Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

urlop

1 minutę temu

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 15:01:27

Dziewczyny! Jestem w 3 klasie LO na profilu biol- chem... I nie wiem co dalej... o medycynie nie myśle, nie nadaje się do takiej pracy ale np pielęgniarstwo?? Co myslicie? Czy to przyszłościowy zawód?? A jesli nie to może macie jakieś propozycje, bądź same zastanawiacie się nad szkołą:)
Dziekuje za pomoc :*
Nikt nie pomoże??? :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 15:07 przez justaana.

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 15:09:30

też chodzę na biol-chem, ale wybieram się na AWF, więc za bardzo doradzić Ci nie mogę.
Ale podbijam

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 15:11:55

a np biotechnologia??:) może ktoś powie coś więcej o takich studiach?

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 15:12:08

Wydaje mi się że to dobry wybór,dopóki są potrzebni lekarze to i pielęgniarki bedą potrzebne:) i pomyśl o uniwersytecie medycznym najlepiej.

zweryfikowana
Posty: 573
Ostrzeżenia: 5/5

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 15:14:25

Cytat
Blair_89
Wydaje mi się że to dobry wybór,dopóki są potrzebni lekarze to i pielęgniarki bedą potrzebne:) i pomyśl o uniwersytecie medycznym najlepiej.

Tak:) Jesli pielęgniarstwo to tylko na AM:) Mysle o Wrocawiu lub Krakowie- jest bliżej:)
Tylko jak z pracą i pensją;/ bo cały czas słyszę o małej pensji pielęgniarek ;/
Pomoże ktos jeszcze???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-19 15:21 przez justaana.

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 16:55:57

to ja sie wypowiem, jak z praca i pensja: moja mama i ciocia sa pielegniarkami.

Mama ma staz pracy 25 lat, zarabia 1800 zl, heh... po tylu latach i nawet nigdy jej tej sumy nie przekroczylo ;(
ciocia- staz pracy 20 lat- zarabia 1500 zl

takze kokosow nie ma z tego. chyba, ze sie zatrudnisz do jakiejs przychodi i tylko bedziesz rejestrowac klientow, czy pracowac przy lekarzu po 8 godzin dziennie, to wtedy sie nie przemeczysz, ale na oddziale w szpitalu normalnym, to sie zaharowac na smierc mozna. Czasami bywa tak, ze na dyzurze nocnym jest jedna pielegniarka na caly oddzial. Oczywiscie nie wspominajac o tym, ile razy ma sie "przyjemnosc" byc babcie, ktore zalatwialy sie do lozka, albo dusily wlasnymi wymiocinami. Moja mama juz przez to nerwicy dostala ;(

Pilęgniarstwo.. dobry wybór??

19 wrz 2010 - 17:03:11

Pielęgniarstwo - tak, pod warunkiem, że przyłożysz się bardzo do angielskiego i wyjedziesz po studiach za granicę. Wtedy będziesz zarabiała bardzo dobrze (pewnie około 8 tysięcy albo powyżej, zależy też od tego gdzie się zahaczysz, najlepiej w prywatnych klinikach albo ośrodkach spa itp.). W Polsce też tylko prywatne kliniki, chyba, że chcesz być wycieruchem na oddziale.. ;/ Taka prawda, bez pielęgniarek nie było by szpitali, ale wszyscy mają je gdzieś. Co do biotechnologi, pracy typowo po kierunku w Polsce nie znajdziesz, ale zawsze możesz pracować w pokrewnej branży.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezentacja maturalna