Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

srebrna biżuteria

3 minuty temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY Debata z WOS-u

05 kwi 2011 - 16:47:19

Witam
Mam problem :( Jestem tegoroczną maturzystką wiec "walcze" o każdą ocene... no własnie z WOS-u bym chciała "podnieść" jakoś ocene wiec zgłosiłam sie do debaty na temat : Udział wojsk polskich w Afganistanie i Iraku. Co myślicie na ten temat? Jesteście za? - Czy przeciw?

Co dzięki temu polska zyskuje? a co traci? Czy nasi żołnierze muszą ginąć?

Ja jestem w grupie osób za wycofaniem wojsk polskich z Iraku i Afganistanu więc mam nadzieje że pomożecie mi wymyślić konkretne argumenty...

POMOCY Debata z WOS-u

05 kwi 2011 - 17:17:31

Jeśli chodzi o misję w Iraku to dobiegła ona końca w 2008. Natomiast co do misji w Afganistanie to rozpoczęła się ona kilka lat po przystąpieniu do operacji w Iraku, dzięki czemu żołnierze są bardziej doświadczeni, lepiej wyszkoleni oraz bardziej świadomi tego co może ich spotkać podczas służby. Możesz też wspomnieć chociażby o operacji ,, Orle Pióro" czy o tym co działo się przed afgańskimi wyborami to jest plusem . Negatywem są nieprzyjazne warunki klimatyczne i terenowe, a dużym problemem jest bliskość granicy z Pakistanem, którą ciągle przekraczają rebelianci atakujący wojska . Celem misji jest wypełnianie zobowiązań sojuszniczych. Udział w misjach przynosi naszemu kraju uznanie i szacunek na arenie międzynarodowej a także pozwala na zdobycie dużego doświadczenia naszych żołnierzy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-05 17:19 przez wiolica1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

egzamin gimnazjalny - powtorka