Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

29 minut temu

sprawdzony stomatolog

33 minut temu

sklep detailingowy

57 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 340
Ostrzeżenia: 1/5

KOSMETOLOGIA!

20 paź 2011 - 20:46:09

Jak dla mnie to zawód bez przyszłości... teraz co druga dziewczyna to kosmetyczka ^^
ale wybór zależy do Ciebie :p

KOSMETOLOGIA!

22 paź 2011 - 10:34:34

Ja studiuję na WSIiZ w Rzeszowie kosmetologię ;) Jestem dopiero na 1 roku a już widzę, że będzie bardzo ciężko.. Histologia, anatomia, fizjologia, biofizyka, chemia ogólna, biochemia.. Wykładowcy bardzo wymagający. i mimo, że to prywatna uczelnia bardzo pilnują obecności. Nie ma Cię trzy razy na danych zajęciach i wylatujesz ;) w poprzednim roku podobno dużo osób tak poleciało. i także widzę jak dziewczyny niektóre ode mnie z roku chodzą i widzę, że też albo wylecą za obecności albo za nie dane egzaminy.

Cytat
Black___Orchid
Jak dla mnie to zawód bez przyszłości... teraz co druga dziewczyna to kosmetyczka ^^
ale wybór zależy do Ciebie :p


I tu znów.. ehh... kosmetyczka, a KOSMETOLOG to co innego. ! My w przeciwieństwie do kosmetyczek nie tylko będziemy robiły zabiegi upiększające i pielęgnacyjne, ale będą Nas uczyć robienia kremów i całej reszty ;] stąd duża ilość zajęć związanych z chemią ;] będziemy miały większe możliwości i uprawnienia ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-22 10:37 przez kasienka88888.

KOSMETOLOGIA!

22 paź 2011 - 10:38:43

kierunek jest ciężki, bo kosmetologia to nie tylko kosmetyki, maseczki sratatata musisz się przygotować na naukę o skórze o warstwach skory, ja muszę się uczyć i łacińskich nazw i polskich, wszystkie te lipidy, NNKT itp później jest takie zrycie mózgowe że jak zawsze krem do rąk wybierałam w minutę tak teraz stoję i czytam na opakowaniach wszystkie składniki przez 30 minut. Ale kierunek jest bardzo ciekawy, a dla kogoś kto na prawdę chce się tym zajmować a nie robi tego tylko dla papierka, jest bardzo łatwy bo taką wiedzę przyswaja się z przyjemnością.

Cytat
Black___Orchid
Jak dla mnie to zawód bez przyszłości... teraz co druga dziewczyna to kosmetyczka ^^
ale wybór zależy do Ciebie :p

wyobraź sobie że kosmetolog również zajmuje się chorobami skóry (jako że jest dział dermatologii), czy dietą (dział dietetyki) nie tylko malowaniem paznokci czy nakładaniem maseczki na twarz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-22 10:40 przez zaczarowanaaaa.

KOSMETOLOGIA!

12 lis 2011 - 10:58:34

Potwierdzam co mówi koleżanka wyżej. To nie jest malowanie paznokci i cała reszta. Mamy wiele przedmiotów takich jak: histologia, anatomia, fizjologia, alergologia, genetyka i wiele innych, które wcale proste nie są. Ale kierunek jest bardzo ciekawy i po takich studiach jest duże pole manewru ;)

KOSMETOLOGIA!

13 sie 2012 - 07:38:43

Hmmm... może zastanówcie się, co chcecie w przyszłości robić. Wcale nie jest powiedziane, że kosmetologia będzie dla was dobrym pomysłem, bo macie taką pewność? Jeśli chcecie robić wizaż, paznokcie itp. to może lepiej postawić po prostu na szkolenia? Czy te studia nie są dla Was stratą czasu?

KOSMETOLOGIA!

13 sie 2012 - 07:54:33

witam ja skonczyłam kosmetologie jak narazie licencjat. I szczerze powiem ze nie jest tak zle ale jest jeden minus.jeli chodzi o teorie nie mam zadnych zastrzezen ale praktyka lezy. ja chcąc pracowac musiałam isc dodatkowo jeszcze na kurs i skonczyłam dodatkowo czeladnika, gdyby nie to nikt do pracy by mnie nie przyjął, poniewaz byłam zielona. Moje kolezanki tez dodatkowo pokonczyły studium kosmetyczne. Jesli wybieracie sie ne kosmetologię to bierzcie od razu pod uwage to ze same studia nie wystarczą. ma sie tylko to ze nie jest się kosmetyczką tylko kosmetologiem ale szczerze to kosmetyczka po zwykłym studium wiecej umie niz po kosmetologii. mnie duzo kosztowało studiowanie zaocznie konczenie kursu i jeszcze dodatkowo chodzenie z własnej woli do salonu na przyuczenie i nikt ni za to oczywiscie nie płacil. bez tego by sie nie obeszło. teraz wybieram sie na magisterskie ale tylko dla papierku:P

KOSMETOLOGIA!

13 sie 2012 - 07:57:02

Chciałabym zobaczyć ofertę pracy dla kosmetologa który ma robić kremy albo pomagać w leczeniu chorób skóry. . . Niestety większość po tych studiach trafia jednak do salonów piękności i robi henne, manicure itp

KOSMETOLOGIA!

13 sie 2012 - 07:59:42

no własnie to tez jest problem:)

KOSMETOLOGIA!

21 sie 2012 - 11:24:01

Cytat
mc85
ja kiedys z ciekawosci czytalam o tym kierunku i powiem od siebie ze dla mnie strata czasu. duzo nauki - chemii, biologii, wielka odpowiedzialnosc za zdrowie innego czlowieka a po tych wszystkich trudach zamiast byc naprawde kims waznym i pracowac w jakims laboratorium odkrywajac lekarstwa na ciezkie choroby jest sie zwykla kosmetyczka :/ nie dosc ze teraz ich pelno to jeszcze wchodza takie nowosci ze co druga kobieta robi sobie sama zabiegi w domu bo szkoda pieniedzy na wizyte u kosmetyczki.
sama nazwa KOSMETOLOGIA kojarzy mi sie z jakimis zabawami z wyciskanie pryszczy i totalnie malo ambitna profesja - a przeciez wiem ze duzo nauki. WARTO?

Kosmetolog to nie kosmetyczka.
Po studiach praca nie ogranicza sie tylko do salonu kosmetycznego.
Po takich studiach mozna np. pracować w laboratorium przy tworzeniu kosmetyków czy perfum, sprawdzaniu ich czystości biologicznej, co też jest baardzo istotne.

KOSMETOLOGIA!

18 wrz 2018 - 16:53:41

Dziewczyny odkupie materiały do nauki kosmetologii nie starsze niż z 2016. Cena do uzgodnienia. Piszcie prosze ! Pilnie potrzebuje ! Dzięki ❤️

Odkupie materiały do nauki kosmetologii
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-18 16:55 przez Zuzaaussie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pizza hut?