Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

ŻAK

26 sie 2011 - 14:41:39

Cytat
gabi_200
a ja będę w tej szkole na fryzjerstwie w Lublinie;)

jest ktoś kto też tam będzie szedł ?:)

Ja idę na technika usług fryzjerskich ale nie do Lublina :)
Ktoś chodził do Żaka na te fryzjerstwo? Ciekawa jestem czy tam dobrze uczą tego wszystkiego i czy warto :)

niezweryfikowana
Posty: 755
Ostrzeżenia: 1/5

ŻAK

26 sie 2011 - 14:43:30

Cytat
Dunphy
Cytat
judka0
Co to w ogóle za ścierwo? Po co Wam taka pseudo szkoła? Myślicie, że pracodawcy nie wiedzą jak wygląda tam "nauka"?

Myślę, że pracodawca patrzy na to, że masz dyplom technika, który uzyskałaś SAMA, a nie w jakiej szkole się uczyłaś żeby go zdobyć.
Jest sytuacja- jestem po technikum ekonomicznym, nie zdałam egzaminu, idę na studia i w trakcie studiów robię tego samego technika w żak-u. I uważasz, że pracodawcę obchodzi że byłam w żak-u? Nawet nie muszę tego wpisywać w cv, bo do policealnej idą osoby po szkole średniej, więc do cv wpisuje się średnią szkołę.
Cytat
anuuszka00
Cytat
judka0
Co to w ogóle za ścierwo? Po co Wam taka pseudo szkoła? Myślicie, że pracodawcy nie wiedzą jak wygląda tam "nauka"?

co byś na moim miejscu zrobiła? gdybyś nie miała zajebistych wyników, na tyle dobrych, żeby dostać się na dobre studia, a nie chcesz płacić za prywatne, w których powiedzmy szczerze tez nauka jest niewiadomo jaka?
zadałam pytanie, nie musisz tu swojego zdania wyrażać, które i tak mnie zbytnio nie interesuje :)

wiesz ale ja tez mówię tak ogółem, no pilnym, systematycznym uczniem nie jestem, to i tak jakoś cudownie się nie uczę, chociaż strasznie sie przykładałam do nauki ;)
Chodzi Ci o zajebiste wyniki z matury? Wiesz co, w tym roku jest się bardzo łatwo dostać na studia dzienne na państwową uczelnię, bo matury poszły kiepsko. Jest jeszcze mnóstwo wolnych miejsc na uczelniach.

ŻAK

26 sie 2011 - 14:44:35

Cytat
kasia_616
Cytat
gabi_200
a ja będę w tej szkole na fryzjerstwie w Lublinie;)

jest ktoś kto też tam będzie szedł ?:)

Ja idę na technika usług fryzjerskich ale nie do Lublina :)
Ktoś chodził do Żaka na te fryzjerstwo? Ciekawa jestem czy tam dobrze uczą tego wszystkiego i czy warto :)

Moja koleżanka jest tam już rok i jest bardzo zadowolona ;)) bardzo dużo nauczyła się przez ten rok i bardzo duzo jest zajęć praktycznych ;) nawet więcej niż teorii co bardzo mnie cieszy ;))
Mówiła, że nie żałuje i to własnie Ona mi tą szkołę poleciała ;)

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

ŻAK

26 sie 2011 - 14:50:32

Cytat
gabi_200
Cytat
kasia_616
Cytat
gabi_200
a ja będę w tej szkole na fryzjerstwie w Lublinie;)

jest ktoś kto też tam będzie szedł ?:)

Ja idę na technika usług fryzjerskich ale nie do Lublina :)
Ktoś chodził do Żaka na te fryzjerstwo? Ciekawa jestem czy tam dobrze uczą tego wszystkiego i czy warto :)

Moja koleżanka jest tam już rok i jest bardzo zadowolona ;)) bardzo dużo nauczyła się przez ten rok i bardzo duzo jest zajęć praktycznych ;) nawet więcej niż teorii co bardzo mnie cieszy ;))
Mówiła, że nie żałuje i to własnie Ona mi tą szkołę poleciała ;)

O to super :) myslałam nawet o otworzeniu własnej działalności bo po tym Techniku jest właśnie taka możliwość, i właśnie chciała bym dużo się nauczyć tego wszystkiego bo narazie to niewiele umiem :) A jak to wygląda, czy po skończeniu tej szkoły od razu otrzymuje się dyplom Technika czy może są na końcu egzaminy żeby to zdać?

ŻAK

26 sie 2011 - 14:50:36

Cytat
meow-meow
Cytat
natlia92
Nie będę owijać w bawełnę bo jest taka sprawa… Od października wybieram się na prywatne studia i chciałam trochę odciążyć rodziców. Zostałam przyjęta do szkoły policealnej ŻAK jako tzw. „mobilny sekretarz”. Moim zadaniem się polecenie tej szkoły ludziom, znajomym, oni się tam zapisują a przy zapisie mówią, że to ja ich jako tak „przysłałam”. Od każdego ucznia dostaję pieniądze, niedużo, ale jednak. Skoro dostałam szansę chcę ją wykorzystać. Zapisanie się tam nie ma żadnych konsekwencji. Nie trzeba płacić, nawet chodzić na zajęcia. Dla szkoły ważne jest to jaka liczba osób się tam zapisała, potem widnieje to w rankingach, oni też za każdą zapisana osobę dostają pieniądze. Dla nich to nawet lepiej jeśli ktoś nie chodzi na te zajęcia, mają mniej roboty.  Wiem, że pewnie nikt specjalnie nie Pojdzie zapisać się tam, żeby mi pomóc, ale prośba jest do osób które mają zamiar. Jeśli chcecie to zrobić to po prostu powiedzcie, że ja was poleciłam. Piszcie do mnie wiadomość to powiem Wam, jak się nazywam, to wystarczy. Z góry dziękuję. 
A wilczego biletu sie nie dostaje?
Jak w ogole nie bede chodzila na zajecia to bede przez caly rok aktywna jako ich uczen? Czy po prostu przez semestr, a potem juz nie?

nic nie dostajesz, jesteś aktywna tylko przez semestr. nie chodzisz na zajęcia to naprawdę lepiej dla nich.

ŻAK

26 sie 2011 - 14:52:08

kasia_616 na koniec jest egzamin;)) no i na każdy semestr też ;)) ale dobrze uczą tam, także myślę że nie będzie z tym problemu:))

ŻAK

26 sie 2011 - 14:54:02

a jest moze ktos na administracji lub na agencie celnym ?
jak jest ciężko ? :)

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

ŻAK

26 sie 2011 - 14:58:03

Acha dzięki za informację ;)

ŻAK

26 sie 2011 - 15:10:05

JA od tego roku idę do Oświęcimia do Żaka na studium kosmetyczne :) i pierwsze slysze o ksiazkach :)

ŻAK

26 sie 2011 - 23:26:15

Ok. Technik usług kosmetycznych jest bezpłatny ale powiedzcie czy egzaminy które tam będą są płatne?

ŻAK

27 sie 2011 - 00:04:19

Cytat
kasia_616
O to super :) myslałam nawet o otworzeniu własnej działalności bo po tym Techniku jest właśnie taka możliwość, i właśnie chciała bym dużo się nauczyć tego wszystkiego bo narazie to niewiele umiem :) A jak to wygląda, czy po skończeniu tej szkoły od razu otrzymuje się dyplom Technika czy może są na końcu egzaminy żeby to zdać?

Haha, gdyby dawali technika za samo skończenie szkoły to super opcją byłaby zawodówka, a potem dwa lata w jakiejś byle jakiej policealnej i zdobycie technika. To tak jakbyś chciała maturę za samo przejście ogólniaka. Dlatego ja zawsze powtarzam, że WSZYSTKO zależy od słuchacza, bo egzamin zawodowy jest PAŃSTWOWY, więc to w jego gestii jest czy go zda. I egzamin nie jest na takim poziomie jak te semestralne. Dla mnie matura czy sesja to był pikuś przy zawodowym.

Czasem warto poczytać i pooglądać stare egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe (są w internecie), bo szczytem głupoty jest pójście do technikum i zmarnowania roku przez niezdanie egzaminu. Albo pójście do policealnej i wylądowanie z palcem w nocniku również przez niezdanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 00:06 przez Dunphy.

niezweryfikowana
Posty: 187
Ostrzeżenia: 1/5

ŻAK

27 sie 2011 - 11:50:10

Cytat
zazdrosnicaa
Ok. Technik usług kosmetycznych jest bezpłatny ale powiedzcie czy egzaminy które tam będą są płatne?

Też chciała bym to wiedzieć...

ŻAK

27 sie 2011 - 12:19:57

No właśnie wszyscy mówią że nauka za darmo. Ja też sie zapisałam na technika usług kosmetycznych i zaczynam od września tylko ciekawi mnie czy materiały potrzebne do zajęć (kosmetyki) muszę mieć we własnym zakresie? Czy egzaminy semestralne są płatne? i oczywiście czy egzamin zawodowy na koniec tez jest płatny? Jak ktoś wie to będę wdzieczna za udzielenie informacji :)

ŻAK

27 sie 2011 - 19:54:21

kosmetyki i materialy potrzebne do zajęć takze oferuje Ci szkoła :))

ŻAK

27 sie 2011 - 19:58:58

Cytat
anuuszka00
Cytat
judka0
Co to w ogóle za ścierwo? Po co Wam taka pseudo szkoła? Myślicie, że pracodawcy nie wiedzą jak wygląda tam "nauka"?

co byś na moim miejscu zrobiła? gdybyś nie miała zajebistych wyników, na tyle dobrych, żeby dostać się na dobre studia, a nie chcesz płacić za prywatne, w których powiedzmy szczerze tez nauka jest niewiadomo jaka?
zadałam pytanie, nie musisz tu swojego zdania wyrażać, które i tak mnie zbytnio nie interesuje :)


poprawic mature??

a jednak studia to studia....magister to magister (nie wazne jaka szkola)

a po takim żaku to se dopiero mozesz tyłek podetrzec jak chcesz...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Który piórnik wybrać ?