Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 12:35:02

nie sądziłam, że poproszę Was o pomoc, ale jestem już u kresu wytrzymałości.
macie może jakieś pomysły co mogą symbolizować świnie na tym obrazie?

wiem, że są wśród nas polonistki, więc bardzo liczyłabym na ich pomoc :) z góry dziękuję wszystkim.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 22:52:38

nie mam zielonego pojęcia le napewno znajdzie się jakaś mądra osoba która ci pomoże - a wiem, że tu na szafie takie są :)

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 22:59:06

ja niestety tez nie wiem...mogłaś inaczej wątek nazwać ;) wiecej osob by sie zainteresowalo... np "co znaczy swinia xD"

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:01:19

Nie wiem.. jakieś tam myśli mam, ale nie chcę Ci źle powiedzieć. Więc podbiję :)

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:02:39

Zupełnie wymyślając, stawiam, że może ich jest dużo jak ludzi na świecie, a i tak nic nie rozumieją, że ten gostek sobie gada, żyje swoim życiem, a świnie swoim...? Nic mi za bardzo nie przychodzi do głowy...

zweryfikowana
Posty: 791
Ostrzeżenia: 2/5

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:03:11

mnie się świni kojarzą z motłochem ślepo podążającym za tępym przywódcom ;P

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:03:27

Ja nie mam zielonego pojęcia ;-)

Ostatnio w innym wątku kilka uważało się za pępek świata, jakie to one nie są dobre itp itd ( z polskiego) więc może się do czegoś przydadzą teraz ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-02 23:04 przez djmc14.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:03:34

A czyj to obraz? Może to coś podpowie.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:05:15

Cytat
anjucha
mnie się świni kojarzą z motłochem ślepo podążającym za tępym przywódcom ;P

Noo to też dobre .. !

niezweryfikowana
Posty: 185
Ostrzeżenia: 6/5

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:06:57

Ostatnio przerabiałam to na zajęciach!
To jest ogólnie obrazHieronima Bosha przedstawiajacy syna marnotrawnego (inny tytuł to "Wędrowiec";), ktory bladzi po swiecie i spotyka zapuszczony dom... Świnie na obrazie sa symbolem zła i nieczystości.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:09:17

No właśnie na Boscha mi to wyglądało :)
To teraz możesz kombinować - u Boscha standardowo to, co brzydkie, jest symbolem tego, co złe, warto też zerknąć do jego demonografii, jest najbogatsza w tym okresie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-02 23:14 przez male_p.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:19:49

to nie Bosh - to Bracia Limbourg (Bosha obraz też mam, jest jednak łatwiej go "poprawnie" zinterpretować)
jak macie jakieś swoje wizje to podawajcie- każda interpretacja jest właściwa, jak się to komisji nie spodoba to mają w dzioby :p

ja swoją dedukcją pomyślałam, że te świnie są symbolem ludzi bezbronnych, które nie mają siły na jakiś sprzeciw (bo w obrazie chodzi o to, że Ci ludzie tuczą te świnie, żeby je później zeżreć- no ale nie powiem, że świnia symbolizuje żarcie, bo by mnie wyśmiali ;)

kombinuję już na wszystkie sposoby i ta moja wizja póki co wydaje mi się w miarę logiczna, ale wolałabym posłuchać opinii kogoś, kto się na tym bardziej zna :)

tylko jest taki problem z moją "artystyczną wizją", że taka interpretacja byłaby "słuszna" jakby tych świń nie było widać, bo one wyglądają strasznie, jak potwory. ehhh... w każdym razie dzięki za odpowiedzi :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-02 23:25 przez ilayla.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:31:46

hmmmm... skoro ilustracja pochodzi z Bardzo bogatych godzinek księcia de Berry, trzeba szukać w opracowaniach tego dzieła...

Świnia nigdy nie kojarzyła się dobrze... A do jakiego tematu masz przypisaną tą ilustrację, może pod jakimś konkretnym kątem będzie łatwiej to zinterpretować?

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:35:47

do symboliki świni, więc raczej ciężko coś wywnioskować ;)

tak- malowidło pochodzi z Godzinek, ale WSZYSTKIE inne miesiące (to jest Listopad) są świetnie opisane, a o tym dwa zdania i nic o świniach, a one chyba jednak ważne są.

oj świnia nie zawsze źle się kojarzyła- dlatego właśnie o robię o niej prezentację. tylko ten nieszczęsny obraz mnie dobija.

prezentacja, pomóżcie!

02 maj 2011 - 23:40:21

to jest z Bili motyw , a dokładnie są to opętane świnie przez złego ducha , którego Jezus wypędził z opętanego człowieka , świnie te dostały tego ducha , i wszystkie utonęły w bliskim jeziorze :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JĘZYK POLSKI MATURA 2011 :)