Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:04:23

Dziewczyny, mam pewien problem. Otóż ponad rok temu zapisałam się na Prawo Jazdy. Po dwóch miesiącach skończyłam zajęcia z teorii, a jazdy miałam rozpisane do końca wakacji i po wakacjach planowałam pójść na egzamin państwowy, jednakże przed wakacjami zapisałam się również na kategorię A i przez wakacje oprócz jazd samochodem, jeździłam również motorem. Niestety umawiałam się z jazdy na jazdę i nie zdążyłam zakończyć wszystkich jazd motorem przed końcem sezonu, a chciałam spróbować zdać kategorię A i B w jednym dniu, aby nie płacić podwójnie za wydanie dokumentów. I tak od października nie jeździłam ani samochodem ani motorem. Jako, że rozpoczyna się już powoli sezon na motor, chciałam pójść zdać teorię do ośrodka na kategorię B i przy okazji A oraz zapisać się na dodatkowe jazdy samochodem i wstępnie umówić się na jazdy na motor, ale ostatnio dowiedziałam się, że weszły nowe zasady i tym samym zmieniły się testy, więc moje pytanie brzmi: Czy będę zdawała jeszcze na starych zasadach czy już na nowych? Jeśli na nowych, to gdzie mogę zdobyć nowe podręczniki do nauki? W moim przypadku jest jeszcze taki problem, że nie akceptuję sekretarki tego biura, więc najlepiej będzie, że gdy tylko tam wejdę, to zrobię co mam zrobić i nie będę wdawała się z nią w jakiekolwiek dyskusje, bo jest dla mnie bardzo nie sympatyczna i zawsze próbuje mnie obrazić, a jako, że jest ode mnie o kilka lat starsza, nie wypada mi nic innego, jak tylko potakiwać głową i głupio się uśmiechać, dlatego proszę Was o pomoc.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:10:51

Wiesz co nie wiem co Ci odpisac, bo się na tym nie znam, ale co to znaczy, że sekretarka nie jest sympatyczna i próbuje Cię obrazic? :O Gdyby mi coś głupiego powiedziała, to ja bym odpowiedziała, że to ja jestem klientem i, że jeśli ma do mnie takie podejście, to proszę wezwac kierownika i ja sobie z nim porozmawiam jak zostałam potraktowana. Nie daj po sobie jeździc bo ludzie wejdą Ci na głowe. A to, że jest starsza nic nie oznacza, powinna byc mądrzejsza.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:11:12

ja na twoim miejscu byłabym raczej przygotowana na nowe testy. najlepiej będzie jak jednak pójdziesz do tego biura i tam zapytasz o wszystko.nie dawaj się przy tym obrażać sekretarce, płacą jej za to aby ci pomogła a skoro takie ma podejście do ludzi to powinna zmienić prace. nie mówie, żebyś wdawała się tam w jakieś pyskówki ale można kulturalnie zwrócić uwagę, że jej uwagi pod twoim adresem są nie na miejscu lub nawet donieść do jej zwierzchnika o jej zachowaniu. nie można dawać innym przyzwolenia na obrażanie nas bo ktoś ma taki widzimiś.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:19:51

Cytat
czarnulka_89
(...) Gdyby mi coś głupiego powiedziała, to ja bym odpowiedziała, że to ja jestem klientem i, że jeśli ma do mnie takie podejście, to proszę wezwać kierownika i ja sobie z nim porozmawiam jak zostałam potraktowana. (...)

Cytat
fruittella
(...) Nie dawaj się przy tym obrażać sekretarce, płacą jej za to, aby ci pomogła, a skoro takie ma podejście do ludzi to powinna zmienić prace. (...) donieść do jej zwierzchnika o jej zachowaniu.

Problem w tym, że to rodzinna firma i sekretarką jest żona jednego z instruktorów. Mam wrażenie, że ona zrobiła się taka dla mnie niemiła, odkąd zapisałam się na kategorię A, bo on uczył mnie jeździć. Nie wiem... może jest zazdrosna? Dodam, że ona rozpisuje jazdy na kategorię B i ani razu z nim nie jechałam, więc całkiem możliwe, że mam rację. Tym bardziej, że na lekcjach z teorii sam powiedział, że na pewno z każdym z nas będzie jeździł. A ja jeździłam tylko z jego matką i prawdopodobnie wujkiem, którzy są postrzegani w tym ośrodku jako najostrzejsi instruktorzy (gdy jeździłam z tym panem, to nawet się popłakałam, bo tak na mnie nakrzyczał). Dodam, że sekretarka ma około 25 lat, a instruktor 23 lata, a ja sama 19.

zweryfikowana
Posty: 452
Ostrzeżenia: 3/5

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:24:43

tez mi sie wydaje ze na nowych zasadach pojdzie...

moja kumpela robila Ai B razem, a zdala, b za 2 razem.

no coz, ja mam prawko 3 lata, w grudniu mialam egzamin, jechalam z nastawieniem:jechac, zdac i juz nei wracac do WORD'u w poznaniu ;p i tak tez bylo:)
a wiec powodzenia:))

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:25:48

to rodzinna forma więc możesz dawać się tak poniżać? przestań siedzieć cicho i za przeproszeniem "otwórz gębę"! czy to do instruktora czy sekretarki! przecież nie moga się piłować na ciebie bo mają taki kaprys. przecież to nienormalne. a sekretarka nie jest na tyle starsza abyś musiała jej przytakiwać. jeżeli takie rzeczy dzieją się w tym ośrodku to proponuję to zgłosić do odpowiednich miejsc.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:28:20

Nowe testy. Wiem bo moja mama zdaje na prawko już od 1,5 rok, wcześniej na starych zasadach, a teraz na nowych, więc na stare nie masz co liczyć. Powiem Ci, że jest bardzo niezadowolona.
Nowe testy znajdziesz pewnie w internecie, a jak nie to poszukaj w ośrodkach gdzie robi się kursy. Tam muszą mieć.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:39:15

Cytat
Nela6699
Tez mi się wydaje, że na nowych zasadach pójdzie...

Też mi się tak wydaje. Szkoda, ale mówi się trudno...

Cytat
Crotalia
Nowe testy znajdziesz pewnie w internecie, a jak nie to poszukaj w ośrodkach gdzie robi się kursy. Tam muszą mieć.

A nie wiesz może, czy w Księgarni będę mogła takie testy kupić? Wiem, że w ośrodku, gdzie jestem zapisana dostanę je za darmo, ale jednak nie chcę rozmawiać z tą sekretarką... pewnie powie mi coś głupiego.

Prawo Jazdy - Nowe zasady

07 mar 2011 - 10:44:52

ja też jeszcze nie skonczyłam prawa jazdy,ale z tego co wiem i pytałam będę zdawać na starych bo się zapisałam w tamtym roku a od tego roku kto się zapisze ma nowe zasady chyba,że się mylę,ale mnie tak poinformowano.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

która dziewczyna pomoże?Proszę:)