Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

zakupy internetowe

3 minuty temu

Budowa domu

7 minut temu

Projekt wnętrza

41 minut temu

usługi stomatologiczne

44 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:28:04

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-19 21:43 przez Electrophile.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:29:24

dziewczyny idźcie na to co was interesuje inaczej się zamęczycie. Ja jestem na architekturze wnętrz dlatego, że zawsze o tym marzyła. czasami jest ciężko ale idzie się dalej :). Życzę powodzenia na maturze.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:31:13

Cytat
Anetka1304
A jakie języki najlepiej podszkolić w zawodzie prawniczym?

angielski to niby podstawa, ale trzeba raczej szukac tego czego sie tak prosto nie da znalesc... polecam rosyjski, czeski i przedewszystkim niemiecki! To sa nasi sasiedzi i polskie firmy robia interesy wlasnie tam !!

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:31:54

Ja studiuję geodezję i uważa, że to w miare dobry kierunek, choc niekonieczne dla dziewczyn.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:32:37

nie patrz na to , za piec lat skonczysz studia i pozadany bedzie inny.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:34:09

mam certyfikat z niemieckiego, własnie u mnie jest odwrotnie niemiecki na C1 a angielski do nauczenia ;[

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:43:36

Nie wiem co ludzie mają do tego PRAWA. Niby taki przyszłościowy kierunek bla, bla, bla. Mnie to wprost rozśmiesza. Bez znajomości, nazwiska tak naprawdę jesteś nikim. Najlepiej gdybyś miał w rodzinie prawników, kogoś kto ma kancelarie to ewentualnie może ci coś załatwic w przyszłości. Bez aplikacji też nie ma szans na super pieniądze....
Mam wśród znajomych taka "koleżankę", która uważa się za nie wiadomo jak mądrą, bo przecież studiuje zaocznie prawo. każdy inny kierunek to dla niej coś gorszego... czytając wypowiedzi "Anetki1304" mam wrażenie, że słyszę ją i jej mamę. Ludzie opanujcie się, naprawdę. Spotkałam wielu ludzi, którzy studiują ten kierunek i na całe szczęście są lepiej zorientowani i sami mówią bez ogródek, że te studia są ciężkie jak każde inne, ale wiedzą, że wcale po tym nie będą miec pracy. Przynajmniej znają realia. Nie to co niektórzy... ;/

denerwuje mnie, że jak już ktoś studiuje Prawo to uważa się za lepszego od innych. Skończcie już z tym. Czasy się zmieniły, bo i ludzi przybyło więcej, którzy pchają się do tego zawodu!

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:48:05

a co sadzicie o bezpieczenstwie narodowym albo stosunkach miedzynarodowych?

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:49:51

Cytat
magdad144
Nie wiem co ludzie mają do tego PRAWA. Niby taki przyszłościowy kierunek bla, bla, bla. Mnie to wprost rozśmiesza. Bez znajomości, nazwiska tak naprawdę jesteś nikim. Najlepiej gdybyś miał w rodzinie prawników, kogoś kto ma kancelarie to ewentualnie może ci coś załatwic w przyszłości. Bez aplikacji też nie ma szans na super pieniądze....
Mam wśród znajomych taka "koleżankę", która uważa się za nie wiadomo jak mądrą, bo przecież studiuje zaocznie prawo. każdy inny kierunek to dla niej coś gorszego... czytając wypowiedzi "Anetki1304" mam wrażenie, że słyszę ją i jej mamę. Ludzie opanujcie się, naprawdę. Spotkałam wielu ludzi, którzy studiują ten kierunek i na całe szczęście są lepiej zorientowani i sami mówią bez ogródek, że te studia są ciężkie jak każde inne, ale wiedzą, że wcale po tym nie będą miec pracy. Przynajmniej znają realia. Nie to co niektórzy... ;/

denerwuje mnie, że jak już ktoś studiuje Prawo to uważa się za lepszego od innych. Skończcie już z tym. Czasy się zmieniły, bo i ludzi przybyło więcej, którzy pchają się do tego zawodu!

masz racje !! teraz studiowanie prawa to fajna sprawa, ale kazdy co ten kierunek skonczyl i nie dostal sie na aplikacje - bedzie wiedzial czym one sa tak naprawde. Marzeniem wielu jest zarabianie kasy z adwokactwa, notariatu czy radcy prawnego...ale niestety dla szacuje nawet 75 % to tylko marzenie scietej glowy! Po samym prawie - niestety ciezko dostac dobra robote. Naszczecie mozna troche pokombinowac i podyplomowke dorobic lub jakies kursy , szkolenia z innej branzy i wtedy mozna naprawde fajnie na tym wyjsc.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:52:31

A ja idę na Akademię Muzyczną ;) pieniądze marne ale nie wyobrażam sobie życia bez muzyki ;)

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 17:53:45

Cytat
MONISIA_PH
Cytat
magdad144
Nie wiem co ludzie mają do tego PRAWA. Niby taki przyszłościowy kierunek bla, bla, bla. Mnie to wprost rozśmiesza. Bez znajomości, nazwiska tak naprawdę jesteś nikim. Najlepiej gdybyś miał w rodzinie prawników, kogoś kto ma kancelarie to ewentualnie może ci coś załatwic w przyszłości. Bez aplikacji też nie ma szans na super pieniądze....
Mam wśród znajomych taka "koleżankę", która uważa się za nie wiadomo jak mądrą, bo przecież studiuje zaocznie prawo. każdy inny kierunek to dla niej coś gorszego... czytając wypowiedzi "Anetki1304" mam wrażenie, że słyszę ją i jej mamę. Ludzie opanujcie się, naprawdę. Spotkałam wielu ludzi, którzy studiują ten kierunek i na całe szczęście są lepiej zorientowani i sami mówią bez ogródek, że te studia są ciężkie jak każde inne, ale wiedzą, że wcale po tym nie będą miec pracy. Przynajmniej znają realia. Nie to co niektórzy... ;/

denerwuje mnie, że jak już ktoś studiuje Prawo to uważa się za lepszego od innych. Skończcie już z tym. Czasy się zmieniły, bo i ludzi przybyło więcej, którzy pchają się do tego zawodu!

masz racje !! teraz studiowanie prawa to fajna sprawa, ale kazdy co ten kierunek skonczyl i nie dostal sie na aplikacje - bedzie wiedzial czym one sa tak naprawde. Marzeniem wielu jest zarabianie kasy z adwokactwa, notariatu czy radcy prawnego...ale niestety dla szacuje nawet 75 % to tylko marzenie scietej glowy! Po samym prawie - niestety ciezko dostac dobra robote. Naszczecie mozna troche pokombinowac i podyplomowke dorobic lub jakies kursy , szkolenia z innej branzy i wtedy mozna naprawde fajnie na tym wyjsc.



no dokładnie :). Tak naprawdę w tych czasach to po żadnym kierunku nie masz gwarancji, że dostaniesz pracę. Liczy się szczęscie, pomysł na siebie, kombinacja. Teraz większośc ludzi robi nie jeden, a dwa kierunki, Do tego jakieś podyplomówki itp. Wszystko się zmienia, ciągle rwie do przodu. Kiedyś czymś niesamowitym było to, że ktoś umiał angielski. Teraz to normalne, a za kilka lat sam angielski będzie niczym i każdy będzie umiał przynajmniej dwa jeszcze inne języki.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 18:03:10

po prawie to owszem jestes ustawiona/ustawiony ale tylko wtedy gdy masz znajomości bo niestety na aplikacje cie nigdzie nie przyjma ;) gdyz chleb prawnikom odbierasz.. polecam nauki scisle moze matematyka, fizyka sa to przedmioty na ktore nie ma zbyt wielu chetnych ze wzgledu napewno na poziom :) pozdrawiam

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 19:18:24

dlatego angielski pozostanie angielskim...a trzeba sie uczyc innych !!! stawiam na czeski, rosyjski i niemiecki !

Pierwszego sie ucze, drugiego chcialabym w przyszlosci a trzecim sie biegle posluguje ! To Dziewczyny procentuje!

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 20:27:18

Cytat
Electrophile
Ja studiuję dwa kierunki - administrację i prawo. Z tym, że pierwszą robiłam administrację (pracuję już w zawodzie i nie narzekam) a dodatkowo wzięłam prawo bo po prostu mnie to interesuje. Dla tej księżniczki, która tutaj wyśmiała administrację - jasne, jak studiujesz na jakiejś beznadziejnej prywatnej uczelni to nie łudź się, że pracodawca zainteresuje się Twoim dyplomem z wyższej szkoły <wpisz cokolwiek>. Ja z perspektywy czasu uważam, że administracja jest cięższym kierunkiem niekiedy niż prawo, szczególnie na pierwszych latach.

hmm.... a można wiedzieć gdzie studiujesz i czy oba kierunki w trybie dziennym? Bo to troszkę mało prawdopodobne, żeby ktoś studiował dwa takie kierunki, pracował (w tygodniu? chyba ciężko, biorąc pod uwagę, że zajęcia są praktycznie codziennie - skoro jesteś na dwóch kierunkach) i miał jeszcze czas na cokolwiek innego... Jeśli faktycznie udaje Ci się to pogodzić i wynosić naprawdę dużo ze studiów - podziwiam....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-06 20:28 przez Pudelka.

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 22:46:08

Cytat
sunisshining
Cytat
paulinson
Cytat
sunisshining
Medycyna, filologia, prawo... Ja jestem na kosmetologii i nie narzekam. :) Swoją drogą, kierunek również przyszłościowy.

ooo:) bardzo chciałabym to studiować;p też wydaje mi się że kosm. ma przyszłość..ciekawi mnie jednak jedno- kosmetolog to nie to samo co kosmetyczka prawda? bo bez sensu byłoby meczenie się na studiach jak kosmetyczką można być bez nich...dlatego moje pytanie brzmi- po kosmetologii gdzie konkretnie można pracować?..w jakiś laboratoriach, spa?..

Wiesz...mnie np denerwuje, jak ktoś mówi, że poszłam na 'kosmetyczkę'. Ja poszłam na 'kosmetologa' :) Jest to tak jakby ta sama grupa. Jednak kosmetolog ma wiedzę obszerniejszą i ma pojęcie o rzeczach związanych z kosmetologią nie tylko pod względem praktyki, ale również teorii. Moim zdaniem, jeśli idziesz na takie studia, to po ich ukończeniu możesz nazywać się 'kosmetologiem', a po kursach czy studium - 'kosmetyczką'. Wbrew pozorom nie jest to łatwy kierunek. Trzeba naprawdę dużo się uczyć - i to nie tylko stereotypowego! malowania paznokci. Są tu takie przedmioty jak anatomia, histologia, biochemia, immunologia i mikrobiologia, a nawet biofizyka ( oraz wiele innych ). Zależy też do jakiej szkoły chcesz iść - w każdej jest inny poziom. U mnie na WSF we Wro jest dosyć ciężko.

A gdzie można pracować? W laboratoriach - oczywiście. W spa - jak najbardziej. Jak masz magistra to i wykładać na uczelni możesz. 'Szkoleniowca' też możesz sobie dodatkowo zrobić. Wszelkie salony i zakłady kosmetyczne, odnowy biologiczne itp itd. :)


dzięki za info:) też właśnie slyszlaam ze nauki jest sporo, to wkoncu studia:) zastanawiala mnie jedynie kwestia pracy..czy mam większe mozliwosci niż zwykla kosmetyczka:P
ogolnie kierunek wydaje się ciekawy a jednocześnie przyszlosciowy. mam nadzieje, ze się dostane, w tym roku matura:P:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STUDIA - pilne