Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajciee:)
Moja pytanie jest takie, czy któraś z was pisała może próbny egzamin zawodowy w styczniu 2011 ?? I czy ma arkusze albo chociaż jakies uwagi czego moge się spodziewać poniewaz u nas w szkole ten egzamin próbny odbywa się dopiwro teraz w piątek ;) Proszę o pomoc ;)

niezweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

no właśnie Natalka777 czy jakoś tak :)
Czy w tej szkole matematyka jest jakoś specjalnie brana pod uwagę i wgl ? jest dużo materiału?

Matematyki nie ma dużo ja miałam 2 godziny tygodniowo w 1-3 klasy a teraz nam dali ze względu na maturę 3 godziny ;) i materiał jest do ogarnięcie :) . . a interesuje Cię ten kierunek??

ja jestem po technikum hotelarskim.MY mieliśmy próbny egzamin ale nam to szkoła organizowała i była obsługa vip'a.A egzaminy i zadania próbne są na hotelarze.pl

Właśnie nie ma ze stycznia zadań . U nas też właśnie szkoła ogranizuje a nasza pani nie chcąco się wygadała że to będzie ten sam co był w styczniu ;) na dodatek powiedziała ze vipa nie będzie ;p

patrzyłam i fakt nie ma,są z 2008.Wiesz to że powiedziała że vip'a nie będzie to nie znaczy ze go nie będzie...

Nie bedzie na pewno ;) bo mówiła że teraz nie będziemy robić Vipa bo narazie się to nam nie przyda ;P lekko zasugerowała .Znalazłam tylko jedno forum na którym pisze że będzie tylko jedna rodzina z dzieckiem i w języku angielkskim trzeba będzie napisać zaproszenie .Narazie tylko tyle wiem ;)

niezweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

tak interesuje mnie ten kierunek.
Jakich przedmiotów jest najwiecej i jakie są najbardziej brane pod uwagę?
Tarja jeżeli skończyłaś technikum same bez studii to łatwo znaleźć pracę w tym zawodzie?
i jeżeli skończę np. hotelarskie to będę miała możliwość pracować w biurze podróży albo ogólnie coś związanego z podróżami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 15:41 przez Patka039.

najwięcej jest tych przedmiotów oczywiście związanych z zawodem i oczywiście język angielski/niemiecki!!!to podstawa tego kierunku.Myślę,że spokojnie mogłabyś pracować w biurze podróży...z resztą w szkole będziesz mieć przedmiot USŁUGI TURYSTYCZNE i podstawy się dowiesz więc będziesz zielona w tym temacie.hmm...z pracą...widzę że pochodzisz z większego miasta nie powinnaś mieć problemu z pracą u mnie na podkarpacku jakoś się nie są chętni na hotelarzy.
Natalka_177hmmm wiesz tak naprawdę to nic nie jest wiadome na 100%...wiadome jest to że będzie albo grupa, vip lub osoba indywidualna.Jesteś w 4klasie?czy w 3?
Patka039w razie pytań możesz pisać do mnie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 15:57 przez Tarja.

Jak już pisała koleżanka pracę po tym zawodzie jest łatwo zdobyćm jako kolenerka, recepcjoniska i tego typu stanowiska. Jest na to zapotrzebowanie i tegona pewno nie zabraknie. A jeżeli chcesz pracować w takim zakładzie to jesttaki kierunek szkoły związane typowo z pracą w biurze turystycznym u nas w szkole przynajmniej takie coś jest. No i najbardziej na języki patrzą na geografię i polski z tego co pamiętam . Kierunek nie jest trudny a można się bardzo dużo dowiedzieć szczególnie po praktykach ja miałam je przez 3 lata w Mielnie w Międzyzdrojach i Oświęcimiu ;) Świetna sprawa można pwiedziec ze darmowe wakacje miesięczne ;p


Do Tarja : Ja jestem w 4 klasie ;) . . mamnadzieje ze tej grupy i Vipa nie będzie . . wiadome indywidualni goście najlatwiejsi :)

życzę powodzenia:))Natalka_177

Ja też skończyłam technikum hotelarskie i mogę naprawdę polecić! przynajmniej ja jestem zadowolona z tego kierunku bo wiele się nauczyłam i nie jest to tylko nauka, ale przede wszystkim praktyki są fajne w różnych hotelach czy restauracjach :) Ja wyjeżdzałam do niemiec na praktykę 3miesięczną i niby 3 miesiące ale bardzo dużo się można nauczyć i podszkolić język, także bardzo owocne :) no i kasa też nie byle jaka za to :) A tak jak już wcześniej pisano w szkole przede wszystkim języki (angielski i niemiecki), usługi turystyczne, rachunkowość, hotelarstwo, marketing :) Obecnie studiuję zarządzanie hotelarstwem, turystyką i gastronomią i sobie też chwalę ;) . a o pracę nie trudno - kelner, recepcjonista czy biuro podróży :) także trochę możliwości jest :)
co do egzaminu przeglądałam wszystkie stare egzaminy na hotelarze.pl i to dużo pomogło, choć sam egzamin nie jest taki trudny i można się spokojnie przygotować ;) mnie bardziej przerażała część teoretyczna - ale jakoś dałam radę i dyplomik jest :D

Na pewno naszza wiedza po tym technkum jest o wieleee większa niż po liceum ogólnokształcącym ;)
ktoś jeszcze??:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 19:59 przez Natalka_177.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

akademia :)