Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:00:05

Witajcie, ten wątek kieruje do tegorocznych maturzystek ale nie tylko :) Zakładam ten wątek po raz drugi ponieważ jestem bardzo ciekawa Waszych opinii i zależy mi na nich. Co myślicie na temat 'GAP YEAR' czyli roku przerwy po maturze? Myślicie, że to dobry pomysł? Może ktoś zrobił sobie taki rok przerwy i wypowie się na ten temat? Sama zastanawiam się nad tym, ponieważ nie jestem jeszcze pewna co chcę robić w życiu i nie wiem jaki kierunek studiów wybrać. Na razie rozważam wyjazd za granicę. Co o tym myślicie? :)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:03:46

mysle ze to jest bardzo dobry pomsł zwłaszcza jesli nie masz jeszcze pomysłu na to co chceszz robic. wyjazd za granice na pewno da Ci jakis poglad na ten temat i poprawisz jezyk!

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:03:54

ja tak samo nie wiem kurde co chce robić w życiu, jakie studia i w ogole. ale chyba nie zrobie sobie tej przerwy bo szkoda mi roku.. i ta presja rodziców, dziadkow, spoleczenstwa.

zweryfikowana
Posty: 192
Ostrzeżenia: 2/5

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:04:15

tez sie zastanawialam ale to glupi pomysl... bo potem to juz w ogole czlowiek nie bedzie mial zwyczajnie ochoty do nauki ... ja sie zastanawialam ale zrezygnowalam z tego pomysłu

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:05:37

ja na bank robię rok przerwy. Z tym, że ja mam 24 lata i koncze zaocznie liceum ale nie chce isc od razu na studia. Mam małego synka i chce być z nim cały czas, relaksować się a nie w książkach siedzieć. Dałabym radę z dzieciaczkiem też ale po prostu nie chce i nie uważam, że to zły krok :)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:06:10

ja jestem na gap year...hahahahha całkiem nieswiadomie, ii... nie polecaam!!!!

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:06:15

Myślę że zły, pójdziesz do pracy, poczujesz smak pieniędzy i później nie będzie ci się chciało iśc na studia :P

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:06:23

Cytat
paati924
tez sie zastanawialam ale to glupi pomysl... bo potem to juz w ogole czlowiek nie bedzie mial zwyczajnie ochoty do nauki ... ja sie zastanawialam ale zrezygnowalam z tego pomysłu
dokładnie.. a jak jeszcze wchodzi w grę wyjazd za granicę.. to juz raczej nie wrócisz :)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:07:36

Ja co prawda maturę mam za 2 lata ale też się nad tym zastanawiam. Waham się między studiami psychologicznymi a dietetycznymi i nie wiem co wybrać.. Przez ten rok można by trochę popracować,odłożyć co nieco na studia. Marzy mi się wyjazd au pair do Anglii :)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:07:49

ja zrobilam rok przerwy. tylko moja rodzina odwrocila sie do mnie dupą , OH BO TY NIE POSZLAS NA STUDIA ... eh ale to oddzielny temat , i juz wie ze chce robic cos kompletnie innego niz chcialam rok temu ;P

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:08:08

Ja niestety nie wiem na jakie studia się wybrać a mam chłopaka za granicą, do którego mogę się wprowadzić, mam też zapewnioną taką szkółkę angielską w Anglii i się zastanawiam.. jestem osobą ambitną i wiem, że choć nie będzie mi się chciało to wrócę na studia

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:13:04

Ja i wiekszość moich koleżanek robimy rok przerwy idziemy do pracy a potem zobaczymy jak sie nam życie potoczy ;)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:13:05

Ja i wiekszość moich koleżanek robimy rok przerwy idziemy do pracy a potem zobaczymy jak sie nam życie potoczy ;)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:15:41

Ja wybieram studia. Z nauką jest tak, że jeśli się jej uczysz to jest dobrze, ale jak zrobisz sobie przerwę to nie chcę się do niej wracać.
Tym bardziej jeżeli ktoś po maturze postanawia pójść do pracy i po roku wrócić na studia, w 80 % Ci ludzie już nie wracają na uczelnie bo poznali smak pieniądza, nawet jeżeli nie jest to wymarzona płaca i praca to smak pieniądza robi swoje ;)

'GAP YEAR' po maturze?

03 maj 2011 - 17:16:11

Moja koleżanka tak zrobiła :) Pojechała za granicę by trochę zarobić (planowała rok, lecz zeszło jej 2 lata ) po czym wróciła i poszła na studia do Krakowa. Większość moich znajomych również wybrało studia na 1 rok dla spróby, po czym decydowali się czy zostawać czy iść gdzieś indziej. Tak więc jeśli nie jesteś pewna to lepiej zastanów się dokładnie, niż później żałować, że zły kierunek się wybrało. Jednak zachodzi też ryzyko, że po roku nie będzie Ci się chciało iść na studia...bo i takie znam przypadki. Więc rozmyślaj i decyduj. Powodzenia na maturze :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

angielski samoczki,ksiązki do nauki w domu