Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:20:29

Tylko że po roku przerwy i wyjeździe za granicę może Ci się odechcieć wracać i uczyć...

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:24:12

nie mysle zeby to dobry pomysl byl, stracisz rok a potem mozesz zalowac ze nie poszlas na studia, nie masz dobrej pracy itp.

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:27:43

Nawet jeśli wyjedziesz za granicę i już nie będziesz chciała wrócić, to nikt nie powiedział, że to będzie zły wybór. Może tam spełnisz się i będzie to Twoje miejsce na Ziemii. Widzę, że tu pełno jasnowidzów i uczonych. To, że ktoś nie zrobi studiów nie przekreśla go! Nie jest głupszy od tych, co studiują, bo wielu z nich 'prześlizguje się' z roku na rok, a wiedzy brak. Zawsze można połączyć pasję z pracą, każdy ma jakieś umiejętności. Jest wiele różnych rozwiązań, ale studia nie są wcale najlepszym z nich.

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:29:41

ja jestem teraz rok po maturze, ale nie obijam się :) studiów nie planuję na rok 2011, może na przyszły gdyż nie ma czego studiować opłacalnego. Oczywiście gdybym była mózgiem z matmy to bym już teraz siedziała na jakimś uniwerku i na fizyce nie martwiąc się o przyszłość wcale gdyż na tym kierunku praca zawsze była jest i będzie

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:31:47

najlepiej w pedzie nauki zaczac studia, mozesz z nich w kazdej chwili zrezygnowac i zaczac inne..:)

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:39:06

mnie w tym roku czeka matura i już się martwię :)

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:45:27

ja poszłam na studia 2 lata po maturze i w tym roku je skończyłam więc nie prawda że nie chce sięuczyć jak zrobisz sobie przerwę,
wyjazd za granicę to dobry pomysł :)

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 19:59:57

jestem studentka. staram sie nie zdawac wszystkiego tylko dla samego zaliczenia, bo co za pracownik potem bedzie ze mnie? tez taki na przeslizg wszedzie i zaslanianie oczu na moje niedociagniecia? dziewczyny nie robcie prosze tu z kazdego studenta jakiegos obiboka i darmozjada :P
mysle ze rok przerwy dla ludzi z masa planow i checi poznania zycia ale z doza odpowiedzialnosci jest jak najbardziej wskazane, nic na sile z tymi studiami :P
kazdy w pewnym stanie zna juz samego siebie, bedzie w stanie ocenic czy przerwa mu da odetchnac i zrealizowac cele, nabrac doswiadczenia czy tylko rozleniwi do granic nieruszalnosci dalszej nauki :P
powodzenia i tym i tym :P

'GAP YEAR' po maturze?

20 lip 2011 - 20:02:13

Ja zrobiłam ;)

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 13:58:43

anuchapoducha i jesteś zadowolona? ;) Nie żałujesz?

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 14:00:33

ja też robię rok przerwy ale to tylko z powodu oblania matmy !;/

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 14:02:43

noo,potem jest ciężko wrócić..

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 14:04:14

Cytat
imyourenemy666
Myślę że zły, pójdziesz do pracy, poczujesz smak pieniędzy i później nie będzie ci się chciało iśc na studia :P
to prawda mam mase znajomych którzy zdali mature wysoko , zrobili rok przerwy ....i nie zamierzają wracać do szkoły . W sumie też bym nie wróciła dla tego nie zrobie sobie takowego urlopu ;P

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 14:05:38

ja po maturze poszłam na studia, po czym po pierwszym semestrze je rzuciłam:-P potem poszłam na studium (aby miec legitymację) i na trzeci rok poszłam na studia, które rok temu ukonczyłam. jeśli nie wiesz jeszcze co chcesz robić, to po co sie męczyć na siłę (szkoda czasu i kasy o ile to zaoczne) - przyjdzie czas na to będziesz wiedziała jaki kierunek wybrać.
poza tym studia nie gwarantują dobrej pracy. pomyśl nad pracą a na studia przyjdzie czas:-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-23 14:08 przez la_brunette.

'GAP YEAR' po maturze?

23 lip 2011 - 14:07:49

Ja miałam taki GAP YEAR, co prawda nie z własnej woli a z trudnego okresu w mojej rodzinie ale nie żałuje że tak się stało, przez ten rok tylko upewniłam się że chcę studiować ten konkretny kierunek i podjęłam świadomą decyzję, odpoczełam też od nauki i znową siłąruszyłąm na podbój MAGI?STRa :D. Myślę że taki rok to dobra sprawa, na przemyślenie kwestii wyboru sutiów, bo wiadomo ze to decyzja na całe życie a przynajmniej na najbliże 5 lat a ciezko studiowac cos co nie interesuje a też mozna zastanowić isę jakie są szanse na prace po danym kierunku... po drugie można pójśc do pracy, wyjechac za granicę zobaczyć trochę świata i odpocząc od nauki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

farmacja- studiuje ktos?