Obecnie rozmawiamy o:

Urlop w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny tj. w temacie :) tzn. moze zaczne najpierw od tego, ze wiem iz nie sa to takie same kierunki! Aby nie bylo sprzecznosci- studium kosmetyczne szkoli tylko na typowa kosmetyczke, uczy robienia tipsow, makijazy itd. ogolnie przygotowuje w praktyce; zas studia kosmetologiczne to praktycznie sama teoria, mozna sie na nich nauczyc np. jak leczyc jakies schorzenia skorne, ktore leki- kosmetyki do tego stosowac, uczy o skladnikach chemicznych kosmetykow itd.:) nie bede rozpisywala dokladnie, bo wiemy o co chodzi.
Otoz jestem w klasie maturalnej ale po maturze chce isc w tym kierunku, oczywiscie zaocznie. Zastanawiam sie tylko nad tym, od czego zaczac? Spotkalam sie z opiniami dziewczyn, ktore radza zeby najpierw skonczyc studium, a dopiero pozniej wybrac sie na studia, gdyz wtedy poszerzamy swoja zdobyta praktyke- w wiedze i ogolnie mamy wiecej pojecia o tym wszystkim, niz jak bysmy poszly od razu na studia. Kolejnym plusem jest to, ze pozniej studiujac, po studium mamy zawod i mozemy odbywac praktyki, pracujac w tej branzy, zdobywajac bardzo cenne i wazne doswiadczenie zawodowe. Zastanawiam sie nad zapisaniem do POLICEALNEJ SZKOLY KOSMETYCZNEJ B.MYDLOWSIEJ lub POLICEALNEGO STUDIUM KOSMETYCZNEGO B.JAROSZEWSKIEJ w Warszawie. A nastepnie pojsciu na studia zaoczne w Lodzi na UNIWERSYTET MEDYCZNY lub WYZSZA SZKOLE KOSMETYKI I NAUK O ZDROWIU.

Co o tym sadzicie?
Co lepiej skonczyc jako pierwsze- studia czy studium?
Czy ktoras z Was uczy/uczyla sie na ktores z tych uczelni?
Jakie sa Wasze opinie na ich temat?
Co byscie mi doradzily?

skoro chcesz ukończyc to i to to polecam ci pierwsze skonczyc studium gdyż jak chcesz isc na zaoczne to jak bedziesz juz po studium to pozniej normalnie mozesz zatrudic sie od poniedz do pt w salonie kosmetycznym a w weekendy studiowac :) wtedy bedziesz juz sie sama utrzymywała :) tak w ogóle to zaczełam tydzien temu studium kosmetyczne :)

studium to praktyka, studia to teoria ; )
Twój wybór ; p

ja ide na studia na kosmetologie na WszuiE , no nie wiem zobaczymy :)

Ja studiowałam kosmetologie,tylko że we Wrocławiu właśnie w tym roku skończyłam(no i tak poza tematem wybieram się teraz na studia magisterskie na turystykę uzdrowiskową i odnowę biologiczną :) ). Powiem tyle że oczywiście w tym kierunku jest dużo przedmiotów które wogóle nie są do niczego potrzebne no ale jednak są, odnośnie zajęć praktycznych to przez pierwsze 2 lata miałam 3 godziny w tygodniu zajęć praktycznych a na trzecim roku 6 godzin tygodniowo. Oczywiście wiadomo tu na studiach jest bardziej wymagana znajomość skóry i tych wszystkich chorób .To co było zaplanowane to zostało zrealizowane. Zajęcia praktyczne były jakie były,poznałam wszytskie zabiegi które moge poźniej wykonywać w salonie ,moim zdaniem też można się dużo nauczyć jeżeli tylko się chce...

Polecam jakiś uniwersytet medyczny ;) może być w łodzi ;)

studiowałam rok kosmetologię i rezygnuję, osobiście zawiodłam się
za rok zaczynam coś nowego

ja bym zaczełam od studiów ! potem bym poszła do pracy :) taką szkołe policealną może zrobić zawsze ponad to zajecia byc moze niektore beda Ci sie pokrywac i najzwyczajniej w swiecie poprostu przepisza Ci tam oceny i nie bedziesz musiała chodzić - ja tak robiłam tylko 2 dzienne na raz :)

a ja uważam, że możesz iść najpierw do studium, a potem kontynuować naukę na studiach, to nie jest glupi pomysl :)

ja tez ide na studium od pazdzernika;)

ja bym najpierw poszla na studia, moze nie będzie tam aż tyle nauki i bedziesz mogla jednocześnie robić studium :)

na pewno idź najpierw na studia bo po studium będziesz miała stracone 2 lata a tego możesz nauczyć się na kursach
co do studii to na pewno nie idz do b. mydłowskiej bo się dziewczyno rozczarujesz:)

ja ci polecam pojsc na studium :) a tam wszytsko sie dowiesz duzo niz na studiach :) sama tez skoncyzlam studium i jestem praktycznie zadowolona i mam swoj wlasny salon kosmetyczny :)

Oj na studiach będzie nauki bedzie! :D
Własnie jestem na drugim roku w łodzi, studiuje w Wyszszej szkole biznesu i nauk o zdrowiu ( to chyba ta co Ty napisalas? o tą ci chodzilo? o medyka?)
I powiem Ci ze rzeczywiscie duzo teori, ale naprawde bardzo przydatnej, uczymy sie o chorobach skóry, o tym jakie zabiegi dobrac do skóry, mamy fajne specjalizacje. I duzo praktyki! także jesli nie chcesz robic pozniej tipsow itp to mówie Ci nie koncz studium. na studiach w tym kierunku sie nie rozwiniesz, nie robimy paznokci. Mamy zabiegi na twarz i cialo, bardziej uzdrowiskowe, lecznice, niwelujace problemy skórne. Potem dopiero na specjalizacji w zaleznosci jaka wybierzesz kierujesz sie dalej. Na studium nie naucza Cie i tak tego co na studiach, nie maja tam takich sprzetów. Pozatym masz obowiazkowa praktyke w wakacje wiesz o tym?:D w zakładzie jakims.

Jesli chcesz jakies info pisz na priv chetnie pomoge

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Któraś pomoże ? :)