Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:13:43

Witam wszystkich:)
Mam do Was ogromną prośbę, od października zaczynam studia zaoczne na kierunku administracja. Byłabym Wam wdzięczna gdybyście opowiedziały jak to jest dokładnie z tymi studiami, bo szczerze mówiąc na dzień dzisiejszy jest to dla mnie czarna magia, a nie mam się kogo zapytac. Wiem że to może dla Was wydawac się śmieszne, ale skoro jeszcze nie studiowałam i nie przekonałam się na własnej skórze jak to jest to chyba jest normalne, że chcę się dowiedziec to i owo;)
Piszcie wszystko co powinnam wiedziec, najbardziej interesuje mnie to jak to jest w pierwszy dzien, jak wyglądają wykłady, kiedy są te wszystkie egzaminy itp.
Z góry bardzo dziękuję, a osoby które chcą pisac wredne komentarze, proszę o powstrzymanie:)

niezweryfikowana
Posty: 1.835
Ostrzeżenia: 3/5

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:15:58

też w tym roku zaczynam i chętnie dowiem się jak to wszystko wygląda :)

i co to są tzw. LABORATORIA?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:18 przez pomranczowyogrod.

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:20:11

u mnie na pierwszych zajęciach z reguły wykładowca czy ćwiczeniowiec się przedstawia, mówi co i jak, jak wygląda zaliczenie, ile kolokwiów itp i do widzenia :) ale ja studiuję dziennie więc mam więcej godzin także mogą tak robić jak jest na zaocznych nie wiem :)

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:20:20

Ja w pierszy dzień miałam obowiazkowe wykłady, tam nas nieco wprowadzili :) każdy był podzielony na grupy i miał podane sale do kótrych ma pójść. Ja na zajęcia rejestrowałam się przez system USOS (komputerowy, walka o miejsca na zajęciach, trzeba szybko klikać, ale można wybrać zajęcia dodatkowe spoza kanonu). Niektóre uczelnie mają plan narzucony z góry.
Ćwiczenia są obowiazkowe, wykłady raczej nie ;) Ja nie na wsyzstkie chodzę, trzeba wyczuć, ale przynam że poprawki zdarzyły mi się tylko z przedmiotów, z których nie uczęszczałam na wykłady.
Egzaminy są 2 razy w roku szkolnym, przed feriami i przed wakacjami :) Sesja poprawkowa w zimie jest od razu, a letnia- we wrześniu. Na UJ jest tak, że jeśli nie zdasz egzaminu i poprawki, płacisz po 50 zł za każdy punkt ECTS (każdy przedmiot ma kilka takich punktów, te co mają najwiecej są z reguły najważniejsze- plus trzeba wyrobić odpowiednią ilość takich punktów na semestr) i możesz przepisać przedmiot na przyszły rok.
Coś jeszcze chcesz wiedzieć?:)

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:21:02

Hmm.. jeśli chodzi o pierwszy dzień, to nie wiem jak wygląda inauguracja, bo mnie na szczęście starsi studenci ostrzegli, żebym nie szła na to przynudzanie :)
Co do organizacji roku, to na co dzień masz ćwiczenia (laborki lub konwersatoria), na których musisz być i się udzielać. Co do wykładów, to zazwyczaj są nieobowiązkowe (ale to zależy od fanaberii wykładowcy. na pewno Wam powie, na jakiej zasadzie będą zaliczenia i czy puszcza listy na zajęciach). Wykłady obowiązkowe zazwyczaj są nudne i kończą się rozwiązywaniem sudoku, tudzież krzyżówek ;]
Poza tym - radze korzystać z życia studenckiego i nie zapierać się przed imprezami, bo klimat na nich jest całkiem inny, niż normalnych dyskotek.. wszyscy są fajnie i pozytywnie nastawieni na zabawę ;)
Nie wiem co jeszcze mogłoby Cię interesować.. jeśli chodzi o zaliczenia, to w roku akademickim masz kolokwia (sprawdziany), a w czasie sesji (po każdym semestrze) - egzaminy, z kilku przedmiotów. Resztę zaliczasz na zasadach określonych przez wykładowców.
Spokojnie, wszystko Wam wyjaśnią w pierwszym tygodniu! ;)
Powodzenia!

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:21:15

Ja studiuję administrację zaocznie.
na początku u nas było rozpoczęcie roku.Uczeni pogadali sobie chwilę, odśpiewaliśmy hymn studencki i hop siup do domu.
Masz ćwiczenia i wykłady. my dodatkowo musimy chodzić na przedmioty fakultatywne.
Na ćwiczeniach musisz być a na wykładach nie, chyba że profesor tego wymaga.
Na wykładach uczeni sobie prowadzą wykład a Ty robisz co chcesz gadasz, śpisz, rysujesz, albo co gorsza robisz notatki i uczysz się (hahahah). ale tak serio na wykładach nikt się Tobą osobiście nie będzie interesował.oni robią swoje Ty robisz swoje.Natomiast na ćwiczeniach masz tzw.integrację, czyli zadania grupowe, pytania i odpowiedzi no po-prostu różnego typu zadania Ci zadają.

jak coś jeszcze Cię interesuje to pisz :)

aha ćwiczenia są zaliczane na bieżąco, przedmioty z wykładów na sesji.Będziecie ustalać te terminy.Ale przeważnie sesja to styczeń a później czerwiec i wtedy masz co robić.Wycinasz ściągi, na szybko załatwiasz notatki :)itd:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:25 przez oAgnieszkAo.

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:30:52

Cytat
madlina
Hmm.. jeśli chodzi o pierwszy dzień, to nie wiem jak wygląda inauguracja, bo mnie na szczęście starsi studenci ostrzegli, żebym nie szła na to przynudzanie :)
Co do organizacji roku, to na co dzień masz ćwiczenia (laborki lub konwersatoria), na których musisz być i się udzielać. Co do wykładów, to zazwyczaj są nieobowiązkowe (ale to zależy od fanaberii wykładowcy. na pewno Wam powie, na jakiej zasadzie będą zaliczenia i czy puszcza listy na zajęciach). Wykłady obowiązkowe zazwyczaj są nudne i kończą się rozwiązywaniem sudoku, tudzież krzyżówek ;]
Poza tym - radze korzystać z życia studenckiego i nie zapierać się przed imprezami, bo klimat na nich jest całkiem inny, niż normalnych dyskotek.. wszyscy są fajnie i pozytywnie nastawieni na zabawę ;)
Nie wiem co jeszcze mogłoby Cię interesować.. jeśli chodzi o zaliczenia, to w roku akademickim masz kolokwia (sprawdziany), a w czasie sesji (po każdym semestrze) - egzaminy, z kilku przedmiotów. Resztę zaliczasz na zasadach określonych przez wykładowców.
Spokojnie, wszystko Wam wyjaśnią w pierwszym tygodniu! ;)
Powodzenia!
A co studiujesz, ze masz takie fajne podejscie?:D

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:31:37

Ja bym sugerowała, żeby dzienni nie opowiadali o swoich studiach, bo studia zaoczne wyglądają nieco inaczej.

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:34:12

Aha jeszcze chciałabym wiedziec jak to jest pomocami dydaktycznymi, czy właściwie są potrzebne jakieś książki na tych zajęciach?
Dziękuję Wam bardzo za tak obszerne wypowiedzi jesteście super:*

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:36:30

Cytat
pomranczowyogrod
też w tym roku zaczynam i chętnie dowiem się jak to wszystko wygląda :)

i co to są tzw. LABORATORIA?

u mnie na studiach ( na jednym z kierunków, który skończyłam) laboratoria to były dosłownie zajęcia w laboratorium tzn biologiczne, chemiczne itp, bardzo milo wspominam te zajecia: eksperymenty itp :)
z kolei moj facet też miał laboratoria ale u niego to byly laboratoria typu: laboratorium wysokich napiec, laboratorium komputerowe itp :)

wiec zalezy od kierunku :)

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:37:51

Książek nie ma co kupować, jeśli Ci potrzebny jakiś fragment idziesz na ksero i tyle albo wypożyczasz sobie na zajęcia :) chyba, że np na języki jakieś ćwiczenia czy coś no to wiadomo trzeba mieć. ale języki to każda uczelnia ma akurat jak jej się podoba więc możesz nawet nie mieć ich na pierwszym roku :)

a dzienne to się różnią ilością godzin od zaocznych i tyle na ten temat.
uczysz się prawie tego samego na tym i na tym.

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:41:09

Jeżeli studiujesz administrację we Wrocławiu obawiaj się Krwawej Baśki :D

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:45:41

wybiaram się na administrację na GWSH w Katowicach

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 10:51:51

Ćwiczenia są obowiązkowe a wykłady nie, na administracji jednak nie ma zbytnio dużej różnicy między wykładami a ćwiczeniami, czasami sama nie wiedziałam na czym akurat jestem:P na administracji laboratoria to np. zajęcia w sali informatycznej tj. z komputerem. Co do egzaminow to są dwa razy w roku, wszystko Ci powiedzą więc się nie martw:)
co do inauguracji to byłam tylko na pierwszym roku więcej nie zamierzam bo to jest okrutnie nudne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-29 10:53 przez kacha64.

studia jak to dokładnie wygląda

29 sie 2011 - 11:11:05

GWSH? To niczym się nie martw. Banał.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co wybrać? Jaki kierunek? Pomocy