Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

40 minut temu

sprawdzony stomatolog

44 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOSMETOLOGIA!

02 maj 2011 - 11:50:18

Hej, dizewczyny kieruje ten wątek do osób studiujących KOSMETOLOGIĘ, podkreslam chodzi mi o studia a nie studium czy jakąś szkolę policealną. Chodzi mi o Wasze zdanie na temat tego kierunku, czy ciężko, czy ciekawy. Podzielcie się swoimi opiniami, zastanawiam się poważnie nad wyborem właśnie kosmetologii, więc pomóżcie!:) A może znajdzie się już jakaś Pani Kosmetolog o studiach?:)
haloooo?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-02 11:53 przez draged343.

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:19:27

Tez bym się chetnie coś dowiedziała na ten temat. Może ktos juz studiuje na WSPZ w krakowie?

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:25:01

Ja osobiście nie studiowałam ale moja dobra koleżanka tak i powiem że nie była zadowolona ciężki kierunek z tego co mówiła mnóstwo trudnych przedmiotów i z tego co mówiła nie może po licencjacie otworzyć własnego zakładu!
Tam przede wszystkim chemia jest;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-03 13:26 przez Anna1988-1988.

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:26:21

A gdzie studiowała?

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:28:45

w Rzeszowie
ale wydaje mi się że to indywidualna sprawa jeśli macie pociąg do tego chcecie się tym zajmować to warto spróbować bo opinii jest pewnie tyle co ludzi :) a zawsze można po prostu zrezygnować lub zmienić kierunek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-03 13:30 przez Anna1988-1988.

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:30:59

A wiesz moze na jakiej uczelni?
Z ta chemia to wiem, tak samo bilogia. skonczylam wlasnie lo na profilu biol-chem, stad taki kierunek:)
No moze ktos jeszcze cos wie ciekawego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-03 13:51 przez klumunusek.

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:35:34

ja kiedys z ciekawosci czytalam o tym kierunku i powiem od siebie ze dla mnie strata czasu. duzo nauki - chemii, biologii, wielka odpowiedzialnosc za zdrowie innego czlowieka a po tych wszystkich trudach zamiast byc naprawde kims waznym i pracowac w jakims laboratorium odkrywajac lekarstwa na ciezkie choroby jest sie zwykla kosmetyczka :/ nie dosc ze teraz ich pelno to jeszcze wchodza takie nowosci ze co druga kobieta robi sobie sama zabiegi w domu bo szkoda pieniedzy na wizyte u kosmetyczki.
sama nazwa KOSMETOLOGIA kojarzy mi sie z jakimis zabawami z wyciskanie pryszczy i totalnie malo ambitna profesja - a przeciez wiem ze duzo nauki. WARTO?

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:41:19

Ja studiowałam kosmetologię dziennie a zaocznie uczęszczam do studium kosmetycznego.
W zasadzie na studiach jest sama teoria, jak robić płyny, roztwory, mamy rodzaje pipet, pojemników itp itd. Dużo dużo dużo chemii, mniej biologii, fizykoterapia, dermatologia, psychologia ( naprawdę dużo psychologii) i inne a na studium z kolei mam to samo z tym, że teorii jest 2/10 tego co na zajęciach i mam zajęcia praktyczne - pracownia kosmetyczna i chemiczna. Na kosmetycznej wiadomo - henna brwi, depilacja woskiem, masaż twarzy, manicure, pedicure, makijaż, na chemicznej robimy maseczki z ziół itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-03 13:43 przez purplefever.

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:44:23

Na wsiz

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:45:08

Tez podoba mi sie ten kierunek ale niestety- chemia czego nie lubie:)

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:53:13

jak chcesz iść na studia kosmetyczne to najpierw proponuje iść do policealnej, jest 2 lata nauki i już masz jakieś przygotowanie i zawód przede wszystkim, w policealnej o takim kierunku masz głównie nastawienie na praktykę czego na studiach masz bardzo mało. To czego na kosmetologii uczysz się w książce masz w policealnej na pracowni plus dodatkowo teorie. w policealnej też jest dużo nauki sama do takiej chodzę i wiem że też lekko nie jest, ale później idąc po takiej szkole na studia masz już jakieś pojęcie a nie wkuwasz na pamięć wszystko

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:53:36

Lubie i biologie i chemie, podoba mi sie ten kierunek, ale nie wiem jaka uczelnie tez wybrac...

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 13:59:04

Cytat
klumunusek
Lubie i biologie i chemie, podoba mi sie ten kierunek, ale nie wiem jaka uczelnie tez wybrac...

Ja wiele razy słyszałam że podczas poszukiwania pracy pracodawcy zwracają uwagę na ukończoną uczelnie ale moim zdaniem ma to miejsce jedynie w ogromnych zagranicznych firmach w dużych miastach! osobiście nie spotkałam się z tym skończyłam prywatną uczelnię i dostałam pracę w księgowości bez znajomości po prostu się starałam!

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

KOSMETOLOGIA!

03 maj 2011 - 14:05:40

Kochana
a wiec studia z kosmetologii to jedna wielka bzdura
tak naprawde robie to tylko dlatego zeby miec papierek ze mam wyzsze
koncze w tym roku licencjat
studia w olsztynie na OSW wydzial zdrowie publiczne kierunek kosmetologia stosowana
gabinety dop na 3 roku na kazdym zjezdzie 5 godz lezenia albo robienia
na 1 roku tylko cw z masazu i fizykoterapii
a na 2 roku podstawy kosmetologii manicure i pedicure
na 3 roku kazda z nas po razie zrobi jakis zabieg czasami tylko pokazowki bo nie ma czasu
masa zbednych przedmiotow no 30wykladow z zywienia 60godz cw z zywienia
na cholere mi to? nie wiem dietetykiem nie bede a marnujemy czas na ukladanie jadlospisow dla sportowcow zamiast zapierdzielac na gabinetach
no ale szkoly o to nie mozna sadzic bo to wszystko wina naszego kochanego ministerstwa
profesorom sie w dupach tam poprzewracalo
dlatego kochana jesli chcesz byc kosmetyczka czy pana kosmetolog to nic innego jak po studiach gdzie ta teoria i tak mi w glowie nie zostajee to robic studium gdzie zdobedziesz praktyke



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-03 14:10 przez uroczyen20.

KOSMETOLOGIA!

20 paź 2011 - 20:41:37

A co myślicie o studium kosmetycznym>?
Barbary Jaroszewskiej Warszawie
Beaty Mydłowskiej w Warszawie
Centrum Kształcenia Maestra
Co myślicie o tych szkołach>?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezentacja, pomóżcie!