik farmaceutyczny to dwie różne sprawy. po farmacji może pracować w firmach kosmetycznych/ farmaceutycznych, robić leki, kosmetyki, jest mnóstwo możliwości.
A technik może pracować w aptece i wydawać leki, niezbyt ambitna praca
Cytat
andziandzia
Cytat
matylda_jasmin
jak już to filologia z tego co wymieniałaś, po tym przynajmniej masz studia
drugie w kolejności to ta farmacja, ale samo policealne pracy w tym zawodzi ci nie da
to trzecie - na pęczki tego

W dużych miastach widziałam sporo w aptekach z tytułem tech. farm.

też widziałam i uważam ze praca tragiczna, prawie to samo co na kasie w sklepie tyle że leki podajesz. o robieniu leków/kosmetyków nie ma mowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 11:23 przez rdme.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:23:21

Cytat
rdme
Cytat
19magdzi89
idz na farmacje;)

farmacja a technik farmaceutyczny to dwie różne sprawy. po farmacji może pracować w firmach kosmetycznych/ farmaceutycznych, robić leki, kosmetyki, jest mnóstwo możliwości.
A technik może pracować w aptece i wydawać leki, niezbyt ambitna praca

Może robić leki.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:28:22

Cytat
andziandzia
Cytat
rdme
Cytat
19magdzi89
idz na farmacje;)

farmacja a technik farmaceutyczny to dwie różne sprawy. po farmacji może pracować w firmach kosmetycznych/ farmaceutycznych, robić leki, kosmetyki, jest mnóstwo możliwości.
A technik może pracować w aptece i wydawać leki, niezbyt ambitna praca

Może robić leki.

po pierwsze oficjalnie może robić ale z wyłączeniem pewnych substancji co od razy go dyskwalifikuje.
po drugie większość kierowników aptek nie chce dopuszczać techników do wyrobów leków, gdyż są oni po prostu za mało kompetentni, nie oszukujmy sie 5 letnie studia a szkoła policealna to są dwa światy

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:36:51

Cytat
rdme
Cytat
andziandzia
Cytat
rdme
Cytat
19magdzi89
idz na farmacje;)

farmacja a technik farmaceutyczny to dwie różne sprawy. po farmacji może pracować w firmach kosmetycznych/ farmaceutycznych, robić leki, kosmetyki, jest mnóstwo możliwości.
A technik może pracować w aptece i wydawać leki, niezbyt ambitna praca

Może robić leki.

po pierwsze oficjalnie może robić ale z wyłączeniem pewnych substancji co od razy go dyskwalifikuje.
po drugie większość kierowników aptek nie chce dopuszczać techników do wyrobów leków, gdyż są oni po prostu za mało kompetentni, nie oszukujmy sie 5 letnie studia a szkoła policealna to są dwa światy

No już nie musisz mi bardziej uświadamiać, że do takich szkół idą tylko tacy ludzie, którym się na maturze nie powiodło i których nie chcą już nigdzie indziej. Chociaż ja do takich nie należę.
Przecież rozumiem, że jest różnica między studiami a szkołą policealną. Mam znajomą, którą prowadzi własną aptekę i wszystko mi wyjaśniła na ten temat.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:39:36

Ale to tylko w piątki by Ci kolidowało. Wszystko da się pogodzić, ja też studiuję dwa kierunki dziennie i teraz biorę policealną. Na Twoim miejscu bym tak zrobiła.

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy

29 sie 2011 - 11:43:37

ja jestem na techniku usług kosmetycznych, ale na Twoim miejscu wybrałabym filologie angielską - wydaje mi sie, że łatwiej będzie prace znaleźć no i lepsze zarobki ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studia w NY