Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

41 minut temu

sprawdzony stomatolog

45 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 22:56:13

Cytat
malamix
a co sadzicie o bezpieczenstwie narodowym albo stosunkach miedzynarodowych?

Na stosunkach miedzynarodowych jest moj kumpel i sam sie smieje, ze to wydzial gier i zabaw. Prawdopodobnie nie bedzie po tym latwo znalezc pracy ale chociaz szerokie spektrum poszukiwan ;P

Wedlug mnie dobre sa kierunki inzynierskie, oczywiscie jesli ktos choc troche ogarnia przedmioty scisle. I jest duze prawdopodobienstwo, ze za 5 lat ludzie z takim wyksztalceniem nadal beda poszukiwani, bo coraz wiecej osob idzie na jakies smieszne kierunki humanistyczne.
Polecam politechniki:)

studia, jakie wybrac

06 mar 2011 - 22:58:15

taki po którym będziesz miała pracę.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 08:55:09

Cytat
agolek91
z tym Pielęgniarstwem wcale nie jest tak kolorowo. Studiuję na uczelni medycznej, w zeszłym roku wyszło 200 pielęgniarek. Wiecie ile pracuje w zawodzie? 15. Reszta postanowiła robić mgr na czym innym albo wyjechać zagranicę. Prawda jest taka, ze to ostra harówa, pieniądze ZADNE i jedyne co zostaje to wyjechać do pracy zagranicę. W Polsce pielegniarstwa NIE POLECAM!

A czy ja powiedziałam, że jest kolorowo?
STUDIUJĘ pielęgniarstwo, więc chyba trochę o tym wiem. W moim mieście nie ma problemów z podjęciem pracy w zawodzie. Poza tym, pielęgniarstwo to nie tylko mycie pacjentów w szpitalu, można pracować w gabinetach prywatnych, w pogotowiu, w przychodni, w szkole, jako piel środowiskowa itd jest wiele możliwości, trzeba tylk chcieć i dołożyć trochę starań do swojego kształcenia.
A ja polecam, ze względu na to, że to bardzo ciekawe studia, obszerna wiedza do poznania i przede wszystkim możliwości rozwoju tj kursy i specjalizacje.
Ale to trzeba lubić.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 08:59:19

Cytat
sweet01
DIETETYKA, FARMACEUTYKA, FIZJOTERAFIA, STOMATOLOGIA ja chce wybrac ktorys z tych czterech właśnie ;D
Dietetyki nie polecam ze względu na to, że uczysz się wszystkiego tego, co inne kierunki medyczne[anatomia, fizjologia, nie są to łatwe przedmioty], masz praktyki itd a tak na prawdę guzik z tego masz...
Wszystkie koleżanki z dietetyki narzekają, no chyba, że masz trochę kaski na inwestycje i pomysł na własny biznes, w szpitalach niestety dietetyków wcale tak wielu nie potrzeba.
Z resztą, moja mama jest dietetykiem i od wieeelu lat NIE pracuje w zawodzie, chociaż CV w tym kierunku ma bardzo obszerne.

Co do farmacji- ciągle spotykam się z opinią: `...tyle tyrania tylko po to, żeby zostać sprzedawcą?` no i niestety jest w tym trochę racji.
Natomiast fizjoterapia to dobry pomysł, no i ta stomatologia też nie najgorszy, tylko zastanów się, czy zamiast na stomatologię nie lepiej startować po prostu na kierunek lekarski. Zdobyć tytuł,a później to już cały wachlarz różnych specjalności do wyboru:)
Najbardziej chciało mi się śmiać z osób z mojej klasy, które szły na studia `tam, gdzie nie trzeba się uczyć`.
No i poszli... głównie na administrację i pedagogikę.
Nie raz wkurzam się, że ja tyram na praktykach dwanaście godzin, a oni idą na uczelnię na 9 i kończą o 12, ale przecież studia to coś, co ma zagwarantować nam wykształcenie w danym, lubianym przez nas kierunku, a nie załatwić słodkie lenistwo przed 5lat...Większość z nich już zaczęło narzekać. Chyba pomału zdają sobie sprawę z tego, ze nie wybrali przyszłościowych kierunków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 09:08 przez Niczka90.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:08:30

Cytat
Anetka1304
Hej ja jestem na prawie i bardzo serdecznie polecam. Sporo się trzeba uczyć ale jest się w miarę ustawionym po studiach ;]

Ustawionym to się jest po prawie jak sie zrobi aplikacje. Bo po samym prawie to ciezko o prace .

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:12:04

Cytat
monich-k
Cytat
Anetka1304
Hej ja jestem na prawie i bardzo serdecznie polecam. Sporo się trzeba uczyć ale jest się w miarę ustawionym po studiach ;]

Ustawionym to się jest po prawie jak sie zrobi aplikacje. Bo po samym prawie to ciezko o prace .

Dokładnie, mam znajomą, która skończyła prawo no i właśnie tylko SKOŃCZYŁA.
Aplikacji nie zrobiła, bo nie miał jej kto załatwić, teraz siedzi z mężem w Anglii i pracuje co chwila w innej firmie, w żaden sposób nie związanej z prawem.
Dobra rada: jeśli wybierasz się na prawo, najpierw sprawdź w swoim drzewie genealogicznym, od ilu pokoleń masz prawników w rodzinie, bo bez tego ani rusz.
I komentujcie sobie jak chcecie, ale mam osobę w rodzinie, która pracuje w sądownictwie, i potwierdza: jeśli nie masz mocnych znajomości, to dyplom po studiach prawniczych możesz sobie oprawić w ramkę i powiesić na ścianie.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:23:42

Prawo - zawsze przydatne. ;)
Niczka90, ale to jej problem, że nie zrobiła aplikacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 09:24 przez gochka.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:32:00

Wybierz według siebie i tego czego chcesz się uczyć..
Jakie polecane ?
Wszystkie ścisłe tj. Politechnika ;)

Poł roku temu myślałam jak TY , ktore studia dadza mi prace itd
poszłam na Pilibude i po poł roku zrezygnowałam.. nawet nie podchodziłam do egzaminów w sesji bo analiza i fizyka mnie zmiotła..

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:35:22

PUBLIC RELATIONS! (:
wiesz, na aplikację trzeba się DOSTAĆ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 09:36 przez seniorita_.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:39:18

Cytat
gochka
Prawo - zawsze przydatne. ;)
Niczka90, ale to jej problem, że nie zrobiła aplikacji.

To nie jest jej problem, ze nie zrobiła aplikacji to nie takie łatwe jak w dzisiejszych czasach isc na studia. trzeba miec znajomosci, szczescie ( ilosc miejsc strasznie okrojona) nom i duza kase ....



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-07 09:40 przez monich-k.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:39:52

Cytat
gochka
Prawo - zawsze przydatne. ;)
Niczka90, ale to jej problem, że nie zrobiła aplikacji.

Nie zrobiła, BO się nie dostała, BO nie ma znajomości, BO w polsce tylko prawnicze koligacje rodzinne zapewniają porządnie płatną pracę...

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:41:38

Cytat
Niczka90
Cytat
gochka
Prawo - zawsze przydatne. ;)
Niczka90, ale to jej problem, że nie zrobiła aplikacji.

Nie zrobiła, BO się nie dostała, BO nie ma znajomości, BO w polsce tylko prawnicze koligacje rodzinne zapewniają porządnie płatną pracę...

Dokładnie; /

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:45:20

Cytat
malamix
jaki kierunek waszym zdaniem jest aktualnie najbardziej pozadany?
Najlepiej nie wybieraj żadnego, jak się masz tym kierować. Nie ma obowiązku kończenia studiów.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:45:24

Nie TYLKO, ale w sumie racja.. OGROMNE zdolności też pomagają, ale naprawdę ogromne. Trzeba jednak w siebie wierzyć, bo z podejściem, że mi się nie uda, bo nie mam znajomości, to nigdy nic nie osiągniemy.

studia, jakie wybrac

07 mar 2011 - 09:45:59

Ja kończę germanistykę i muzykę, jestem zadowolona z tych kierunków :) zamierzam w przyszłości wyjechać do Niemiec i uczyć tam muzyki. Zależy mi na połączeniu moich pasji :)wybieram się jeszcze na aktorstwo w Niemczech :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prawo Jazdy - Nowe zasady