Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:01:50

Wiem doskonale jak bardzo nie lubicie tutaj takich wątków i wiem, że zaraz ktoś 'życzliwy' napisze, że mogę zrobić to sama, ale niemiecki znam... słabo, delikatnie to ujmując. Przetłumaczenie tego zajmie mi sporo czasu, a na jutro mam jeszcze masę innych zadań i naprawdę boje się, że nie zdążę ze wszystkim. Mam dwa teksty, które muszę streścić po niemiecku, ale ja nawet ich nie rozumiem. Przetłumaczyłam połowę pierwszego tekstu na poziomie "Mathias chcieć, Mathias móc" i dalej proszę Was o pomoc. Mogłaby któraś z Was przetłumaczyć to na polski żebym mogła potem streścić tekst?

Tekst 1
Ich wohne allein!
Die Eltern von Mathias (20) haben sich scheiden lassen. Er wohnte zuerst bei seiner Mutter. Die zog dann aber in eine andere Stadt. "Ich wollte wegen meiner Freunde bleiben. Außerdem verstand ich mich damals nicht so gut mit ihr", erklart er. Sein Vater arbeitet im Ausland. Zu ihm hat er kaum Kontakt. Im letzten Jahr hat Mathias ihm nur zwei Wochen gesehen. "Als er einmal wieder zu Besuch war, saß ich gerade auf meinen gepackten Sachen. Ich wusste nich wohin", erinnert er sich. Der Vater bot ihm seine ungenutzte Wohnung im Haus der Großeltern an. Das Angebot gefiel Mathias: "Nach den Streitereien mit meiner Mutter wollte ich fei und unabhangig sein. Ich wollte mein eigenes Leben fuhren." Am Anfang kummerte sich noch die Großmutter um den Jungen. Sie bekochte und bemutterte ihn. "Das wollte ich nicht, und das habe ich ihr gesagt. Ich wollte mich damals niemandem verpflichtet fuhlen." Mathias lebt gerene allein, auch wenn er oft wenig Zeit hat. Er engagiert sich als Stadtschulsprecher. An manchen Tagen hetzt er von Termin zu Termin. Dafur opfert er seine ganze Freizeit.

Tekst 2
Hotel Mama
Bei Sascha (20) steht nach der Schule das Mittagessen auf dem Tisch. Wenn seine Mutter nicht gekoht hat, bedient er sich am Kuhlschrank . Der Fachhochschuler lebt noch zu Hause bei seinen Eltern. Das ist doch heute normal", meint er. "Ich kenne viele Jugendliche, die noch bei ihren Eltern wohnen. Die meinsten konnen es sich nicht leisten auszuziehen." Unter dem Dach hat er sich sein eigenes Zimmer ausgebaut. Wohn-, Schlaf- und Arbeisbereich sind in einem großen Raum. Auf seinem Schrank stehen viele Pokale: Sascha ist erfolgreicher Triathel. Durch den Sport hat er kaum Zeit fur sich. "Ich bin vormittags an der Schule. Nachmittags treniere ich vier bis funf Syunden taglich", beschreibt er seinen Alltag. Diel Eltern sind beide berufstatig. Sie unterstutzen ihren Shon, so gut es geht. Sascha besitzt noch keinen Fuhrerschein. "Das habe ich mit 18 Jahren irgendwie verpennt", gesteht er. An Wochenende springen schon mal die Eltern ein. Sie fahren ihn zu den Wettkampfen, die uberall in Deutschland stattfinden. Als Gegenleistung muss Sascha zu Hause im Garten oder beim Renovieren helfen. Sein Mutter erledigt seine Wasche. Das ist durch den Sport bestimmt nicht wenig! "Mein Zimmer raume ich aber selber auf", betont Sascha und erganzt: " Meine Mutter mus mich allerdings manchmal daran erinnern. Unordnung stort mich nicht so schnell"

Zdania podkreślone nie są poprawne gramatycznie, trzeba je przekształcić tak aby pasowały to treści. (Tego nie musicie robić, piszę żeby było Wam łatwiej tłumaczyć)

Jeśli nie potraficie mi pomóc proszę podbijajcie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-25 16:03 przez nyryly.

zweryfikowana
Posty: 1.613
Ostrzeżenia: 1/5

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:05:25

Niestety nie pomogę :(

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:06:00

Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:10:02

Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:12:23

Cytat
nyryly
Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

użyj słownika

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:14:57

http://forum.szafa.pl/40/2638121/2638121.html#msg-2638121 prosze bardzo o pomoc przetlumacze ci to za chwilkeumiem niemiecki mam 6 ;) ale prosze o pomoc tez w moim zadaniu ;)

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:15:21

Cytat
matylda_jasmin
Cytat
nyryly
Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

użyj słownika
Słownik nie zawiera odmienionych czasowników, a te kiedy są nieregularne i odmienione przez osoby są dla mnie jedynie ciągiem liter, a zgadywanie 'co to mógłby być za wyraz' mi się nie uśmiecha. Na dodatek w tekście (z tego co zauważyłam tłumacząc kawałek) są zwroty, w słowniku zwrotów nie ma, a tłumaczenie ich dosłownie jest... bez sensu.
Ale dziękuję za radę...

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:16:00

pomogłabym ale sama z niemieckim jestem na bakier ;(

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:17:18

Cytat
nyryly
Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

lol, a szafowiczkom których na oczy nie widziałaś tak bezgranicznie ufasz?

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:18:17

Użyj tłumacza iGoogle (Narzędzia językowe). Nie tłumaczy może jakoś rewelacyjnie ale na to by sens wyciągąć starczy :) Jak chcesz z tego rezultat napisz na priv.

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:19:01

Cytat
nyryly
Cytat
matylda_jasmin
Cytat
nyryly
Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

użyj słownika
Słownik nie zawiera odmienionych czasowników, a te kiedy są nieregularne i odmienione przez osoby są dla mnie jedynie ciągiem liter, a zgadywanie 'co to mógłby być za wyraz' mi się nie uśmiecha. Na dodatek w tekście (z tego co zauważyłam tłumacząc kawałek) są zwroty, w słowniku zwrotów nie ma, a tłumaczenie ich dosłownie jest... bez sensu.
Ale dziękuję za radę...

chodziło mi głównie o to ,że i tak musisz jakoś ten niemiecki zaliczyć, więc jeśli my ciebie wyręczymy, to nigdy się nie nauczysz, co innego sprawdzenie Twojego tłumaczenia, a co innego tłumaczenie za Ciebie.
A pomogą Ci na zadane.pl

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:19:09

slabo zna,m niemiecki wiec nie pomoge

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:21:03

podbijam

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:21:45

Cytat
kotwbutach
Cytat
nyryly
Cytat
alexola
Więcej czasu Ci zajęło przepisywanie tego tekstu tutaj niż by Ci zajęło tłumaczenie tego...

Wpisz w google translator języka niemieckiego i gotowymi zdaniami wpisuj oraz kliknij "przetłumacz" :) Jakie to proste.... :P

Na klawiaturze piszę dość sprawnie, więc nie pochłonęło to wiele czasu :) A translatorom to ja nie ufam ani trochę.

lol, a szafowiczkom których na oczy nie widziałaś tak bezgranicznie ufasz?

Lol, wolę poprosić o pomoc istoty rozumne niż program, który ma zakodowane miliard słów. Zresztą wątpię, że któraś z dziewczyn ma ochotę wymyślać jakieś głupie teksty. Lol Skoro istnieje opcja, że któraż z użytkowniczek dobrze zna ten język i przetłumaczenie tego nie stanowi dla niej problemu, czemu mam nie spróbować? Swoją drogą marny sarkazm :)

Mieszkam sam! Ich wohne allein

25 lis 2010 - 16:22:17

translator! jak mozna nie ufac trasnlatorowi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jezyk polski PROSZE O POMOC