Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

SPONSORING

21.06 o 11:53

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:50:00

ja mam znajomego po prawie ,nie podchodził do aplikacji, nie wiem czy ma taki zamiar ,ale później.po studiach pracował w urzędzie i to nie za małe pieniądze,zwolnił się bo dostał jeszcze lepiej płatną pracę w pewnej firmie , mniejsza z tym jakiej , poza tym znam też kobietę ,która 6 razy podchodziła do aplikacji, teraz jest prokuratorem, w tym czasie jak nie miała aplikacji pracowała w jakiejś gazecie prawnej i zarabiała 7tys. a to było jakieś 8 lat temu , znam też dziewczynę ,która nie miała żadnych prawników w rodzinie, a na aplikację dostała się za pierwszym razem, po prostu kuła,kuła ,kuła,bardzo ambitna osoba , ja sama jestem na prawie co prawda zaocznym,ale nie martwię się póki co o pracę , aplikację , mimo ,że mam w rodzinie prawników to na pewno nie będą mi "pomagać "w dostaniu się na aplikację .więc nie zawsze jest tak ciężko po prawie o pracę .

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:51:30

kierunki techniczne, logistyka

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:52:09

Cytat
Niczka90



Co do farmacji- ciągle spotykam się z opinią: `...tyle tyrania tylko po to, żeby zostać sprzedawcą?` no i niestety jest w tym trochę racji.



Oczywiście że trochę w tym racji, ale to nie jest tak że po farmacji musisz koniecznie zostać sprzedawcą. Tylko wiąże się to na pewno ze zrobieniem dalszej specjalizacji i dłuższą nauką ale możliwość pracowania gdzieś indziej poza apteką jest, tylko wymaga nauki. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 09:52 przez kasianakielska.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:55:41

Cytat
malwus17
ja mam znajomego po prawie ,nie podchodził do aplikacji, nie wiem czy ma taki zamiar ,ale później.po studiach pracował w urzędzie i to nie za małe pieniądze,zwolnił się bo dostał jeszcze lepiej płatną pracę w pewnej firmie , mniejsza z tym jakiej , poza tym znam też kobietę ,która 6 razy podchodziła do aplikacji, teraz jest prokuratorem, w tym czasie jak nie miała aplikacji pracowała w jakiejś gazecie prawnej i zarabiała 7tys. a to było jakieś 8 lat temu , znam też dziewczynę ,która nie miała żadnych prawników w rodzinie, a na aplikację dostała się za pierwszym razem, po prostu kuła,kuła ,kuła,bardzo ambitna osoba , ja sama jestem na prawie co prawda zaocznym,ale nie martwię się póki co o pracę , aplikację , mimo ,że mam w rodzinie prawników to na pewno nie będą mi "pomagać "w dostaniu się na aplikację .więc nie zawsze jest tak ciężko po prawie o pracę .

MÓj chłopak jest po prawie i narazie nie aplikował bo wiedział ze mu się nie uda. Nie oszukujmy się nie jest tak kolorowo jak pisza. Prace szukał długo i znalazł w Urzedzie skarbowym, gdy chciał isc do wojska na słuzbe przygotowawcza to w dupie mieli jego prawo interesowało ich to ze nie ma prawka na kat. C.
wiec teraz bedzie sie starał o miejsce w W szkole oficerskiej. tam dla osób po prawie na całą Polske mają tylko 8 miejsc. Podobnie jest przeciez z aplikacjami mówie oczywiscie o prokuratorskiej albo sedziowskiej

zweryfikowana
Posty: 5.698
Ostrzeżenia: 3/5

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:56:48

ja planuje na budownictwo isc, chyba ze sie nie dostane no to na zarzadzanie albo transport..

zweryfikowana
Posty: 426
Ostrzeżenia: 1/5

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 10:02:32

ja studjuje trzeci rok zarzadzanie i inzynieria produkcji w krakowie na UE i jest dosc fajnie. wiedza ktora przekazuja jest z wielu dziedzin m.in ekonomia, zywnosc, mikrobiologia, materialoznastwo, o kosmetykach troszke i wiele innych ciekawych rzeczy.
wg mnie produkowac mozna wszytsko sie kazdy moze znalesc cos dla siebie:)
teraz zaczyna mi sie seminarium i wybranie z jakiej dziedziny prace inzynierska mamy pisac i chyba wybiore cos o kosmetykach:)

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 10:40:32

Ja tam nie polecam kierunków technicznych (bo konkurencja mi niepotrzebna). Faktem pozostaje, że u mnie na 4 roku jednostki NIE pracowały (głównie z lenistwa, albo też ciągnęły dwa kierunki). Teraz jestem 3 lata po studiach, a zapotrzebowanie zarówno na doświadczone, jak i nowe osoby wciąż rośnie (a potencjalne pensje wraz z nim). Ale już w jednym wątku dowiedziałam się że informatyk to nie młoda kobieta ;)

Stosunki międzynarodowe póki co przodują w produkowaniu bezrobotnych (o ten zaszczytny tytuł walczą z filozofią).. to tak a propo ładnie brzmiących nazw kierunków.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 10:45:06

Anglistyka, informatyka. ja jestem na tych studiach mam 2 w 1

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 11:27:58

Cytat
gochka
Nie TYLKO, ale w sumie racja.. OGROMNE zdolności też pomagają, ale naprawdę ogromne. Trzeba jednak w siebie wierzyć, bo z podejściem, że mi się nie uda, bo nie mam znajomości, to nigdy nic nie osiągniemy.

Chyba nie mieszkamy w tym samym kraju:)
Mam znajomą, która skończyła prawo, że tak powiem, z wyróżnieniem, była najlepsza na roku i co z tego?
Nie dostała się na aplikację, bo nie miała żadnych znajomości, za to jej kolega, który ledwo co zdawał z semestru na semestr dostał się, a później zdobył superpracę, BO zarówno jego dziadek jak i ojciec mieli wpływy z racji swojego zawodu. Więc nie mów o zdolnościach, bo w dzisiejszych czasach to gówno znaczy.

Inny przykład? Chłopak po studiach, ratownik medyczny, magister, ukończonych wiele kursów dodatkowych, duża wiedza, praktyka, wygrane konkursy z ratownictwa medycznego nawet zagraniczne- i taka osoba nie ma pracy, ale chłoptaś po studiach, który ledwo trzyma się na nogach na widok krwi dostaje się bez problemu.
I teraz sama odpowiedz sobie na pytanie: BO?

Albo moja mama: dietetyk, wieloletnie doświadczenie, super opinie itd, nie pracuje w zawodzie, BO. Gdziekolwiek nie poszła otwarcie sugerowano jej, że stanowisko jest już obsadzone, ale ogłoszono tak zwany `konkurs`, żeby nikt się nie przyczepił.
Cytat
monich-k
Cytat
malwus17
ja mam znajomego po prawie ,nie podchodził do aplikacji, nie wiem czy ma taki zamiar ,ale później.po studiach pracował w urzędzie i to nie za małe pieniądze,zwolnił się bo dostał jeszcze lepiej płatną pracę w pewnej firmie , mniejsza z tym jakiej , poza tym znam też kobietę ,która 6 razy podchodziła do aplikacji, teraz jest prokuratorem, w tym czasie jak nie miała aplikacji pracowała w jakiejś gazecie prawnej i zarabiała 7tys. a to było jakieś 8 lat temu , znam też dziewczynę ,która nie miała żadnych prawników w rodzinie, a na aplikację dostała się za pierwszym razem, po prostu kuła,kuła ,kuła,bardzo ambitna osoba , ja sama jestem na prawie co prawda zaocznym,ale nie martwię się póki co o pracę , aplikację , mimo ,że mam w rodzinie prawników to na pewno nie będą mi "pomagać "w dostaniu się na aplikację .więc nie zawsze jest tak ciężko po prawie o pracę .

MÓj chłopak jest po prawie i narazie nie aplikował bo wiedział ze mu się nie uda. Nie oszukujmy się nie jest tak kolorowo jak pisza. Prace szukał długo i znalazł w Urzedzie skarbowym, gdy chciał isc do wojska na słuzbe przygotowawcza to w dupie mieli jego prawo interesowało ich to ze nie ma prawka na kat. C.
wiec teraz bedzie sie starał o miejsce w W szkole oficerskiej. tam dla osób po prawie na całą Polske mają tylko 8 miejsc. Podobnie jest przeciez z aplikacjami mówie oczywiscie o prokuratorskiej albo sedziowskiej

No wybacz ale wojskowy musi mieć kat C...
Cytat
kasianakielska
Cytat
Niczka90



Co do farmacji- ciągle spotykam się z opinią: `...tyle tyrania tylko po to, żeby zostać sprzedawcą?` no i niestety jest w tym trochę racji.



Oczywiście że trochę w tym racji, ale to nie jest tak że po farmacji musisz koniecznie zostać sprzedawcą. Tylko wiąże się to na pewno ze zrobieniem dalszej specjalizacji i dłuższą nauką ale możliwość pracowania gdzieś indziej poza apteką jest, tylko wymaga nauki. :)

Wiem, że nie, ale nie kształcąc się dalej po studiach tak sę właśnie skończy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 11:31 przez Niczka90.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

studia, jakie wybrac

05 kwi 2011 - 11:44:36

Ja gdybym mogla wybrac jeszcze raz poszłabym na informatyke, ich jeszcze dlugo bede potrzebowac i to coraz więcej.

Dla zainteresowanych i myslących nad wyborem kierunku mam taki test kwalifikacji zawodowych: http://www.kluczdokariery.pl/testy/czy-wiesz-jaki-zawod-jest-dla-ciebie-najlepszy/ teraz nie trzeba tam placic za wynik, bo maja jakąś promocje, wystarczy na koncu wpisac 'kluczdokariery' i dostajemy wynik, ale nie wiem jak długo to jeszcze bedzie obowiązywac ;) Także korzystajcie póki jest okazja.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-05 11:45 przez Ka1ska.

studia, jakie wybrac

05 kwi 2011 - 11:51:01

powinnaś chyba wyjść od tego co Cię interesuje, to chyba jest jednak najważniejsze;) po co masz iść na kierunek pożądany jeśli będzie to dla Ciebie droga przez mękę:)

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-05 12:16 przez moderator.

studia, jakie wybrac

05 kwi 2011 - 11:52:17

teleinformatyka i budownictwo - najlepsze

studia, jakie wybrac

05 kwi 2011 - 13:00:41

a psychologia ? :)

studia, jakie wybrac

05 kwi 2011 - 18:04:06

najczęściej się spotykam z pedagogiką

studia, jakie wybrac

07 kwi 2011 - 14:44:28

Studiuję biotech., ale od pazdziernika zaczynam tez analityke medyczna lub chemie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawo Jazdy - Nowe zasady