Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:38:00

Napiszę wprost:
po II. roku biotechnologii miałam odbyć 160 godzin praktyk w dowolnie wybranym miejscu związanym z biotechnologią (szeroki wachlarz wyboru).
Załatwiłam praktyki w weterynaryjnej klinice zwierząt (160 godzin) i dodatkowo w prywatnym gabinecie stomatologicznym (160 godzin).
Jako że zaszłam w ciążę zaproponowano mi brak uczestnictwa w praktykach ale udzielenie zaliczenia i pieczątki.
Teraz muszę wypełnić dwa dzienniki praktyk. Wypada mi 20 dni po 8 godz. dziennie (lub 16 dni po 10 godz.) na każdy z tych zakładów.
Moje pytanie:
Jakie czynności mogę wpisywać?
Proszę o pomoc zorientowane osoby i góry przepraszam za kłopot i dziękuję ;)

Kasia.

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:40:24

wyobraż sobie, że byłaś na praktykach i pisz co tam robiłaś :)
a tak serio to część godzin możesz zapełnić tym jak to się zapoznawałaś z kartami pacjentów :)

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:40:29

nie pomoge ale podbijam :D jak czytałam co koleżanka miała wypisane z praktyk a chodziła tyle że na administracje to prawie odziennie wysyłała listy polecene hehehhe :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-25 22:41 przez agniehaa89.

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:42:22

ooo, dobry pomysł z kartami pacjentów. Do tej pory przychodziło mi na myśl tylko zapoznanie z BHP, regulaminem, personelem... ;)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:44:09

ciężka sprawa, bo w sumie nie możesz wpisać, że leczyłaś zwierzęta czy ludzi... nie możesz też raczej pisać, że czyściłaś narzędzia stomatologiczne... po kierunkach prawnych, administracyjnych, ekonomicznych to można było pisać cokolwiek, wnioski, sprawozdania, bazy danych ble ble ble
jesteś na takich studiach więc już mniej więcej powinnaś się orientować co się tam robi... w sumie w takim gabinecie stomatologicznym co mogłaś robić... chyba jedynie prace papierkowe, bo przecież każdy wie, że wiertła nie używałaś ;)
ciężko coś wymyślić...

Cytat
chmmmmm
ooo, dobry pomysł z kartami pacjentów. Do tej pory przychodziło mi na myśl tylko zapoznanie z BHP, regulaminem, personelem... ;)

personel to raczej nie... ale zasady BHP i regulamin obowiązkowo! to musi być w każdym dzienniku praktyk...
bardzo się musisz się przykładać, bo nikt tego nie czyta...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-25 22:45 przez xanthina.

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:44:09

Cytat
chmmmmm
ooo, dobry pomysł z kartami pacjentów. Do tej pory przychodziło mi na myśl tylko zapoznanie z BHP, regulaminem, personelem... ;)
o właśnie to możesz wpisać
możesz jeszcze napisać, że zaznajamiałaś się z zasadami działanie tych dwóch ośrodków (bo jakieś zasady tam pewnie panują) :)

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:44:50

Cytat
xanthina
ciężka sprawa, bo w sumie nie możesz wpisać, że leczyłaś zwierzęta czy ludzi... nie możesz też raczej pisać, że czyściłaś narzędzia stomatologiczne... po kierunkach prawnych, administracyjnych, ekonomicznych to można było pisać cokolwiek, wnioski, sprawozdania, bazy danych ble ble ble
jesteś na takich studiach więc już mniej więcej powinnaś się orientować co się tam robi... w sumie w takim gabinecie stomatologicznym co mogłaś robić... chyba jedynie prace papierkowe, bo przecież każdy wie, że wiertła nie używałaś ;)
ciężko coś wymyślić...
ale może np. napisać, że obserwowała działania lekarzy

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:48:01

obserwowałaś, pomagałaś przy zwierzętach np trzymałaś je, słuchałaś opini lekarza weterynarii ucząc się

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:49:26

nie wiem ale podbjam :)

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:49:33

mogłaś też umawiać pacjentów na konkretne godziny, pilnować grafika

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:50:12

Cytat
kasiurek
ale może np. napisać, że obserwowała działania lekarzy

Ale to raczej "robiła" cały czas. Wiesz o co chodzi... Przecież po to się idzie na praktyki, żeby obserwować co i jak, wykonywać drobne prace etc.Niby, bo jak wyglądają praktyki każdy wie...
Można to rozwinąć, że przyglądała się leczeniu kanałowemu zęba... Tak bardziej szczegółowo, użyć jakichś fachowych terminów itd.
należy także pamiętać, że Twoje praktyki były pod kątem wykonywania czynności związanych z zawodem, którego się uczysz, biotechnologia to raczej nie gadanie z ludźmi, obserwowanie i papierki... u mnie zawsze to podkreślali... np. na praktykach po ekonomii nie możesz napisać, że naprawiałaś komputer, a na praktykach z informatyki, że robiłaś jakieś statystyki ludzi bezrobotnych w regionie... wiecie o co chodzi... oczywiście od czasu do czasu można wspomnieć coś o jakichś papierkowych sprawach, ale tylko od czasu do czasu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-25 22:54 przez xanthina.

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:51:40

Nie mam pojęcia ;P
Wejdź na stronę jakiegoś gabinetu weterynaryjnego i zobacz jakie robią zabiegi ;P Albo podpytaj znajomych jakie zabiegi odbywały ich czworonogi ;) lub spytaj jakiegoś znajomego weterynarza..
Wymyślisz coś hehe ;)

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:51:40

a myślicie, że muszę pisać konkretnie co do godziny czy wystarczy napisać datę, godzinę rozpoczęcia i zakończenia pratktyki danego dnia i ciurkiem kilka czynności jakie "wykonywałam"?
Studiuję 800 km od domu więc nie mogę sobie pozwolić na ewentualne przyjazdy by coś poprawić, wszytsko muszę mieć dopięte na ostatni guzik. Tym bardziej w tym błogosławionym stanie ;)

jesteście kochane serce

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:52:14

Cytat
xanthina
Cytat
kasiurek
ale może np. napisać, że obserwowała działania lekarzy

Ale to raczej "robiła" cały czas. Wiesz o co chodzi... Przecież po to się idzie na praktyki, żeby obserwować co i jak, wykonywać drobne prace etc.Niby, bo jak wyglądają praktyki każdy wie...
Można to rozwinąć, że przyglądała się leczeniu kanałowemu zęba... Tak bardziej szczegółowo, użyć jakichś fachowych terminów itd.
no właśnie o tym myślałam. i jak to napisze to cały dziennik praktyk zapełni :)
Cytat
chmmmmm
a myślicie, że muszę pisać konkretnie co do godziny czy wystarczy napisać datę, godzinę rozpoczęcia i zakończenia pratktyki danego dnia i ciurkiem kilka czynności jakie "wykonywałam"?
Studiuję 800 km od domu więc nie mogę sobie pozwolić na ewentualne przyjazdy by coś poprawić, wszytsko muszę mieć dopięte na ostatni guzik. Tym bardziej w tym błogosławionym stanie ;)

jesteście kochane serce
ja tak robiłam zawsze, że wpisywałam godzine rozpoczęcia i zakończenia a co tam robiłam to był poemat bez konkretnych godzin :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-25 22:53 przez kasiurek.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

jak wypełnić dziennik praktyk?

25 sie 2011 - 22:59:34

to w jaki sposób wpiszesz czynności nie ma znaczenia
ja bym radziła bez godzin... bo przecież nie możesz napisać od 9-10 robiłam to i to, a od 11-13 zajmowałam się papierkami...
praca zazwyczaj wygląda tak, że robisz troszkę tego, przerzucasz się na coś innego, później wracasz do poprzedniej czynności itd. później przerwa, uporządkowanie czegoś, znowu jakaś czynność itd. wszystko bez konkretnych godzin
ja np. miałam godz. rozpoczęcia i wypunktowane co robiłam; jednego dnia było 3 punkty, innego 7...
jeden czy dwa dni możesz pisać porządkowanie kartotek, archiwum itd. - i oprócz tego nic więcej, taka jakby inwentaryzacja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-25 23:01 przez xanthina.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak to jest z placeniem?