Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

17 wrz 2011 - 00:07:22

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Cytat
Dunphy
Drugą wzięłam logistykę na odczepnego (studiuję ją, więc mi technik z tego niepotrzebny), bo pani w sekretariacie zapewniała że jest duże zainteresowanie moim pierwszym kierunkiem (spedycją) i że raczej ją otworzą. No i raczej się pomyliła.

Ale i tak nie ma tam zbyt dużego i ciekawego wyboru na bezpłatnych, więc przejdę się na pierwsze zajęcia zrobić rozeznanie :)
W razie czego masz jeszcze czas na zmianę, więc możesz zapytać który kierunek na pewno będzie otwarty i wtedy pokombinować ;)
Rekrutacja jest podobno do końca września, więc trochę dziwne, że już stwierdzili, że nie będzie więcej chętnych..

No mnie mówili, że rekrutacja jest do końca sierpnia.

Inny kierunek? Ale jaki? Ja jestem po technikum ekonomicznym, więc "Administracja i finanse", "Technik ekonomista", "Technik prac biurowych", "Technik rachunkowości" odpadają, bo to wszystko po jednych pieniądzach. Zostaje technik medyczny (to ma się nijak do moich studiów), technik budownictwa (to też), technik hotelarstwa (to również), technik organizacji reklamy (ani to). Zostaje technik BHP i technik informatyk. W przedsiębiorstwach transportowych, logistycznych i spedycyjnych (czyli tam, gdzie planuję znaleźć zatrudnienie po studiach) niby potrzebują specjalistów od BHP i informatyków, ale na pewno nie z samym technikiem. A ja chciałam tą spedycję zrobić, bo to mi się pięknie komponuje ze studiami. I klops. Trudno, pójdę na ta logistykę.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 20:26:47

Cytat
Dunphy
Mojego kierunku nie otworzyli!!! Dzisiaj dzwoniłam, jestem wściekła!
Wysłałam do nich 3 maile w ciągu kilku dni...i dziś do mnie zadzwoniła sekretarka, że z mojego też nic nie będzie :( ...szkoda tylko, że wcześniej mnie zapewniała o czymś całkiem odwrotnym..

Teraz to już w ogóle nie wiem na co pójść... chyba na technika usług kosmetycznych, bo reszta mnie niezbyt interesuje.. ;/

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 20:33:36

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Cytat
Dunphy
Mojego kierunku nie otworzyli!!! Dzisiaj dzwoniłam, jestem wściekła!
Wysłałam do nich 3 maile w ciągu kilku dni...i dziś do mnie zadzwoniła sekretarka, że z mojego też nic nie będzie :( ...szkoda tylko, że wcześniej mnie zapewniała o czymś całkiem odwrotnym..

Teraz to już w ogóle nie wiem na co pójść... chyba na technika usług kosmetycznych, bo reszta mnie niezbyt interesuje.. ;/

Do mnie też dzisiaj zadzwoniła. Wzięłam już tego zasra*nego logistyka. Zaczynam 2 października.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 21:23:41

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Cytat
Dunphy
Mojego kierunku nie otworzyli!!! Dzisiaj dzwoniłam, jestem wściekła!
Wysłałam do nich 3 maile w ciągu kilku dni...i dziś do mnie zadzwoniła sekretarka, że z mojego też nic nie będzie :( ...szkoda tylko, że wcześniej mnie zapewniała o czymś całkiem odwrotnym..

Teraz to już w ogóle nie wiem na co pójść... chyba na technika usług kosmetycznych, bo reszta mnie niezbyt interesuje.. ;/

A ten kierunek będzie ? Bo podobno tez mają go nie otworzyć, tak dzisiaj w szkole słyszałam.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 21:27:31

Cytat
andziandzia
Cytat
slonwtrzechtrampkach
Teraz to już w ogóle nie wiem na co pójść... chyba na technika usług kosmetycznych, bo reszta mnie niezbyt interesuje.. ;/
A ten kierunek będzie ? Bo podobno tez mają go nie otworzyć, tak dzisiaj w szkole słyszałam.
Dziś jak dzwoniła do mnie sekretarka to powiedziała, że technik usług kosmetycznych będzie, nawet sama zaproponowała mi ten kierunek ;)

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 21:35:41

polecam kosmetologię.

Sama jestem na 2 semestrze,i jest fajnie.

Szczególnie pracownia kosmetyczna (zależy jak to trafi, jestem w drugiej grupie gdzie są spr z teorii i zaliczenia z praktyki,i dobrze,bo przynajmniej się uczymy,w każdym semestrze jest powtórka z poprzednich,czyli jak w I sem., miałam manicure, to w II będę miała znowu zaliczenie z tego, ale grupa inna niestety nie ma tak jak my,i się byczą,i nie mają zaliczeń z teorii, i robią co chcą zamiast tych praktyk) może ktoś by tak wolał,ale ja się cieszę,że mam tyle godzin praktyk.

W niedzielę,miałyśmy depilację.

To jest fajne dla samej siebie,jak i dla kobiet które planują biznes w tym kierunku.

Wiem,że Żak ma kiepskie opinie,i też nie chciałam iść tam ze względu na opinie,ale poszłam i nie żałuję,bo jest bardzo fajnie.

Na anatomii nie jest zbyt łatwo,bo jest to typowa anatomia jak na farmacji czy medycynie (studiuję farmę, więc mam porównanie) ale nauczyciele są ok,i przedmioty są bardzo ciekawe

Pozdrawiam

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 21:44:15

Osaaa byłam na kursie kosmetyczny, więc coś-nie-coś wiem i potrafię... ale nie wiem czy chcę z tym wiązać przyszłość, dlatego nie wiem jaki teraz mam wybrać kierunek ;/

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 21:51:51

Cytat
slonwtrzechtrampkach
Osaaa byłam na kursie kosmetyczny, więc coś-nie-coś wiem i potrafię... ale nie wiem czy chcę z tym wiązać przyszłość, dlatego nie wiem jaki teraz mam wybrać kierunek ;/

Chodź do mnie, będzie fajnie. Obiecuje niezapomniane atrakcje w postaci opuszczania zajęć :D W tym jestem mistrzem.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

20 wrz 2011 - 22:04:39

Cytat
Dunphy
Cytat
slonwtrzechtrampkach
Osaaa byłam na kursie kosmetyczny, więc coś-nie-coś wiem i potrafię... ale nie wiem czy chcę z tym wiązać przyszłość, dlatego nie wiem jaki teraz mam wybrać kierunek ;/
Chodź do mnie, będzie fajnie. Obiecuje niezapomniane atrakcje w postaci opuszczania zajęć :D W tym jestem mistrzem.
A po co mi logistyk?! :D
Nie, nie, to ma być szkoła, do której będę częściej niż w poprzednich :D :P

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

21 lut 2012 - 16:05:24

Ja wybieram sie na technik farmaceutyczny :)
Super ja tez ide na technika farmaceutycznego,tylko nie wiadomo czy znajda wystarczajaca ilosc kandydatów



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-21 16:10 przez anouk22.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

03 lip 2012 - 14:59:58

Nie wiem idziesz teraz od września, ale jeśli tak to za 0 zł jest tam pakiet, w którym dostaje się tablet z internetem, kurs e-learninowy i konsultacje.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

03 lip 2012 - 15:03:29

mdli mnie jak słyszę o tej szkole kupa straconej kasy nigdy więcej bym tam nie poszła choćby ktoś mi ją zafundował!!!!!fajna jest informatyka z angielskiim czy w odwrotnej kolejności ale kiepska instytucja...oszukali większość mojego roku

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

31 lip 2012 - 14:13:23

Kurcze w TEB jest aż tak źle? Ja wybieram się na technika masażyste a tylko w TEB w Olsztynie oferuja nauke w trybie zaocznym na czym bardzo mi zależy...może ktoś uczył sie tam w tym kierunku i powie jakie ma wrażenia....?
nikt?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-01 17:59 przez Kompasik.

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

14 lip 2013 - 19:53:20

witam chce wybrac sie na technika dentystycznego w teb opole. czy moze mi ktos cos o tym powiedziec? czy ktos chodzi, albo chodzil na to???? warto???

TEB Edukacja Opole - kto, gdzie, jak?

18 sty 2014 - 16:42:16

Cytat
stokrotka170
Cytat
andziandzia
Cytat
stokrotka170
Cytat
andziandzia
Cytat
stokrotka170
po tych szkolach ten problem jest,ze nie masz uprawnien do wykonywania zawodu.
jestem z Opola

Dlaczego ? Przecież zdaje się egzamin państwowy na technika.

no wlasnie...i to jest dziwne..robilam technika masazyste..ucieszona bylam jak diabli do momentu jak na pierwszych zajeciach powidzieli nam,ze owszem salon to ja moge otworzyc ale masowac nie, nie moge tez pracowac w roznych placowkach zwiazanych z masowaniem. Jednym slowem lipa.

Moja znajoma robiła w szkole policealnej technika usług kosmetycznych, ma swój własny salon i wykonuje wszystkie zabiegi.

hm...no to niewiem, mowię co powiedzieli nam. Ja zrezygnowalam bo uznalam,ze jednak szkola policealna to nic ciekawego. moim zdaniem troszke strata czasu, lepiej zrobic sobie kursy jakies.
ale jak wolicie :)
ja w rezultacie poszlam na studia.

Pewnie chodziło o kierunek masażysta, który trwa rok i nie ma po nim egzaminu. Profesja tak wprowadza ludzi w błąd,że zapisują ich na ten roczny kierunek a ludzie myślą,że robią technika masażystę. Ja byłam w Teb Edukacja i pamiętam taką akcję,że na początku roku szkolnego dużo osób z Profesji przeniosło się do naszej grupy technika masażysty w TEBie bo w porę zorientowali się,że ich oszukano.
Po tym rocznym masażu faktycznie nie ma się żadnych uprawnień. Natomiast technik masażysta to państwowy zawód i tych uprawnień nikt nie może podważyć.
W mojej grupie było nawet kilka osób po studiach z fizjoterapii, bo okazuje się,że na studiach w programie jest bardzo mało godzin masażu. A poza tym jak w jakiejś placówce jest etat dla masażysty to nie mogą zatrudnić fizjoterapeuty tylko technika masażystę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gospodarka przestrzenna!!