Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 21:27:11

andziandzia między innymi moja siostra skończyła tam Technika usług kosmetycznych i bez problemu mogła podjąć pracę u kobiety, u której miała praktyki ;) ale wyjechała z chłopakiem do Niemiec [w trakcie nauki także tam mieszkała i pracowała] ;)

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 21:34:17

Była zadowolona? A jak z kadrą nauczycielską ?
Słyszałam, że ludzie po takiej szkole często mają trudności ze znalezieniem pracy. Już teraz sama nie wiem, czy to dobra decyzja....

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 21:52:42

Zadowolona była, jedyny minus to taki, że czasem w 'ostatniej chwili' zmieniał się im plan [chodziła zaocznie], więc czasem się okazało, że przyjechała do Polski, a zajęć nie było [były przesunięte na następny tydzień] lub były tylko w niedzielę.. Nauczyciele jak to nauczyciele - w różnych szkołach zdarzają się różni, ale na nikogo nie narzekała, nawet często mówili jakieś ciekawostki o kosmetykach [tak od siebie, poza zakresem materiału] ;)

Teraz wszędzie jest problem z pracą [wiem po sobie], ale jeśli będziesz dobrze wykonywać swoją pracę to nie powinnaś mieć problemu ;)

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 22:22:42

Mnie najbardziej denerwuje jak dostaje się wszystko z łaską. Chodziłam do takiej szkoły, w której uczeń i jego dobro było na ostatnim miejscu a wyniki na pierwszym. Nauczycieli nie obchodziło nic poza wynikami. No bo przecież co z tego, że będziemy siedzieć po nocach nad książkami. Liczy się ranking i poznawalność matur. Nic nam nie dawali, a chcieli maksimum. Mam nadzieję, że tak tam nie ma. Zazwyczaj szkoły prywatne starają się utrzymać ucznia, bo płaci. Jakie te nasze szkolnictwo głupie.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 22:26:00

andziandzia niestety na nauczycieli idą różni ludzie i nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.. ;/ Sama nie wiem kto mi 'przypadnie', ale mam nadzieję, że nikt kto będzie prowadził zajęcia tylko dlatego, że mu za to płacą..a takich nie brakuje ;/

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 22:31:44

No niestety tak jest często. Czasem słyszałam jak nauczyciele u mnie w szkole mówili uczniom, lepiej szukaj sobie innej szkoły, po co przychodzisz do takiej szkoły itp. Przecież to można stracić chęć do życia. A dużo nauki jest ?

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 23:10:08

Cytat
andziandzia
A dużo nauki jest ?
Jak wszędzie - jeśli chce się do czegoś dojść trzeba się przyłożyć ;)

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 23:23:45

Wiesz, w niektórych szkołach dużo wymagają a w niektórych mało. Wiem z doświadczenia jak to jest. W jednej rboią wszysko i jeszcze masę rzeczy ponad program a w drugiej nawet całego programu nie realizują.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

16 sie 2011 - 23:29:02

Jednak podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy okresu próbnego w pracy, a nawet praktykach widać kto ile potrafi ;) więc warto się przyłożyć.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

17 sie 2011 - 12:11:30

Ja idę na technika spedytora. Wybiera się ktoś?

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

17 sie 2011 - 15:35:08

Cytat
Dunphy
Ja idę na technika spedytora. Wybiera się ktoś?
Zastanawiałam się trochę, ale w końcu zrezygnowałam :P

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

18 sie 2011 - 10:08:09

Ja będę teraz studiować logistykę na politechnice, więc dobrałam sobie tego spedytora tak na wszelki wypadek. Jestem ciekawa ile będzie dziewczyn w grupie.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

18 sie 2011 - 10:15:21

mój chłopak poszedł na tech.usł.fryz do teb :P . w sumie troche nauki jest,jakieś głupoty,psychologia,pedagogika,chemia,historia fryzjerstwa i pracownia (kręcenie loków różnymi sposobami,malowanie,modelowanie) na 2 roku fryzury dzienne i wieczorowe oraz ścinanie...tylko,że jest na dziennych. w sumie tylko 3 dni w tyg się chodzi...na 2 roku już 2 dni w tyg + pod koniec praktyki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-18 10:17 przez xfunkygirlx.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

18 sie 2011 - 11:09:37

Ja ide na opiekunke dziecieca na tryb dzienny.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

18 sie 2011 - 12:17:48

xfunkygirlx o, dzięki za info ;) W sumie czegoś podobnego się spodziewałam [wiadomo - trzeba mieć podejście do klienta widzieć jakie składniki są na co dobre itd.], zobaczymy jak to będzie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zakupy grupowe